راهنمای رفتن به فرودگاه مهرآباد با مترو، ماشین و اتوبوس با نقشه

راهنمای رفتن به فرودگاه مهرآباد با مترو، ماشین و اتوبوس با نقشه

فرودگاه مهرآباد اولین فرودگاه بین المللی تهران است که در حال حاضر در روستای حسین آباد یا مهرآباد در نزدیکی پایتخت قرار دارد و قدمت آن به زمان حکمرانی قاجار می‌رسد. این فرودگاه با جابجایی ۱۸ میلیون مسافر در سال جزو پر رفت و آمدترین فرودگاه‌های ایران محسوب می‌شود. 

فرودگاه مهرآباد تهران در زمان افتتاح نقش مهمی در تحولات هوایی، سیاسی و اقتصادی ایران داشته است و بزرگترین فرودگاه خاورمیانه به حساب می‌آمد. در سال 1328 اولین گروه آموزش دیده‌ی خلبانی در آمریکا، کار خود را در این فرودگاه آغاز کردند.

پروازهای داخلی و خارجی به ایران نیز تا قبل از تاسیس فرودگاه بین المللی امام خمینی از مهرآباد صورت می‌گرفت؛ اما در حال حاضر این فرودگاه، میزبان پروازهای داخلی و زیارتی می‌باشد. در این بخش از وب‌سایت سعادت رنت تصمیم داریم راهنمای رفتن به فرودگاه مهرآباد را به صورت کامل ارائه دهیم. 

با داشتن اطلاعات کامل در مورد آدرس و مسیر رفت فرودگاه مهرآباد، در هر جایی از تهران باشید، می‌توانید خود را به ترمینال‌های مختلف این فرودگاه برسانید. در صورتی که با تاکسی یا ماشین اجاره‌ای به فرودگاه بروید دیگر نیازی به دانستن اطلاعات دیگر در مورد راه های فرودگاه مهرآباد تهران ندارید؛ با این وجود از شما دعوت می‌کنیم که برای آشنایی کامل با فرودگاه مهرآباد به صفحه‌ی معرفی کامل فرودگاه مهرآباد تهران از مقالات سعادت رنت مراجعه کنید.

تاریخچه تاسیس فرودگاه مهرآباد تهران

در ابتدا روستای حسین‌آباد در تملک صدراعظم ایران محمد شاه قاجار، حاجی میرزا آقاسی بود. حاجی آقاسی، روستا را به ناصرالدین شاه قاجار بخشید. پس از ازدواج دختر شاه با دوست محمدخان معیرالممالک، روستای حسین آباد به عنوان مهریه به آنها داده شد و نام حسین آباد به مهرآباد تغییر کرد. چندی بعد به دلیل خرج‌های بی رویه‌ی داماد شاه، این روستا به گرو گرفته شد و از مالکیت این خاندان خارج و به دست رضا شاه افتاد. 

رضا شاه فرودگاه مهرآباد را در سال 1317 تاسیس کرد و حق انحصاری پرواز را به شرکت هوایی یونکرس آلمانی داد و اینگونه فرودگاه مهرآباد به پنجمین فرودگاه ایران بعد از فرودگاه مسجد سلیمان، قلعه مرغی، بندرلنگه و فرودگاه خرم‌آباد تبدیل شد. 

در سال 1325 اولین گروه خلبانان ایرانی برای کسب آموزش‌های لازم به آمریکا اعزام شدند و در سال 1328 اولین پرواز در این فرودگاه با هواپیمای اف-86 سیبر و تی-33 انجام شد. عضویت ایران در سازمان ایکائو باعث رشد هوانوردی و صنعت ترابری هوایی مسافری مهرآباد گردید.

آدرس فرودگاه مهرآباد تهران

فرودگاه مهرآباد تهران در جنوب غرب پایتخت در منطقه 9 تهران، در نزدیکی میدان آزادی قرار دارد. برخلاف تصور اغلب افرادی که ساکن تهران نیستند، این فرودگاه داخل شهر است و فاصله‌ای با مرکز شهر ندارد.

آدرس و مسیر رفت فرودگاه مهرآباد: تهران، میدان آزادی، خیابان معراج، فرودگاه مهرآباد

راهنمای رفتن به فرودگاه مهرآباد تهران با ماشین

در راهنمای رفتن به فرودگاه مهرآباد با خودروی شخصی متوجه می‌شویم که راه‌های مختلفی وجود دارد تا به این مقصد برسیم اما از میان آنها 2 مسیر به مسافران توصیه می‌شود. همین جا خوب است بدانید که در صورتی که به ماشین شخصی دسترسی ندارید سعادت رنت آماده‌ی ارائه‌ی خدمات اجاره ماشین برای رسیدن شما به فرودگاه است.

آدرس و مسیر رفت فرودگاه مهرآباد:

1- خیابان پرواز، بزرگراه شهید لشکری، غرب به سمت میدان آزادی

2- خیابان معراج، بزرگراه شهید لشکری، به سمت بزرگراه آیت الله سعیدی

مدت زمان حدودی برای رسیدن به فرودگاه مهرآباد در یک روز عادی و با سرعت رانندگی مناسب اینگونه خواهد بود:

مسیرهای مورد بررسی به فرودگاه مهرآباد با زمان تقریبی

  • شمال تهران (میدان تجریش) 40 تا 70 دقیقه
  • شرق تهران (میدان تهران پارک وی) 45 تا 60 دقیقه
  • جنوب تهران (میدان راه آهن) 30 تا 45 دقیقه
  • غرب تهران (جنت آباد) 20 تا 35 دقیقه
  • مرکز تهران (میدان انقلاب) 30 تا 40 دقیقه
  • فرودگاه امام خمینی 45 تا 90 دقیقه

اجاره ماشین برای فرودگاه مهرآباد

سعادت رنت آماده‌ی ارائه‌ی خدمات در فرودگاه مهرآباد به صورت 24 ساعته است. سرویس‌هایی که این مجموعه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد به دو صورت زیر است: 

1- اجاره خودرو با راننده برای فرودگاه مهرآباد 

2- اجاره خودرو بدون راننده برای فرودگاه مهرآباد 

در روش اجاره خودرو با راننده مسئولیت‌ و خسارات برعهده‌ی راننده خواهد بود و نیازی نیست مدارک خاصی تحویل بدهید؛ همچنین راننده به تمامی راه های فرودگاه مهرآباد تهران و محله‌های آن مسلط است و بدون هیچ نگرانی شما را به مقصد می‌رساند. 

در سرویس اجاره خودرو بدون راننده نیاز است که شما مدارکی را به همکاران مستقر در شرکت سعادت رنت ارسال کنید تا خودرو را نمایندگان مربوطه در زمان مشخص به شما تحویل دهند. 

کدام ایستگاه مترو به فرودگاه مهرآباد می رسد؟

مترو یکی از راه‌های آسان در راهنمای رفتن به فرودگاه مهرآباد است به‌ویژه برای کسانی که نخستین بار این مقصد را انتخاب می‌کنند. فرودگاه به طور تقریبی روبه‌روی شهرک اکباتان است، ایستگاه متروی فرودگاه مهرآباد در خط زرد قرار دارد که پس از رسیدن به ایستگاه بیمه باید خط فرعی که به سمت فرودگاه مهرآباد می‌رود را انتخاب کنید.

دو ایستگاه با نام‌های پایانه‌ی ۱و۲ و پایانه‌ی ۴و۶ فرودگاه مهرآباد وجود دارد که بسته به پرواز خود باید یکی از آنها را انتخاب کنید. ساعت کاری مترو از 5:37 صبح تا 22:30 شب است نباید این موضوع را فراموش کنید. مدت زمان انتظار برای رسیدن هر قطار نیز 15 دقیقه می‌باشد.

چطور با اتوبوس به فرودگاه مهرآباد برویم؟

پس از مترو، اتوبوس یکی از بهترین انتخاب‌ها در راهنمای رفتن به فرودگاه مهرآباد است. می‌دانیم که اتوبوس‌ها به دلیل دارا بودن مسیر ویژه کمتر درگیر ترافیک خیابان‌ها می‌شوند در نتیجه زودتر به مقصد خواهند رسید. 

خط اتوبوس در مسیر فرودگاه مهرآباد در حال حاضر یک خط با شماره‌ی 370 است که از میدان ونک به سمت فرودگاه حرکت می‌کند. این خط اتوبوس در 4 نقطه توقف دارد از خیابان ملاصدرا عبور و پس از گذشتن از اتوبان شیخ فضل الله و میدان آزادی به ترمینال های فرودگاه مهرآباد می‌رسد.

جمع بندی

مسیر رسیدن به فرودگاه مهرآباد را به طور کامل توضیح دادیم. سعادت رنت آماده‌ی ارائه‌ی خدمات اجاره خودرو در فرودگاه مهرآباد در هر ساعت از شبانه روز به صورت با راننده و بدون راننده هست. در سرویس اجاره خودرو با راننده شما فردی حرفه‌ای و آشنا با آداب تشریفاتی را خواهید دید که تمام مسئولیت‌های خودرو با وی خواهد بود در کنار این موارد خودروهای سعادت رنت در حد صفر کیلومتر و نو هستند و تجربه‌ی سفر خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

سوالات متداول

1- آدرس دقیق فرودگاه مهرآباد کجاست؟

فرودگاه مهرآباد در تهران، میدان آزادی، خیابان معراج قرار دارد.

2- ساعت کار فرودگاه مهرآباد کی است؟

ساعت کاری فرودگاه شبانه روزی است. برای اطلاع پرواز فرودگاه مهرآباد با شماره تماس 199 بگیرید.