چگونه ماشین خود را برای سفرهای طولانی آماده کنیم؟

آماده سازی ماشین برای سفر فصل بهار همیشه باعث اشتیاق برای ماجراجویی می شود. بعد از مدت طولانی که در جاده های مرطوب و یخ...

آماده سازی ماشین برای سفر

فصل بهار همیشه باعث اشتیاق برای ماجراجویی می شود. بعد از مدت طولانی که در جاده های مرطوب و یخ زده جا به جا شدید، آسمان آبی و هوای گرم به اندازه کافی برای وسوسه سفر جاده ای کافی است. با این حال بهترین برنامه ریزی هم ممکن است لغو شود اگر ماشین شما آماده سفر نباشد. مراقبت از ماشین در تمام طول سال ضروری است، اما این کار قبل از سفر جزء مهمترین کارهای شماست که هرگز و یا به هر دلیلی نباید از قلم بیفتد در غیر اینصورت ممکن است سفر شما به یک فیلم ترسناک تبدیل شود.

تعمیر ماشین

 

بررسی ماشین ها در اجاره خودرو

در نهایت بر کسی پوشیده نیست که مراقبت های قبل از سفر ماشین ممکن است دردناک باشد. این این کار دقیقا به اندازه جان شما و عزیزانتان ضروری است. پس اگر به هر دلیل نمی توانید این سرویس ها را انجام دهید ولی عاشق سفر جاده ای هستید از راه حل های جایگزین استفاده کنید. موسسات اجاره خودرو یکی از این راه حل های جایگزین است که با ارائه خدماتی مانند اجاره خودرو با راننده، اجاره خودرو بدون راننده، اجاره خودرو تشریفاتی، اجاره خودرو در اختیار، اجاره ون با راننده و اجاره اتوبوس نیاز های شما را پوشش می دهند.

 

مایعات ماشین

فواصل خدمات مربوط به شش مایع ضروری خودرو شما معمولا به مسافت پیموده شده بستگی دارد. بنابراین در نظر بگیرید چه مدت زمانی و چه مسافتی را با خودروی خود طی کرده اید و در سفر خود چه مسافتی را طی خواهید کرد.

روغن ماشین:

لازم نیست شما کارشناس خودرو باشید تا اهمیت روغن برای موتور ماشین را درک کنید.این مایع اجزای متحرک مانند پیستون، میل لنگ و ... را روان می کند تا بتوانند بدون اصطکاک به راحتی حرکت کند. روغن باید هر 3000 تا 5000 مایل عوض شود.  اگر حساب کتاب زمان تعویض روغن و مسافت پیموده شده را ندارید از نشانه ها کمک بگیرید. اگر رنگ روغن شما سیاه و یا خاکستری است و میزان آن کمتر از نصف است زمان تعویض روغن ماشین فرارسیده است.

مایع ضدیخ:

موتور ماشین مقدار زیادی حرارت تولید می کند  و رادیاتور آن را خنک می کند. مایع رادیاتور همچنین به عنوان خنک کننده و یا ضد یخ شناخته می شود. این مایع برای استخراج گرما از موتور استفاده می شود بنابراین اگر سطح خنک کننده کم  باشد به احتمال زیاد حرارت در موتور بیش از حد بالا می رود بنابراین قبل از سفر حتما سطح ضد یخ را چک کنید.

مایع ترمز:

زمانی که پدال ترمز را فشار می دهید، سیال درون خطوط ترمز فشرده می شود و باعث می شود که لنت ترمز روی روتورها گیر کرده و ماشین شما را کند، کند. اگر پدال ترمز شما سفت است ممکن است مایع ترمز شما مشکل داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که مایع ترمز را در صورت لزوم تمدید کنید و هر 36000 مایل آن رابشویید و کاملا تعویض کنید.

روغن هیدرولیک:

خودروهای جدید از سیستم هیدرولیک استفاده می کنند تا چرخ های ماشین به راحتی بچرخند. روغن هیدرولیک در هر 24,000 مایل نیاز به تعویض دارد.

مایع شیشه شور:

رانندگی طولانی به معنای یک ماشین کثیف است و هیچ چیز در بدنه ی خودرو شما، مهم تر از پاک کردن شیشه جلو ماشین نیست. چون شما نیاز دارید بدانید کجا میروید! چک کردن مایع شیشه شور ماشین بسیار ضروری است. یک مایع شیشه شور تهیه کنید و به راحتی با قیف مخزن آن را پر کنید.

بررسی چرخ ها:

همانطور که انتظار می رفت، لاستیک ها برای ایمنی، راحتی و بهره وری سوخت اهمیت دارند، بنابراین بررسی وضعیت آنها مهم است.

  • چک کردن باد لاستیک ها در هر 1000 مایل
  • بالانس چرخ ها هر 5000 تا 8000 مایل
  • تعویض لاستیک ها هر 250000 تا 50000 مایل

خرابی خودرو

سرویس های عمومی:

ماشین دارای اجزای متعددی است که نیاز به تعمیر و نگه داری دارند تا در شرایط خوب باقی بمانند. پس قبل از سفر، این قطعات را چک کنید.

  • لنت های ترمز
  • فیلتر هوا
  • نور لامپ ها

 

شرکت های معتبر اجاره خودرو نیز قبل از اینکه اتومبیل هایشان را در اختیار مشتریان بگذارند، خودروهایشان را از نظر فنی بررسی می کنند. 

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 45 + 24