معایب اجاره خودرو | اجاره ماشین از شرکت های نامعتبر و بدون مجوز

معایب اجاره خودرو با راننده و بدون راننده

اجاره خودرو با وجود مزایای مهمی همچون سواری با ماشین مورد علاقه و رفع یک سری نیازها، دارای معایبی نیز می‌باشد که در این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم تا با بالا بردن آگاهی شما و راه‌حل‌هایی که شرکت اجاره خودرو سعادت رنت برای به حداقل رساندن این معایب و مشکلات در نظر گرفته، بپردازیم. دو روش برای رنت اتومبیل وجود دارد شامل اجاره خودرو با راننده و بدون راننده؛ در‌صورتی‌که شما از شرکت های نامعتبر و متفرقه اقدام به استفاده از این خدمات کنید؛ قطعا با معایب و مشکلاتی رو‌به‌رو خواهید شد که در ادامه معایب و مشکلات هر کدام را به‌صورت جداگانه توضیح خواهیم داد. 

معایب اجاره خودرو با راننده از شرکت نامعتبر

 • ناآشنا بودن راننده با مسیر
 • عدم مسئولیت راننده در رانندگی
 • بی‌اطلاع بودن راننده از آداب تشریفات و زبان‌های خارجی
 • عدم حضور به‌موقع راننده در زمان و مکان مشخص شده
 • عدم مرتب و تمیز بودن خودرو و راننده
 • درخواست ارائه مدارک
 • بیمه نبودن خودرو

ناآشنا بودن راننده با مسیر

در خدمات اجاره خودرو با راننده، آشنابودن راننده با مسیر جز نکات مهم به شمار می‌آید.

عدم مسئولیت راننده در رانندگی

راننده می‌بایست تمامی مسئولیت‌های وارده بر خودرو را بپذیرد. وی موظف است که بادقت رانندگی کند تا مشکلی برای سرنشینان به وجود نیاید. درصورتی‌که شرکت‌ها فردی مسئولیت‌پذیر را استخدام نکنند ممکن است در طول مسیر با مشکلاتی (همچون تصادف، دزدی و...) روبه‌رو شوند.

بی‌اطلاع بودن راننده از آداب تشریفات و زبان‌های خارجی

راننده می‌بایست به‌طور کامل آموزش تشریفات را دیده باشد. درصورتی‌که فرد از این آداب اطلاعاتی نداشته باشد نمی‌تواند ارتباط درستی با سرنشینان بگیرید. سرنشین خودرو ممکن است گردشگر یا مدیرعامل شرکتی باشد، آشنابودن به زبان خارجی جز نکات مهم است.

عدم حضور به‌موقع راننده در زمان و مکان مشخص شده

شما باتوجه‌به شرایط خود، در زمان کرایه خودرو با راننده، قطعا ساعت، روز و مکان را مشخص خواهید کرد؛ در نتیجه در صورت تأخیر در حضور راننده، ممکن است دچار مشکل شوید.

عدم مرتب و تمیز بودن خودرو و راننده

خودرو می‌بایست در زمانی که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد، تمیز و کارواش رفته باشد. همچنین شخص راننده باید مرتب و تمیز باشد.

درخواست ارائه مدارک

در این روش به دلیل حضور راننده به‌عنوان نماینده شرکت، دیگر نیازی به ارائه مدارکی نمی‌باشید. فقط موظف به ارسال اطلاعات سرنشینان هستید. شرکت‌های نامعتبر باتوجه‌به عدم آگاهی شما، مدارک اضافه‌تری را دریافت خواهند کرد که اصلا لازم نیست.

عدم بیمه بودن خودرو و مسافران

خودرو می‌بایست همانند دیگر ماشین‌ها دارای بیمه ثالث و بدنه بوده و تمامی خسارات بر عهده راننده باشد. همچنین یک شرکت معتبر اجاره خودرو، حتی بیمه مسافران را نیز در نظر دارد و نمی‌گذارد که در صورت بروز اتفاقی، مشکلی برای آنها پیش بیاید.

 توجه نمایید درصورتی‌که از شرکت‌های شناخته شده نسبت به کرایه ماشین با راننده اقدام کنید قطعاً با هیچ یک از مشکلات فوق مواجه نخواهید شد.

اجاره خودرو با راننده

معایب اجاره خودرو بدون راننده از شرکت نامعتبر

 • دریافت مدارک سخت‌گیرانه
 • هزینه‌های نامعلوم
 • مشکلات فنی خودرو
 • عدم تحویل به‌موقع خودرو
 • عدم توجه به بهداشت و نظافت خودرو
 • عدم بیمه خودرو
 • قراردادهای نامشخص و غیر شفاف
 • مشکلات حقوقی
 • خدمات مشتری نامناسب و عدم پاسخگویی

دریافت مدارک سخت‌گیرانه

ارائه مدارکی همچون گواهی‌نامه، دریافت چک به مبلغ خودرو، حداقل سن ۲۰ سال، کارت ملی، پرداخت دیپوزیت برای اجاره خودرو الزامی است. توجه نمایید دریافت مدارک اضافه‌تر ممکن است برای شما دردسرساز شود.

هزینه‌های نامعلوم

شرکت ممکن است در انتها در زمان عودت ماشین هزینه‌های اضافه‌ای را بابت اجاره خودرو، کیلومتر طی شده و... دریافت کند درصورتی‌که تماماً باید قبل از تحویل خودرو به شما اعلام شود.

مشکلات فنی خودرو

شرکت‌ها موظف هستند که خودرو را پس از تحویل از مشتری قبلی از نظر فنی به‌درستی بررسی کنند تا برای فرد بعدی مشکلی به وجود نیاید.

عدم تحویل به‌موقع خودرو

در زمان رزرو ماشین شما ساعت، روز و مکان را مشخص می‌کنید در این صورت شرکت موظف است در همان زمان به شما خودرو را تحویل دهد؛ در غیر این صورت شما دچار مشکل خواهید شد.

عدم توجه به بهداشت و نظافت خودرو

نظافت، بهداشت و عدم وجود بو و کثیفی در ماشین اجاره‌ای، اهمیت زیادی برای مشتری دارد؛ اما بعضی شرکت‌های اجاره خودرو به این موضوع مهم توجه نمی‌کنند که می‌تواند یکی از معایب اجاره خودرو از یک شرکت اجاره ماشین نامعتبر باشد.

عدم داشتن بیمه‌نامه

شما نمی‌توانید بدون داشتن بیمه، به خیال راحت رانندگی کنید به همین دلیل حتماً در زمان اجاره خودرو با شرکت در زمینه بیمه صحبت کنید.

قراردادهای نامشخص و غیر شفاف

عدم ارائه قرارداد اجاره خودرو، خود باعث به‌وجودآمدن ابهاماتی برای شما خواهد شد. در قرارداد اجاره خودرو تمامی اطلاعات همچون مبلغ نهایی، مدارک ارسالی شما و... یادداشت شده است که شما به‌راحتی می‌توانید در صورت بروز مشکلی به مراجع قانونی ارائه دهید؛ اما ممکن است شرایط و ضوابط قرارداد کاملاً شفاف نباشند، که این می‌تواند به اختلافات حقوقی یا هزینه‌های پنهان منجر شود.

مشکلات حقوقی

اجاره از یک شرکت نامعتبر می‌تواند شما را در معرض ریسک‌های حقوقی قرار دهد، به‌خصوص اگر خودرو دارای مشکلات قانونی باشد.

خدمات مشتری نامناسب و عدم پاسخگویی

با اجاره خودرو از یک شرکت غیرمعتبر، در صورت بروز مشکل یا نیاز به پشتیبانی، ممکن است خدمات پشتیبانی مشتریان ناکافی یا غیرفعال باشد.

در اجاره خودرو بدون راننده تمامی مسئولیت‌ها بر عهده شما به‌عنوان راننده خواهد بود. در این روش شما درصورتی‌که به هر دلیلی از شرکت و مجموعه‌های فعال و سرشناس درخواست ندهید، قطعاً با مشکلاتی نظیر مسائل بالا روبه‌رو می‌شوید.

ویژگی‌های یک شرکت معتبر اجاره خودرو

 • سابقه بالای 10 سال شرکت
 • داشتن دفتر نمایندگی 
 • پشتیبانی 24 ساعته 
 • دارا بودن نمایندگی های مختلف در ایران و خارج ایران
 • ارائه قرارداد رسمی و فاکتور رسمی 
 • مشاهده رضایت مشتری در سایت و یا شبکه‌های اجتماعی 
 • ارائه انواع مدل خودرو با شرایط آسان و راحت 
 • تحویل خودرو بدون نقص فنی و کارواش رفته
 • استخدام رانندگان آموزش دیده در زمینه تشریفات  
 • ارائه انواع خدمات دیگر همچون اجاره ون و اتوبوس
 • راننده‌های مسلط بر مسیرها و مسئولیت‌پذیر
 • وقت شناسی و تحویل خودرو در زمان و مکان مشخص شده
 • ارائه بیمه
 • هزینه‌های مشخص و روشن
 • بررسی وضعیت هر خودرو بعد از دریافت از مشتری

اجاره خودرو سعادت رنت

کارایی اجاره خودرو از یک شرکت اجاره خودرو معتبر

1- رسیدگی به امور شخصی:

ممکن است به هر دلیلی خودروی شخصی در اختیارتان نباشد، می‌توانید به‌راحتی با کمترین هزینه از طریق اجاره خودرو با راننده و بدون راننده به امور شخصی خود رسیدگی کنید.

2- ترانسفر فرودگاهی:

درصورتی‌که مهمانی دارید و می‌خواهید با یک خودروی لاکچری به استقبالش بروید می‌توانید از این امکان به دو صورت اجاره خودرو با راننده و بدون راننده استفاده کنید.

3- جابه‌جایی کارکنان ادارات:

برای جابه‌جایی کارکنان و مدیران شرکت می‌توانید از خدمات اجاره خودرو با راننده استفاده کنید.

4- رفتن به سفر:

شما می‌توانید برای رفتن به هر شهری به اجاره خودرو اقدام کنید تا مسیر را با اتومبیل موردعلاقه خود طی کنید. همچنین می‌توانید برای گردش در شهر مقصد به کرایه ماشین اقدام کنید. به طور مثال در سفر به کیش می‌توانید خودروی لوکس اجاره کنید و در جزیره به مکان‌های مختلف گردشگری بروید.

5- سفر گروهی:

 شما برای سفرهای گروهی با دوستان و خانواده خود می‌توانید از خدمات اجاره ون و یا اتوبوس استفاده کنید.

6- برگزاری مراسم عروسی:

برای شب خاص و رؤیایی خود می‌توانید به‌راحتی خودروی موردعلاقه خود را اجاره کنید و شب خود را به‌یادماندنی‌تر کنید.

اجاره خودرو بدون راننده​​​​​​

جمع بندی

شرکت اجاره خودرو سعادت رنت توانسته با در نظر داشتن تمامی معایب و مسائل موجود در صنعت اجاره خودرو با راننده و بدون راننده ذکر شده، این مشکلات را به حداقل برساند و در زمینه کرایه خودرو در ایران و سایر کشورها پیشرو باشد.

سؤالات متداول

در آخر به سؤالات متداول در خصوص معایب و مشکلات اجاره خودرو با راننده و بدون راننده می‌پردازیم.

معایب اجاره خودرو با راننده چیست؟

اجاره خودرو با راننده از یک شرکت نامعتبر می‌تواند معایبی همچون، ناآشنا بودن راننده با مسیر، عدم مسئولیت راننده در رانندگی، عدم آشنایی راننده از آداب تشریفات و زبان‌های خارجی، عدم حضور به‌موقع راننده در زمان و مکان مشخص شده، عدم مرتب و تمیز بودن خودرو و راننده و بیمه نبودن خودرو را به همراه داشته باشد.

اجاره خودرو بدون راننده چه معایبی دارد؟

از جمله معایب اجاره خودرو بدون راننده از یک شرکت اجاره خودرو نامعتبر می‌توان به مواردی نظیر دریافت مدارک سخت‌گیرانه، هزینه‌های نامعلوم، مشکلات فنی خودرو، عدم تحویل به‌موقع خودرو، عدم توجه به بهداشت و نظافت خودرو، بیمه نبودن خودرو، قراردادهای غیر شفاف و عدم پاسخگویی اشاره کرد.

چگونه معایب اجاره خودرو را به حداقل برسانیم؟

با اجاره خودرو از شرکت‌های معتبر با سابقه چندین سال فعالیت، دارای دفتر مشخص و نمایندگی‌های مختلف در ایران و خارج ایران همراه با پشتیبانی 24 ساعته که قرارداد رسمی ارائه می‌دهند؛ خودروهای آنها دارای پوشش بیمه هستند و قیمت‌های روشن و تعیین شده‌ای دارند، می‌توانید معایب اجاره خودرو را به حداقل برسانید.

ویرایشگر: سحر رضائی زاده
(5.00)
:
نظر خود را بنویسید
نظرات
نام کامل : hamid | تاریخ : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۷:۱۷

یکی از چیزای دیگه ای هم که هست اینه که بهتره ماشین مال خود شرکت باشه چون بعضی شرکت‌ها ماشین رو از مردم عادی می‌گیرن و کرایه میدن که ممکنه یکم دردسرساز بشه بنظرم