معایب اجاره خودرو با راننده و بدون راننده

معایب اجاره خودرو با راننده و بدون راننده

معایب اجاره خودرو 

شما در شرایط های مختلف همچون سفر، مراسم، ترانسفر فرودگاهی و ... می‌توانید از خدمات اجاره خودرو شرکت سعادت رنت به صورت با راننده و بدون راننده استفاده نمایید. سعادت رنت بالای ده سال است که در این زمینه در حال فعالیت است. با توجه به استقبال عموم مردم، شرکت‌های بسیاری در این حوزه به تازگی شروع به فعالیت کرده‌اند. اجاره خودرو با وجود مزایای مهم همچون سواری با ماشین مورد علاقه، دارای معایبی نیز می باشد که در این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم تا با بالا بردن آگاهی شما درصد مشکلات را به کمترین حد ممکن برسانیم. دو روش برای رنت اتومبیل (اجاره خودرو با راننده و بدون راننده) وجود دارد که عیب‌های هر کدام را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد. 

معایب اجاره خودرو با راننده 

در صورتی که شما از شرکت های نامعتبر و متفرقه اقدام به استفاده از خدمات اجاره خودرو با راننده کنید قطعا با معایب و مشکلات زیر رو به رو خواهید شد: 

 • نا آشنا بودن راننده با مسیر: 

در خدمات اجاره خودرو با راننده، آشنا بودن راننده با مسیر جز نکات مهم به شمار می آید.  

 • عدم مسئولیت راننده در رانندگی:

راننده می بایست تمامی مسئولیت های وارده بر خودرو را بپذیرد. وی موظف است که با دقت رانندگی کند تا مشکلی برای سرنشینان به وجود نیاید. در صورتی که شرکت ها فردی مسئولیت پذیر را استخدام نکنند ممکن است در طول مسیر با مشکلاتی (همچون تصادف، دزدی و...) رو به رو شوند.   

 • بی اطلاع بودن راننده از آداب تشریفات و زبان های خارجی:

راننده می بایست به طور کامل آموزش تشریفات را دیده باشد. در صورتی که فرد از این آداب اطلاعاتی نداشته باشد نمی تواند ارتباط درستی با سرنشینان بگیرید. سرنشین خودرو ممکن است توریست یا مدیر عامل شرکتی باشد، آشنا بودن به زبان خارجی جز نکات مهم می باشد. 

 • عدم حضور به موقع راننده در زمان و مکان مشخص شده: 

شما با توجه به شرایط خود، در زمان کرایه خودرو  ساعت، روز و مکان را مشخص خواهید کرد در نتیجه در صورت تاخیر حضور راننده، ممکن است دچار مشکل شوید. 

 • عدم مرتب و تمیز بودن خودرو:

خودرو می بایست در زمانی که در اختیار مشتری قرار می گیرد، تمیز و کارواش رفته باشد. 

 • درخواست ارائه مدارک:

در این روش به دلیل حضور راننده به عنوان نماینده شرکت، دیگر نیازی به ارائه مدارکی نمی باشید. فقط موظف به ارسال اطلاعات سرنشینان هستید. شرکت‌های نامعتبر با توجه به عدم آگاهی شما، مدارک اضافه‌تری را دریافت خواهند کرد. 

 • عدم داشتن بیمه:

خودرو می بایست همانند دیگر ماشین ها دارای بیمه ثالث و بدنه بوده و تمامی خسارات بر عهده راننده باشد.  

توجه نمایید در صورتی که از شرکت های شناخته شده به کرایه ماشین با راننده اقدام کنید قطعا با هیچ یک از مشکلات فوق مواجه نخواهید شد. 

اجاره خودرو با راننده

معایب اجاره خودرو بدون راننده

در اجاره خودرو بدون راننده تمامی مسئولیت ها بر عهده شما به عنوان راننده خواهد بود. در این روش شما در صورتی که به هر دلیلی از شرکت و مجموعه های فعال و سرشناس درخواست ندهید، قطعا با مشکلاتی که در زیر به آنها اشاره می کنیم رو به رو می شوید: 

 • دریافت مدارک سختگیرانه: 

ارائه مدارکی همچون گواهی نامه، دریافت چک به مبلغ خودرو، حداقل سن 20 سال، کارت ملی، پرداخت دیپوزیت الزامی می باشد. توجه نمایید دریافت مدرک اضافه ممکن است برای شما دردسر ساز شود. 

 • هزینه های نامعلوم:

شرکت ممکن است در انتها در زمان عودت ماشین هزینه های اضافه ای را بابت اجاره خودرو، کیلومتر طی شده و ... دریافت کند در صورتی که تماما باید قبل از تحویل خودرو به شما اعلام شود.

 • مشکلات فنی خودرو: 

شرکت ها موظف هستند که خودرو را پس از تحویل از مشتری قبلی از نظر فنی به درستی بررسی کنند تا برای فرد بعدی مشکلی به وجود نیاید. 

 • عدم ارائه به موقع خودرو:

در زمان رزرو ماشین شما ساعت، روز و مکان را مشخص می کنید در این صورت شرکت موظف است در همان زمان به شما تحویل دهید در غیر اینصورت شما دچار مشکل خواهید شد. 

 • عدم داشتن بیمه نامه:

شما نمی توانید بدون داشتن بیمه رانندگی کنید به همین دلیل حتما در زمان اجاره خودرو با شرکت در زمینه بیمه صحبت کنید.

 • عدم ارائه قرارداد: 

عدم داشتن قرارداد اجاره خودرو، خود باعث بوجود آمدن ابهاماتی برای شما خواهد شد. در قرارداد اجاره خودرو تمامی اطلاعات همچون مبلغ نهایی، مدارک ارسالی شما و ... یادداشت شده است که شما به راحتی می توانید در صورت بروز مشکلی به مراجع قانونی ارائه دهید. 

تمامی موارد فوق با شناخت، آگاهی و انتخاب درست شرکت، اتفاق خواهد افتاد در نتیجه می توانید از مزایای زیر استفاده کنید. 

مزایای اجاره خودرو 

 • رسیدگی به امور شخصی:

ممکن است به هر دلیلی خودروی شخصی در اختیارتان نباشد، می توانید به راحتی با کمترین هزینه از طریق اجاره خودرو با راننده و بدون راننده به امور شخصی خود رسیدگی کنید. 

 • ترانسفر فرودگاهی:

در صورتی که مهمانی دارید با یک خودروی لاکچری به استقبالش بروید می توانید از این امکان به دو صورت اجاره خودرو با راننده و بدون راننده استفاده کنید. 

 • جا به جایی کارکنان ادارات:

برای جایجایی کارکنان و مدیران شرکت می توانید از خدمات اجاره خودرو با راننده استفاده کنید. 

 • رفتن به سفر:

شما می توانید برای رفتن به هر شهری به اجاره خودرو اقدام کنید تا مسیر را با اتومبیل مورد علاقه خود طی کنید. همچنین می توانید برای گردش در شهر مقصد به کرایه ماشین اقدام کنید. به طور مثال در سفر به کیش می توانید خودروی لوکس اجاره کنید و در جزیره به مکان های مختلف گردشگری بروید. 

 • سفر گروهی:  

شما برای سفرهای گروهی با دوستان و خانواده خود می توانید از خدمات اجاره ون و یا اتوبوس استفاده کنید. 

 • برگزاری مراسم عروسی:

برای شب خاص و رویایی خود می توانید به راحتی خودروی مورد علاقه خود را اجاره کنید و شب خود را زیباتر کنید. 

اجاره خودرو بدون راننده​​​​​​​

نحوه انتخاب بهترین شرکت اجاره خودرو 

در متن زیر ما برای راحتی و کمتر متضرر شدن شما عزیزان در اجاره خودرو، لیستی را آماده کرده ایم تا از این طریق بهترین شرکت را  شناسایی کنید. 

 1. سابقه بالای 10 سال شرکت
 2. داشتن دفتر نمایندگی 
 3. پشتیبانی 24 ساعته 
 4. دارا بودن نمایندگی های مختلف در ایران و خارج ایران
 5. ارائه قرارداد رسمی و فاکتور رسمی 
 6. مشاهده رضایت مشتری در سایت و یا شبکه های اجتماعی 
 7. ارائه انواع مدل خودرو با شرایط آسان و راحت 
 8. تحویل خودرو بدون نقص فنی و کارواش رفته
 9. استخدام رانندگان آموزش دیده در زمینه تشریفات  
 10. ارائه انواع خدمات دیگر همچون اجاره ون و اتوبوس

جمع بندی 
شرکت سعادت رنت جز شرکت های رتبه اول در زمینه اجاره خودرو است که توانسته تمامی موارد فوق را برای برتر شدن اجرا کند. در این مجموعه انواع خودرو لوکس و اقتصادی موجود می باشد که در نمایندگی ایران، ترکیه و امارات با توجه به بودجه شما به صورت با راننده و بدون راننده قابل ارائه می باشد.

شما می توانید به صورت رایگان از این شرکت به رزرو ماشین اقدام کنید. خودروهای شرکت سعادت رنت تماما مدل روز و در حد صفر کیلومتر می باشد که شما می توانید بدون نگرانی برای رسیدگی به امور شخصی خود آنها کرایه کنید.  
رانندگانی که در سعادت رنت استخدام می شوند بسیار مجرب، مسئولیت پذیر و آشنا به امور تشریفاتی هستند. تمام مشتریان به صورت 24 ساعته می توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید، در صورت بروز هر مشکلی به سرعت در کنار شما خواهند بود. 
 

نظرات

نظر خود را بنویسید