قیمت بنزین در عمان

قیمت بنزین در عمان مسقط 2024

نویسنده
359

-
7 دقیقه مطالعه
نویسنده
359

-
7 دقیقه مطالعه
Author picture
نویسنده ویرایشگر
سعادت رنت
هیچ داده ای یافت نشد

قیمت بنزین در عمان در سال 1403، بنزین اکتان ۹۸ لیتری ۰.۴۳۹ ریال عمان، بنزین اکتان ۹۵ لیتری ۰.۲۳۹ ریال عمان، بنزین E-plus (اکتان ۹۱) لیتری ۰.۲۲۹ ریال عمان و بنزین دیزل لیتری ۰.۲۵۸ ریال عمان است.

امروزه عمان و پایتخت آن مسقط یکی از مقاصد پرطرفدار برای سفر و مهاجرت هستند. استفاده از حمل و نقل عمومی در عمان به صرفه نیست و اگر قصد داشته باشید در عمان از خودرو شخصی خود استفاده کنید، قطعاً یکی از دغدغه‌های شما هزینه بنزین در عمان خواهد بود. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به بررسی قیمت بنزین در مسقط و عمان بپردازیم. اگر قصد اجاره ماشین در عمان را دارید با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره قیمت بنزین در عمان بدانید.

سرفصل های مقاله

انواع بنزین در عمان

در کشور عمان تنها یک نوع بنزین وجود ندارد و انواع مختلفی از بنزین در عمان عرضه می‌شود که هر کدام قیمت مشخصی دارند. در عمان ۴ نوع بنزین استفاده می‌شود که عبارت‌اند از:

  • بنزین با اکتان ۹۸
  • بنزین با اکتان ۹۵
  • بنزین E-plus با اکتان ۹۱
  • بنزین دیزل

همانگونه که پیش‌تر گفتیم، قیمت بنزین در عمان با توجه به نوع آن متفاوت است. پرطرفدارترین و پرمصرف‌ترین بنزین در عمان، بنزین با اکتان ۹۵ است. البته افرادی که می‌خواهند برای بنزین بیشتر هزینه کنند و سوخت بهتری برای خودرو خود استفاده می‌کنند، از بنزین با اکتان ۹۸ استفاده می‌کنند که قیمت بالاتری دارد. همچنین اگر می‌خواهید عملکرد خودروی خود را بالاتر ببرید، بنزین با اکتان ۹۸ گزینه بهتری است.

پیشنهاد خواندنی:
معرفی نقشه عمان

بنزین با اکتان ۹۱ نیز اصولاً مناسب خودروهای شخصی نیست؛ پس اگر خودرو اجاره کرده‌اید یا می‌خواهید از خودروی شخصی خودتان در عمان استفاده کنید، باید بین بنزین با اکتان ۹۸ و ۹۵، یک گزینه را انتخاب کنید. همچنین جالب است که بدانید قیمت بنزین در عمان مانند سایر کشورها دائماً در حال تغییر نیست و چندین سال است که قیمت بنزین در مسقط و عمان ثابت مانده یا تغییر بسیار کمی کرده است.

قیمت بنزین در عمان

نوع بنزین
قیمت هر لیتر (ریال عمان)
قیمت هر لیتر (دلار)
قیمت هر لیتر (تومان ایران)
بنزین با اکتان ۹۸
۰.۴۳۹
۱.۱۴
73.423
بنزین با اکتان ۹۵
۰.۲۳۹
۰.۶۲
39.973
بنزین E-plus (اکتان ۹۱)
۰.۲۲۹
۰.۵۹
38.300
بنزین دیزل
۰.۲۵۸
۰.۶۷
43.150

شما می‌توانید با اجاره خودرو در مسقط و عمان با توجه به بودجه و نوع ماشینی که اجاره کرده‌اید از یکی از انواع بنزنی در عمان استفاده کنید. قیمت بنزین در عمان با توجه به نوع و کاربرد آن متفاوت است که در جدول بالا قیمت انواع بنزین را به ریال عمان، ریال ایران و دلار بیان کرده‌ایم.

برای درک بهتر قیمت بنزین در عمان، می‌خواهیم هزینه پر کردن باک خودروهای شخصی را بررسی کنیم. اگر به طور متوسط برای پر کردن باک خودرو نیاز به ۵۰ لیتر بنزین باشد، برای ۵۰ لیتر بنزین با اکتان ۹۵ باید ۱۱.۹۵ ریال عمان معادل ۱.۷۷۶.۱۲۸ تومان بپردازید. همچنین اگر قصد داشته باشید از بنزین با کیفیت بهتری مانند بنزین با اکتان ۹۸ استفاده کنید، باید ۲۱.۹۵ ریال عمان معادل ۳.۲۶۲.۴۲۸ تومان برای ۵۰ لیتر پرداخت کنید.

هزینه بنزین در سفر به عمان

یکی از هزینه‌هایی که هر فردی که به عمان سفر یا مهاجرت می‌کند، هزینه تردد و حمل و نقل است. هزینه تردد و حمل و نقل با تاکسی در عمان بالاست و هنوز این کشور سیستم مترو ندارد؛ همچنین قیمت بنزین در عمان خیلی بالا نیست. به همین دلیل بهتر است از ماشین شخصی خود استفاده کنید تا هزینه‌های خود را کاهش دهید.

اجاره خودرو یا خرید خودرو دو مورد از گزینه‌هایی هستند که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

شما با پر کردن باک خودرو حدوداً به ۵۰ لیتر بنزین نیاز دارید و با این میزان از بنزین می‌توانید حدود ۴ الی ۶ روز در عمان و مسقط تردد کنید. هزینه ۵۰ لیتر بنزین نیز با توجه به نوع بنزین انتخابی شما حدوداً از ۱.۸۰۰.۰۰۰ تا ۳.۲۰۰.۰۰۰ تومان متغیر است. البته این میزان از مصرف بنزین که گفته شد بستگی به عوامل مختلفی مانند میزان تردد، نوع خودرو و… نیز دارد. البته می‌توانید از راهکارهایی نیز برای کاهش مصرف سوخت خود استفاده کنید تا هزینه بنزین در عمان برای شما کاهش یابد.

مصرف سوخت خودروها در عمان

نام خودرو
میزان مصرف سوخت در هر 100 کیلومتر
نیسان پاترول
14.4 لیتر
پرادو
8.7 لیتر
میتسوبیشی پاجرو
15 لیتر
هوندا آکورد
7.8 لیتر
نیسان آلتیما
9.1 لیتر
تویوتا لندکروز
10.7 لیتر
تویوتا هایلوکس
10 لیتر
Dodge Ram
15.7 لیتر

خلاصه کلام

یکی از دغدغه‌های اصلی هر فردی که به عمان سفر می‌کند و قصد اجاره ماشین دارد، قیمت بنزین در عمان است. قیمت بنزین در مسقط برخلاف برخی از کشورهای دیگر در طول چندین سال گذشته تغییرات زیادی نکرده و ثابت مانده است. در این مقاله به بررسی انواع بنزین در مسقط و عمان پرداختیم و قیمت هرکدام را به ازای هر لیتر بیان کردیم. هزینه بنزین در عمان و پر کردن باک خودرو به پول ایران نیز در این مقاله بررسی  شده است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید هزینه‌های سفر خود را پیش بینی کنید.

رایج‌ترین انواع بنزین برای خودروهای شخصی کدام‌اند؟

بنزین با اکتان ۹۵ و ۹۸ از رایج‌ترین انواع بنزین برای خودروهای شخصی هستند.

پر کردن باک خودرو در عمان و مسقط، حدوداً چقدر هزینه دارد؟

به صورت کلی، هزینه پر کردن باک خودرو در عمان و مسقط حدوداً از ۱.۸۰۰.۰۰۰ تا ۳.۲۰۰.۰۰۰ تومان است.

انواع بنزین مورداستفاده در عمان کدام‌اند؟

انواع بنزین مورداستفاده در عمان شامل بنزین با اکتان ۹۵، ۹۸، بنزین E-plus (اکتان ۹۱) و دیزل می‌شوند.

کدام خودروهای پرطرفدار در عمان، مصرف سوخت پایینی دارند؟

هوندا آکورد و تویوتا پرادو از خودروهای پرطرفدار در عمان هستند که مصرف سوخت پایینی دارند.

359
|

2 دیدگاه دربارهٔ «قیمت بنزین در عمان مسقط 2024»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا