ماشین های خاطره ساز- با خودروهای قدیمی خاطره هاتو زنده کن

ماشین های خاطره ساز - با خودروهای قدیمی خاطره هاتو زنده کن (عکس)

ماشین های قدیمی در ایران - خاطره بازی با ماشین های کلاسیک در سعادت رنت

در این مقاله قصد داریم خاطرات برخی از شما را برایتان زنده کنیم . خاطره بازی با خودروهای قدیمی در ده های مختلف که حتی برخی از آنها را همین حالا هم می توان در خیابان ها مشاهده کرد.
خودروهای خطره انگیز قدیمی هنوز بین برخی از مردم خرید و فروش می شوند و مورد توجه هستند. 
در اینجا لیست برخی از  خودرو های قدیمی را بـه شما معرفی خواهیم کرد که در ایران خودرو های محبوب و پرطرفدار بـه حساب می آمده اند. این خودروهای نام برده شده در تعداد زیادی از کشور های دنیا جزو بهترین و پرطرفدار ترین خودروها محسوب میشده اند.

پیکان جوانان

اولین نامی که اینجا به چشم می خورد پیکان است. خودرویی که نامش برای همه ما آشنا و تداعی گر خاطراتی زمان های نه چندان دور است. البته که برخی از دوستاران خودروهای قدیمی و کلاسیک هنوز از رانندگی با این خودرو لذت می برند و در اختیار دارند.
در سال 64 بین سازندهٔ انگلیسی، روتس، و ایران‌خودروی وقت، ایران ناسیونال، قراردادی بسته شد که منجر به تولید پیکان شد.
این خودرو تا 4 دهه همراه ما بوده و محال اسـت که «ایرانی» باشی و با آن خاطره‌ای نداشته باشی. این خودرو از سال 1364 تا کنون در ذهن ما ایرانیان نقش بسته است. 

میتسوبیشی گالانت 

میتسوبیشی گالانت از سال 1969 تا 2012 میلادی تولید می شد.میتسوبیشی گالانت به عنوان یکی از خودروهای گران قیمت و لوکس خیابان های قدیمی تهران شناخته می شد. گالانت آنقدر خودرو لوکس و با ارزشی بود که تنها در دست خانواده های اشرافی می توان مشاهده کرد و آنقدر کلاس داشت که بعنوان ماشین عروس نیز مورد استفاده قرار می گرفت. 

 دوو اسپرو (انتخاب با کلاس ها در دهه 70) 

برند دوو یکی از خودروسازان محبوب کره ای در آن زمان بود. دوو اسپرو سدان محبوب و لوکس سال 1992 در ایران بود. این خودرو که با رنگ آلبالویی در ایران معروف شده بود بیشتر در بین خانواده های پولدار آن زمان دیده می شد.اولین نمونه های اسپرو که در سال 1992 وارد کشور شدند، از پیشرانه تک انژکتور و جعبه دنده 5سرعته دستی بهره می بردند. در اواخر سال 1992 اما نمونه های اتومات به کشور راه پیدا کردند و در سال 1993 تعداد اسپروهای اتوماتیک در ایران بیشتر شد.
تجهیزات این خودرو :  شامل چهار شیشه برقی، قفل مرکزی، تهویه مطبوع، تنظیم روشنایی چراغ های داخلی خودرو، دسترسی به صندوق از داخل خودرو، آینه های برقی به همراه گرم کن، صندوق پران و آنتن برقی در اسپرو است.

نیسان پاترول 

نیسان پاترول که هم اکنون نیز می توان آن را مشاهده کرد در آن زمان علاقه مندان خاص خود را داشت. این خودرو  در عدم ورود خودروهای شاسی بلند جدید یک تنه جور همه را کشید.درست است این خودرو کل از نظر راحتی با شاسی بلندهای امروزی قابل قیاس نبود؛ ولی موتوری بسیار قوی داشت

کادیلاک سویل (ماشین پولدارهای قدیم)

این خودرو آمریکا به عنوان ماشین پولدارهای قدیم ایران شناخته می شود. کادیلاک سویل بسیار محکم و ایمن بود به طوری که شاسی آن شبیه یک تیرآهن ساختمانی بود. با دیدن این خودرو در خیابان های قدیمی کسی شک ناشت که صاحب آن یک شخص ثروتمند است. این خودرو هم خرج بالایی داشت، هم پرمصرف بود و هم به دلیل بزرگ بودنش در هر پارکینگی جا نمیشد. 
حتی در هنگام عبور از کوچه پس کوچه های جنوب شهر با مشکل مواجه می شد؛ بنابراین هر جایی جای کادیلاک نبود

فولکس قورباغه ای (پرفروش ترین خودرو قدیم)

این خودرو یکی از نوستالژی ترین ماشین های زمان قدیم است. فولکس قورباغه ای محوب ترین و پرفروش ترین خودرو متولدبن 1300 تا 1370بود.
ماشین قورباغه ای در زمانی برای ماشین های عروسی و در مقطعی به عنوان خودروهای تشریفات و شهربانی «پلیس» مورد استفاده قرار میگرفت. برخی از این خودروها هم اکنون نیز موجود هستند و به عنوان ماشین های کلاسیک  بین 50 تا 150 میلیون تومان به فروش می رسند.

اگر به ماشین بازی علاقه دارین و یا برای مسافرت به خودرو با کیفیت بالا نیاز دارید به لیست خودروهای ما سری بزنید. برای اطلاع از قیمت و شرایط اجاره خودرو روی عکس زیر کلیک کنید.