با کیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی

با کیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی

از پراید تا مزدا 3 نیو 
 

در سال جدید با توجه به گزارش های دریافت شده از سازمان استاندارد ایران، لیست جدیدی از بی کیفیت ترین و با کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل معرفی شده که آشنا شدن با آنها برای شما خالی از لطف نخواهد بود. بی شک می توان گفت که مثل هر سال پراید جزو این لیست خواهد بود. پراید چند میلیونی که امسال حاشیه های زیادی در بازار خودرو به راه انداخته است. 
هر ساله سازمان کیفیت و استاندارد کشور بی کیفیت ترین و با کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل را اعلام می کند. بر اساس این گزارش اعلام شده در اردیبهشت سال 98 تعداد 55 خودرو تولید شده که حدود 99 درصد آنها در کلاس خودروهای سواری و یک درصد از این تولیدات به گروه خودروهای سنگین اختصاص دارد.
طبق گزارش های به دست رسیده در بخش عیوب فنی و عملکردی، خودروهای سایپا 131 و تیبا بیشترین نمرات منفی را کسب کرده اند.

پس بیاید با خودروهای بی کیفیت و با کیفیت ایرانی آشنا شده تا برای خرید  بهترین انتخاب را داشته باشید.

خودروهای بی کیفیت داخلی  

خودروهای بی کیفیت داخلی
 

شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که وقتی صحبت از خودروهای بی کیفیت داخلی می شود اولین خودرویی که به ذهنتان می رسد پراید باشد. اما باید بدانید که طبق آخرین لیست معرفی شده سازمان استاندارد در کنار پراید خودروهای دیگر نیز به چشم می خورند. 
در بخش خودروهای سواری و در بخش بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل محصولات شرکت سایپا در رده خانواده پراید شامل 111، 131 و 151 به همراه خودروهای دیگر نظیر تیبا و ساینا و دو محصولات شرکت ایران خودرو خودرو، سمند و پژو 405 با داشتن 2 ستاره کیفیت، در پایین ترین نقطه از این جدول قرار گرفته اند.

 خودروهای با کیفیت داخلی 

خودروهای با کیفیت داخلی

در این بخش و در رده با کیفیت ترین خودروهای ایرانی هم چنان مزدا 3 یکه تاز میدان است. طبق این آمار در بخش خودورهای سواری داخلی در سطح قیمتی 1، خودروهای نظیر گرند ویتارا و مزدا نیو با اخذ 4 ستاره، در سطح قیمتی 2، خودروی پژو 2008 با اخذ 5 ستاره کیفی و در قیمت هایی پایین تر و سطح قیمتی 3، خودروهای فاو B30 و چانگان 35CS، در سطح قیمتی 4، خودروهای تندر 90 پلاس اتوماتیک، پارس تندر، پژو 207 اتوماتیک، تندر 90 پلاس، پژو 207 و دنا پلاس با اخذ 4 ستاره کیفی، لقب بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص داده اند.
در رده قیمت 25 تا 50 میلیون تومانی بیشترین امتیاز به پارس تندر رسیده است. در رده قیمتی بعدی نیز، تندر-90 تولید خودروسازی سایپا دارای بیشترین میزان رضایتمندی و کیفیت است. تندر-90 اتومات نیز در رده بعدی این لیست قرار دارد.
اگر از این دو خودرو بگذریم، به خودرو هایی مانند پژو 206 و سمند و تیبا2 و لیفان می توان اشاره کرد. این خودورها توانسته اند رضایت بیشتری را از سوی مشتریان خود به دست بیاورد. بعد این خودرو ها نیز  پژو 206 توانسته بیشترین رضایت مشتریان خود را کسب کند.


بی کیفیت ترین خودورهای سنگین داخلی 
 

در بخش خودورهای باری و سنگین نیز خودورهای مونتاژ داخل نظیر کشنده ولوو FH500، کشنده اسکانیا G410  و کشنده ولوو FH460  با گرفتن 4 ستاره کیفی توانسته اند بالاترین کیفیت را در رده خودورهای سنگین کسب کنند. در کلاس خودروهای سواری سنگین نیز تنها خودروی با کیفیت تولید داخل، اتوبوس بین شهری اسکانیا 4212 مارال است. این خودرو توانسته عنوان با کیفیت ترین اتوبوس های بین شهری را از آن خود کند.

بررسی خودورهای بی کیفیت ایرانی 


به عبارت ساده تر باید گفت که اگر این ارزیابی در مورد هتل ها انجام می شد می توان گفت که پراید، ساینا و تیبا حتی در حد یک مسافرخانه هم نیودند! با این اوصاف امسال قیمت این سه محصول روند افزایشی چشم گیری را داشته.
بدیهی است که استقبال از این خودروها در جامعه، به دلیل  مناسب بودن قیمت آنها با وضعیت اقتصادی عموم بوده که باعث شده استقبال خوبی برای خرید این خودروها وجود داشته باشد. ولی به هر حال باید گفت که این خودروها به عنوان بی کیفیت ترین محصولات تولید داخل در بازار کشور شناخته می شوند.

 

پراید همچنان بی کیفیت ترین خودرو داخلی 
 

پراید همچنان بی کیفیت ترین

 

اگر یک واقعیت  بزرگ در رابطه با خرید خودرو در ایران باشد. آن واقعیت این است که در بخش خودورهای داخلی حضور پر رنگ پراید در زیر پای مردم و در خیابان ها امری اجتناب ناپذیر است. بنابراین باید گفت که پراید پرفروش ترین خودرو داخلی در بازار فروش خودرو است.

هرچند سایپا بارها نام این محصول را جزو خودورهای موفق شرکت، در لیست محصولات خود دارد. اما طبق آمار گفته شده سازمان استاندارد در سال 98 باید گفت این واقعیت وجود دارد که این محصول در رده خودروهای بی کیفیت ایرانی قرار دارد.
دلایل مختلفی باعث شده که پراید در رده بی کیفیت ترین ها قرار بگیرد. عیوب فنی و عملکردی هایی شامل فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز و تجهیزات الکتریکی مجموعه از عملکردهای نامناسب این خودرو می باشد. عیوب تزئینات و مونتاژی شامل تزئینات و صداهای غیرعادی نیز جزو دیگر عیب های پراید است. 

اجاره خودرو راه حلی مناسب بجای خرید خودروهای بی کیفیت داخلی 

اجاره خودرو
 

اجاره خودرو یکی از صنعت های نوین در بازار حمل و نقل دورن شهری و برون شهری می باشد. اجاره ماشین راه حلی مناسب برای جایگزین کردن خودورهای بی کیفیت داخل است. آیا شما ترجیه می دهید که با یک ماشین با ایمنی پایین سفر خود را آغاز کنید یا با خودرویی که در تمام راه خیالتان از آن راحت باشد؟
بیشتر خودروهای ساخت داخل به دلیل بهره نبردن از استاندارد های ایمنی در رده بی کیفیت ترین ها قرار دارند. پس به احتمال زیاد خرید این خودروها برای شما ریسک خواهد بود. اما راه حل مناسب برای شما اجاره خودرو است. شما می توانید با رنت خودرو مناسب و قیمتی مقرون به صرفه بهترین انتخاب را برای سفر های خود داشته باشید. اجاره ون، اجاره خودرو با راننده نیز خدمات دیگر ارائه شده در شرکت های رنت خودرو می باشد. 

بعد از خواندن این مقاله حتما نظرتان راجب خرید خودرو های بی کیفیت عوض خواهد شد. با تصمیم درست می توانید امنیت و آرامش کامل را  به سرنشینان خود هدیه دهید. ما در شرکت سعادت رنت با شما همراه هستیم تا ارامش و امنیت برایتان به ارمفان بیاوریم.