9 دلیلی که نباید اجاره خودرو از دیوار را امتحان کنید

اجاره ماشین از دیوار آیا کار درستی هست یا نه؟ دیوار به عنوان یکی از سامانه های مهم خرید و فروش کشور توانسته سهم بسزایی ا...

چرا نباید از دیوار خودرو اجاره کنیم

اجاره ماشین از دیوار آیا کار درستی هست یا نه؟ دیوار به عنوان یکی از سامانه های مهم نیازمندی های رایگان توانسته سهم بسزایی از بازار را به خود اختصاص دهد. شما می توانید هرآنچه را که می خواهید در این سایت بفروش برسانید و یا بخرید. دیوار یک سایت معتبر و مطمئن برای خدمات رسانی به مردم است. اصلی ترین دلیل موفقیت سایت دیوار تغییر رویکرد در سیستم های نیازمندی است. 
آگهی های رایگان در این سایت و بازخورد زیادی که کاربران می گیرند باعث تشویق به استفاده از این  سیستم نیازمندی ها شده است. همین دلیل نیز باعث به وجود آمدن زمینه ای برای برخی از کلاه برداری ها شده است. یکی از بخش هایی که چندسالی است مورد توجه قرار گرفته، بخش اجاره خودرو در دیوار است. این خدمات در دیوار به صورت کاملا شخصی و بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات اجاره خودرو در حال انجام است. در این وبلاگ می خواهیم سری به معضل مهم اجاره خودرو از دیوار بپردازیم.

سعادت رنت به عنوان رتبه یک سامانه رزرو اجاره خودرو در ایران همواره تلاش دارد که خدمات رسانی خود را بر پایه صداقت و ارائه خدمات با تضمین بهترین، انجام دهد. در چند ماه گذشته شکایت های ناشی از کلاهبرداری از سایت دیوار، ما را بر این داشت که اطلاعات در زمینه کلاهبرداری های اجاره ماشین دیوار و تفاوت شرایط آن با شرکت های معتبر اجاره خودرو را در اختیارتان گذاشته. با ما همراه باشید


ماشین های شخصی برای اجاره 

در سایت دیوار تمامی خودروها توسط افراد شخصی اجاره داده می شوند. یعنی هر شخص ماشین شخصی خود را برای اجاره دادن آگهی می کند.به همین دلیل قانون و قاعده ای برای رنت ماشین وجود ندارد. در واقع این افراد هر گونه که خودشان بخواهند برای شما قانون و قاعده می گذارند. 
اما شرکت سعادت رنت و دیگر شرکت های اجاره ماشین به دلیل قانونی بودن و ثبت شرکت دارای قوانین یکسان بوده. یعنی در هیچ شرایطی کلاهبرداری و یا قاعده جدیدی برای اجاره ماشین وجود ندارد.

پس ندادن ودیعه، چک و یا سفته در اجاره خودرو از دیوار

یکی از مهمترین شکایت مشتریان ما در زمینه اجاره ماشین دیوار، برنگرداندن ودیعه است. شما برای ضمانت اجاره خودرو باید یکی از موارد چک، ودیعه و سفته ارائه دهید. فکر کنید از یکی از همین افراد که به صورت شخصی در دیوار هستند، بخواهید خودرو اجاره کنید.  بدون شک برای ضمانت از شما چک یا سفته و یا ودیعه دریافت خواهند کرد. خب این فرد به راحتی می تواند ودیعه، سفته و یا چک شما را برنگرداند. چون هیچ قرارداد رسمی وجود نداشته. 

اما شرکت سعادت رنت در زمان اجاره، قرارداد رسمی به شما ارائه می دهد که تمامی موارد از جمله بازگداندن ودیعه ، سفته و چک در آن ذکر شده است. شما با خیال راحت  خودرو اجاره کنید و اطمینا داشته باشید که تمامی مبلغ ودیعه  در زمان عودت خودرو به شما بازگردانده خواهد شد.


نداشتن قرارداد رسمی

 چون در دیوار اجاره ماشین توسط افراد شخصی انجام می شود هیچگونه قراردادی بین اجاره دهنده و اجاره گیرنده نیست. این اشخاص به صورت شخصی ماشین های خود را اجاره می دهند و زیر مجموع هیچ نوع شرکت اجاره خودرویی نیستند. به همین دلیل قراررسمی برای رنت ماشین ندارند.
اما با اجاره خودرو از شرکت سعادت رنت می توانید با قرارداد رسمی ماشین کرایه کنید. قرار داد رسمی ما در دو نسخته امضا می شود. یکی از نسخ های قرارداد در اختیار شرکت و دیگری به فرد متقاضی تحویل داده می شود. قرارداد اجاره ماشین سعادت رنت  شامل موارد زیر است:

 • تمام مبالغی که پرداخت کردید 
 • شرایط بیمه 
 • شرایط اجاره 
 • کروکی خودرو 
 • تاریخ تحویل و عودت 


قیمت های ارزان کرایه ماشین از دیوار برای جذب مشتری

یکی از طرفندهای کرایه ماشین از دیوار قیمت ارزان برای گول زدن و جذب مشتری است. در این مورد فرد اجاره دهنده برای جذب مشتری قیمت بسیار پایینی گذاشته وبلافاصله پس از اینکه ودیعه پرداخت شود،  گوشی خود را خاموش کرده و دیگر به شما مبلغ را بازنمی گردانند.
سعادت رنت با در اختیار داشتن سامانه رزرو آنلاین، اپلیکیشن و سایت رسمی اجاره ماشین دارای قیمت های مناسب با شرایط وِیژه تخفیف است. شما می توانید قیمت ها را در سایت ما مشاهده کنید و آنها را با دیگر شرکت های اجاره ماشین مقایسه کنید. 


اجاره خودرو دیوار

دزدی خودرو توسط اجاره دهنده 

موارد جالب کلاهبرداری در زمینه رنت خودرو از دیواردزدی خودرو توسط اجاره دهنده است. این اشخاص خودرو را به شما تحویل و روز دوم یا سوم با سوئیچی که خودشان دارند خودرو را برداشته و می برند. در این صورت شما هیچ آدرسی از شخص اجاره دهنده نداشته و دیگر نمی توانید پول خود را پس گرفته.
داشتن وب سایت رسمی، ثبت شرکت،آدرس دقیق شرکت و شماره تماس ثابت دلیلی است بر قانونی بودن سعادت رنت.شما به راحتی می توانید ما را پیدا کرده و یا به شرکت مراجعه کنید. 

پنهان کردن خش های ماشین برای گرفتن خسارت 

پنهان کردن خش های ماشین برای مقصر دانستن اجاره دهنده و پس ندادن ودیعه،  دیگر مورد مهم  رنت خودرو از دیوار است. این افراد خش های خودروها به صورت ماهرانه می پوشانند تا بعد از عودت خودرو ودیعه را نگه داشته و شما را مقصر آن بدانند. 
در زمان تحویل حتمآ باید از ماشین فیلم گرفته. ما به مشتریان خود این اجازه را می دهیم که از داخل و قسمت بیرونی ماشین فیلم گرفته و همچنین کروکی خودرو را نیز در اختیارشان قرار می دهیم. این موضوع اصلا هیچ اشکالی نداشته. حتی در کشورهای خارجی هم در موقع اجاره از ماشین فیلم می گیرند. 

نداشتن بیمه 

90% ماشین های اجاره ای در دیوار بیه بدنه ندارند. این افراد در زمان خسارت به خودرو به  دلیل نداشت پوشش بیمه، نمی توانند از شما حمایت کنند. 
تمامی خودروهای سعادت رنت دارای پوشش کامل بیمه بدنه بوده. ارائه انواع بیمه مطابق با استانداردهای بین المللی جهت تعیین سطح مسئولیت مالی مشتریان  بخشی از خدمات ما به شما عزیزان است.    

و کلام آخر برای اجاره خودرو از دیوار 
هر فردی با 15 هزار تومان می تواند آگهی اجاره ماشین از دیوار بزند.  پس به هیچ عنوان گول این افراد را نخورید چرا که با یک اشتباه باید هزینه زیادی را پرداخت کرده و حتی ممکن است سواستفاده های دیگری نیز از شما شود. سعادت رنت دارای سایت ، پیج اینستا، رزرو آنلاین و نماد اعتماد است. هدف ما خدماتی در چارچوب قانون اجاره خودرو بوده و با دارا بودن 

 

نمونه ای از دایرکت های مشتریان عزیزمان که دچار کلاهبرداری های افراد شخصی در دیوار شده اند 

 

اجاره خودرو دیوار

 

 

 

اجاره خودرو از دیوار

 

اجاره خودرو از دیوار


 

دیدگاه شما

 • رجبي رجبي

  من چند بار از ديوار ماشين گرفتم بار اول ٣ ماه با دعوا هزار دردسر پولمو برگردوند بار دوم كلا پولمو خوردن بار سوم الكي گفت تصادف كردي با ماشين غلط كنم ديگه از ديوار ماشين بگيرم


 • mh.shah220 mh.shah220

  ما اجاره کردیم, طرف اخر هم سیصد تومن بابت خلافی رو برنگردوندن از بهمن ماه گذشته تاالان هرچی هم زنگ زدیم پیچوندن مابا برادر خانمم اونجا بودیم و من خیلی دقت نکردم به قرار داد ولی برگه قرار داد ظاهرش رسمی بود


 • mor_71 mor_71

  من سال ۹۷ چلنجر اجاره کردم از یه ادمی به اسم ارش محبی سر یه تصادف کوچیک که اندازه نصف کف دست رنگش ریخت از من یک میلیون خسارت گرفت اخر سر هم سیصد خلافی رو نداد اصلا به اینایی که تو دیوار رنت ارایه میکنن اعتماد نکنین به هیچ وجه


 • علی رضا مرادیان علی رضا مرادیان

  من از تو سایت دیوار ماشین رزرو کردم میخواستم با خانواده بیام تهران که یه سفر برم شمال زنگ زدم به یکی از کسایی که آگهی کرده بود همه چی رو باهاش بستم ، قرار شد ساعت 10 صبح تو فرودگاه مهرآباد ماشین رو بهم تحویل بده؛ گفت برای رزرو باید 200 تومن بیعانه بریزم که ماشین رو به کس دیگه ای اجاره نده و برام نگهش داره ، منم چول ریختم فرداش تو مهر آباد که رسیدم طرف گوشیش خاموش بود و من و با زن و بچه اواره کرد ، اصلا پولش مهم نیست اینکه آدم با خانواده بمونه خیلی بده، به نظر من ارزش اینو نداره که آدم ریسک کنه و از یه جای نا معتبر ماشین اجاره کنه به خاطر ارزونتر بودن


نتیجه فرمول: 39 + 12