اجاره ماشین قشم، راهنمای هوشمندانه ‌ترین انتخاب

اجاره ماشین قشم، راهنمای هوشمندانه ‌ترین انتخاب

اگر مقصد بعدی سفر شما مناطق جنوبی ایران است، پیشنهاد می‌کنیم که به قشم بروید؛ جزیره‌ای که به معنای واقعی کلمه شگفت‌انگیز است و بزرگ‌‌ترین جزیره ایران محسوب می‌شود. بسیاری از مردم برای جابه جایی در مقصد سفر خود، دچار مشکل می شوند؛ زیرا نمی‌دانند از وسایل حمل و نقل عمومی چگونه باید استفاده کنند یا چگونه باید زمان خود را در سفر مدیریت کنند. در چنین شرایطی، بهترین راه، اجاره ماشین در قشم است. ممکن است که این سوال برای شما پیش بیاید که چرا اجاره ماشین در قشم و چرا این عنوان را انتخاب کردیم؟ در ادامه به این موضوع نیز می‌پردازیم. 

در این بخش از وب‌سایت سعادت رنت ما قصد داریم تمامی نکات مهم برای کرایه خودرو در قشم را با شما بررسی کنیم تا بتوانید بهترین خاطره را برای خود و عزیزان خود رقم بزنید. 

چرا بهتر است در قشم ماشین اجاره کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم، بهترین راه برای جابه‌جایی در این جزیره‌ی زیبا اجاره ماشین در قشم است. چرا که بسیاری از افراد دوست دارند با خودروی شخصی خود جابه جا شوند و در گرمای شهر قشم، منتظر تاکسی و اتوبوس نباشند. مزایای داشتن ماشین شخصی به نسبت استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی در جزیره‌ای زیبا و خلوت بر کسی پوشیده نیست با این وجود این موضوع را بررسی می‌کنیم تا همه چیز واقعی‌تر شود.

مهم‌ترین دلایل کرایه خودرو در قشم عبارت است از:

·       تاکسی های گران قیمت و نامناسب

هزینه های تاکسی در قشم سنگین است. این امر زمانی به چشم می‌آید که شما چند جابه جایی پیاپی در این شهر دیدنی داشته باشید. هنگامی که در این قشم سوار تاکسی می شود، تاکسی متر برای شما فعال می شود. این بدین معناست که مسیرهای طولانی و مدت توقف زیاد در بین راه، ممکن است هزینه سنگینی را بر دوش شما بی اندازد. پس در این زمان، بهتر است خودرو کرایه کنید و با خیالی آسوده در شهر قشم، جابجا شوید.

· وسایل حمل و نقل عمومی محدود

اگر بخواهیم شهر قشم را با یکی از کلان شهرهای ایران، مانند تهران از نظر حمل و نقل عمومی مقایسه کنیم، به جرات می‌توان گفت که قشم، وسایل حمل و نقل عمومی فعالی ندارد؛ این امر کار شما را بسیار دشوار می‌سازد؛ زیرا نمی‌توانید به راحتی در قشم، اتوبوس یا متروی فعال پیدا کنید. به طور مثال، برای جابه جایی در شهر تهران می توانید به نزدیک‌ترین ایستگاه مترو یا اتوبوس منزل یا محل کار خود بروید و به راحتی جابه جا شوید؛ اما این اقدام در شهر زیبای قشم، کاملا غیر ممکن است.

·       هوای گرم جزیره قشم

یکی از مهم‌ترین مزایا برای کرایه خودرو در قشم، هوای گرم این جزیره است. آب و هوای قشم در بیشتر ایام سال گرم است؛ حتی به اصطلاح “زمستان” در قشم بیشتر شبیه به یک نسخه‌ی ملایم‌تر از تابستان است که به جای سرد بودن، “کمتر گرم” است! در چنین شرایطی به دنبال وسایل نقلیه عمومی گشتن بسیار دشوار است و ممکن است این انتظار برای وسایل حمل و نقل عمومی خاطره سفر را برای شما تلخ کند.

·       تنوع در انتخاب خودروهای اجاره‌ای قشم

اجاره خودروی اقتصادی و ایرانی در قشم یا کرایه خودرو لوکس و خارجی؟ انتخاب در دستان شماست!

شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ی خود، خودرو مدنظر را کرایه کرده و سفر را با آرامش کافی آغاز کنید. برخی از افراد علاقه دارند که با یک خودرو لوکس از شهر قشم بازدید کنید. در سمت دیگر، افرادی هستند که دوست دارند در حین سفر خود، در هزینه‌ها صرفه جویی کنند. تنوع بالا برای اجاره خودرو در قشم، دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.

·       صرفه جویی در زمان با کرایه ماشین در قشم

هنگامی که به یک شهر یا یک کشور جدید سفر می‌کنید، زمان حرف اول را می‌زند. همانطور که می‌دانید در تمامی شهرها، حمل و نقل عمومی از یک جدول زمانی مشخص پیروی می‌کند و شما باید کل برنامه‌ی خود را بر این اساس تنظیم کنید. اگر اتوبوس یا قطار را از دست دادید، باید منتظر بمانید تا وسیله‌ی نقلیه‌ی بعدی برسد و این موضوع باعث هدر رفتن وقت شما خواهد شد و حال و هوای همه را خراب می کند. 

با اجاره ماشین در زمان صرفه جویی می‌کنید و در واقع ماشین برای مدت زمانی که آن را اجاره کرده‌اید متعلق به شماست و این امر باعث می‌شود که بتوانید به راحتی از تمامی مناطق گردشگری قشم دیدن کنید و دیگر نیازی به جستجو و یافتن ماشین شخصی دربست و راننده‌ی محلی نباشد.

·       حریم خصوصی، امری مهم در سفر

حریم خصوصی در وسایل حمل و نقل عمومی امری است امکان ناپذیر! اگر با وسایل نقلیه‌ی عمومی سفر کنید، هرگز نمی‌توانید تصور کنید که حریم خصوصی داشته باشید؛ زیرا تعداد نفرات در وسایل حمل و نقل عمومی زیاد است و ممکن است برای برخی از افراد، این امر ناراحت کننده باشد.

·       صرفه جویی در هزینه سفر به قشم

بسیاری تصور می‌کنند که استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باعث صرفه جویی در هزینه هایشان می‌شود در صورتی که این تصور غلط است و زمانی که به درستی حساب کنید متوجه خواهید شد که هزینه‌ی جابه‌جایی شما از یک مبدا به یک مقصد، ممکن از با وسایل حمل و نقل عمومی ارزان‌تر باشد. حال سعی کنید که تردد بیشتری در مسیر داشته باشید و از یک مکان، به یک مکان دیگر بروید، آیا هزینه شما کم می شود؟ این بدین معناست که هرچه جابه جایی شما در مسیر بیشتر باشد، هزینه‌ی شما بیشتر می‌شود.

قیمت اجاره ماشین در قشم به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، به دلیل فاصله‌ی زیاد مراکز تفریحی در قشم و احتمالا زمان کوتاه سفر نمی‌توانید همیشه پیاده‌ روی کنید؛ بنابراین کرایه خودرو در قشم گزینه‌ی مناسبی برای شماست.

قیمت اجاره ماشین در قشم در آخر هفته‌ها، تعطیلات رسمی و پیک‌های شلوغی متغیر است. پس به خاطر داشته باشید که حتما قبل از سفر به این شهر و اجاره خودرو لیست قیمت اجاره ماشین در قشم را بررسی کرده و پس از آن رزرو خود را نهایی کنید؛ همچنین، شرکت اجاره خودروی منتخب شما و نوع خودرو انتخابی نیز در افزایش و کاهش قیمت، تاثیر به سزایی دارد.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در قشم چیست؟

در قشم شرکت‌های بسیاری در زمینه‌ی اجاره خودرو در حال فعالیت هستند. مدارک و شرایط اجاره ماشین در قشم ممکن است در هر کدام از این شرکت‌ها متفاوت باشد. یکی از بهترین موسسات کرایه ماشین بدون راننده در قشم، سعادت رنت است. برای کرایه خودرو به صورت بدون راننده در قشم مدارک زیر مورد نیاز است:

1. گواهینامه

2. کارت شناسایی معتبر

3. ودیعه 3 تا 5 میلیون تومانی

4. سفته‌ی 100 یا 200 میلیون تومانی بسته به نوع خودرو

لطفا توجه داشته باشید که سفته در موقع عودت خودرو به شما تحویل داده خواهد شد؛ همچنین مبلغی به عنوان خلافی دریافت می‌شود که در صورت عدم وجود خلافی پس از گذشت 1ماه به اجاره کننده عودت داده می‌شود. شما می‌توانید با آماده سازی مدارک ذکر شده به راحتی خودرو کرایه کرده و یک سفر بدون دغدغه به شهر زیبای قشم داشته باشید.

مزایای اجاره ماشین در قشم از شرکت سعادت رنت؟

شرکت سعادت رنت، یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه‌ی کرایه خودرو به صورت با راننده و بدون راننده است. شما می‌توانید بدون هیچ دغدغه و نگرانی، بهترین خودروها را از شرکت سعادت رنت کرایه کرده و به تمامی کارهای شخصی و اداری خود رسیدگی کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اجاره خودرو در سعادت رنت، با پشتیبانی 24 ساعته همراه است. پس اگر تنها یک درصد دچار مشکل شدید، می‌توانید با پشتیبانی شرکت تماس گرفته و در صورت نیاز، خودرو خود را تعویض کنید.

سخن آخر

در اینجا سعی کردیم تمامی نکات و مزایای مهم برای اجاره خودرو در قشم را برای شما عزیزان بازگو کنیم. اجاره ماشین در قشم، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سفر شما به این شهر است. حال که برای کرایه خودرو سعادت رنت را انتخاب کردید به صفحه‌ی کرایه ماشین در قشم رفته و برای بهترین سفر، بهترین خودرو را انتخاب کنید.

 

 

نظرات

نظر خود را بنویسید