فاصله تهران تا شیراز چند کیلومتر است؟

فاصله تهران تا شیراز

فاصله تهران تا شیراز چند کیلومتر است؟

شیراز مرکز استان فارس است که جز شهرهای زیبا و تاریخی ایران بشمار می آید که هر سال تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند. فاصله تهران تا شیراز 930 کیلومتر می باشد که زمان و مسافت بسته به انتخاب نوع مسیر و وسیله نقلیه متفاوت است. 

از شیراز تا تهران چند ساعت است؟

برای طی کردن مسیر تهران تا شیراز شما باید روش سفر خود را مشخص کنید که در زیر روش های رسیدن به شیراز را با مدت زمان به شما اعلام خواهیم کرد.

شهرهای بین تهران تا شیراز

شهرهایی که در مسیر تهران تا شیراز از طریق خودرو یا اتوبوس باید طی کنید در زیر به ترتیب آورده شده است:

 • قم
 • کاشان
 • نطنز
 • شاهین شهر
 • اصفهان
 • شهر رضا
 • آباده
 • صفا دشت
 • شیراز

روش های سفر از تهران تا شیراز

برای سفر از تهران به شیراز وجود دارد که در زیر به طور کامل توضیح خواهیم داد:

فاصله تهران تا شیراز با ماشین شخصی

شهرهای در مسیر را بالاتر بررسی کردیم. فاصله تهران تا شیراز 930 کیلومتر است که مدت زمان طی این کیلومتر 10 ساعته می باشد. البته این زمان بسته به نحوه رانندگی و مدت زمان ایست شما در طول مسیر ممکن است متفاوت باشد.

فاصله تهران تا شیراز با قطار

امکان سفر از تهران تا شیراز به وسیله قطار وجود دارد. زمان طی این فاصله حدودا 15 ساعت می باشد.

فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس

شما برای سفر از تهران به شیراز به وسیله اتوبوس از پایانه‌های بیهقی، جنوب و غرب تهران می توانید اقدام نمایید که تقریبا در تمام ساعات شبانه روز این سه پایانه اتوبوس‌هایی به سمت شیراز دارند. این مسیر حدودا 12 ساعت زمان خواهد بود.

فاصله تهران تا شیراز با هواپیما

سفر با هواپیما از تهران به شیراز حدودا یک ساعت و نیم زمان می برد تا مسیر را طی نمایید. فرودگاه شیراز به نام شهید دستغیب تا مرکز شهر 25 دقیقه حدودا فاصله دارد از نظر فاصله هوایی تهران تا شیراز 682 کیلومتر است.

بهترین مسیر تهران تا شیراز

با توجه به روش های اعلامی بهترین مسیر تهران تا شیراز بسته به زمان شما می بایست بهترین گزینه را مشخص کنید. ولی فارغ از مسافت و زمان، قطار بهترین گزینه می تواند برای سفر باشد زیرا هم از نظر هزینه قیمت مناسبتری دارد و هم شما به راحتی می توانید استراحت کنید و در طول مسیر به کارهای خود رسیدگی نمایید. همچنین خطر کمتری را به نسبت دیر روش ها را دارد. اگر با خودروی شخصی سفر کنید می توانید از شهرهایی که در طول مسیر می بینید نهایت لذت را ببرید.

جاذبه های مسیر تهران تا شیراز

مسیری که شما از تهران به شیراز طی می نمایید همانطور که گفته شد شهرهای زیبایی راطی می کنید در صورتی که با خودروی شخصی به سفر می پردازید می توانید زمانی را برای مشاهده شهرها در نظر بگیرید.

 • در ابتدا شهر قم را می بینید که می توانید به زیارت حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران بپردازید همچنین سوغات این شهر سوهان می باشد.
 • در ادامه شهر کاشان که با قدمت 7000 هزار ساله دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد به طور مثال می توان به حمام فین، خانه های بروجردی، مسجد جامع کاشان اشاره کرد. در ضمن در طول مسیر قم به کاشان می توانید از مشاهده دریاچه نمک نیز لذت ببرید.
 • پس از گذر از شهر کاشان وارد استان اصفهان می شود که مهد تاریخ ایران به شمار می آید. شما برای مشاهده تمامی این جذابیت ها می بایست زمان بسیاری را صرف نمایید. از معروف ترین و مهمترین مکان های این استان و می توان به میدان نقش جهان، کاخ عالی قاپو، بازار قیصریه، چهل ستون و سی و سه پل و... اشاره کرد.
 • با دیدن اصفهان و طی کردن شهرهای شهررضا و آباده وارد شهر مرودشت خواهید شد که به دیدن تخت جمشید و مقبره کوروش کبیر را مشاهده خواهید کرد.
 • در ادامه در 66 کیلومتری شیراز به نقش رستم خواهید رسید که آرامگاه 4 تن از پادشاهان هخامنشی را می توانید ببینید.

اجاره خودرو در تهران و شیراز

برای مشاهده تمامی جذابیت های فوق در صورت نداشتن خودروی شخصی می توانید از خدمات اجاره خودرو استفاده نمایید. در واقع شما می توانید هم خودرو را از تهران اجاره کنید و تا شیراز به سفر بپردازید و هم می توانید با هر وسیله ای وارد شهر شوید و در شیراز اقدام به اجاره نمایید. برای اجاره خودرو در تهران و همچنین اجاره خودرو در شیراز می توانید از خدمات شرکت سعادت رنت استفاده نمایید.

سعادت رنت امکان کرایه خودرو با راننده و بدون راننده را دارا می باشد و شما با شمخص کردن نوع کرایه می توانید خودروی مد نظر را انتخاب کنید. خودروهای موجود در مجموعه در حد صفر کیلومتر می باشند و با توجه به بودجه تمامی افراد ماشین های خود را به دو دسته اقتصادی (پژو 206، پرشیا، سمند و..) و لاکچری (سانتافه، بنز، کمری و...) تقسیم بندی کرده است. همچنین شما برای سفرهای گروهی می توانید از خدمات کرایه ون و اتوبوس که به صورت با راننده ارائه می شود، استفاده نمایید.