سفر به کشور ایران و اجاره خودرو در ایران

اجاره خودرو در ایران توسط شرکت سعادت رنت برای شما عزیزان فراهم شده است. سعادت رنت شناخت کلی ای از ایران توسط مطلب(شماره...

اجاره خودرو در ایران توسط شرکت سعادت رنت برای شما عزیزان فراهم شده است.

سعادت رنت شناخت کلی ای از ایران توسط مطلب(شماره 1) زیر ارائه می دهد:

ایران

آمار مختصر

پایتخت : تهران

حکومت : جمهوری اسلامی

واحد پول : ریال

مساحت : 1،648،195 کیلومترمربع

جمعیت : 77،356،343 (تا سال  2013)

آب : 116،600 کیلومترمربع ، زمین : 1،531،595 کیلومترمربع

زبان : فارسی بیش از 60٪ ، ترکی 20٪ ، کردی 10٪ ، لری 5٪ ، بلوچ 2٪ ، عربی 2٪ ، دیگر 1٪

مذهب : مسلمان 95٪ = شیعه 85٪ + سنی 10٪ ، دیگر شامل زرتشتیان، یهودی و مسیحی 5٪

کد کشور

+98

منطقه زمانی

UTC + 3: 30

برای سفر و گردش در ایران با مؤسسه کرایه خودرو سعادت رنت تماس بگیرید.

ایران کشور بزرگی ست در خاورمیانه و بخشی از اتحاد جنوب آسیای مرکزی، بین خلیج فارس، خلیج عمان و دریای خزر است. این کشور از سمت عراق به غرب، ترکیه، آذربایجان به شمال غربی، پاکستان به شرق، ارمنستان، ترکمنستان به شمال شرقی، افغانستان مرز می باشد.

ایران پس از حاکمیت شاه به تبعید، به جمهوری اسلامی در سال 1979 تبدیل شد. مسائل کلیدی در حال حاضر بر کشور تاثیر می گذارند که عبارتند از آشتی بین کنترل روحانی رژیم و مشارکت مردم در دولت و سرعت پذیرش اثرات خارجی مدرنیزه، تقاضای گسترده برای اصلاحات است. تورم و بیکاری (به ویژه در میان جوانان) چالش های عمده اقتصادی هستند.

برای اجاره خودرو تشریفاتی، خودرو با راننده و ترانسفر فرودگاهی به سعادت رنت مراجعه کنید.

مردم

انسانها در منطقه ای که ایران مدرن را از عصر حجر تشکیل می دهد، ساکن است. پارس های باستانی حدود 1500 سال قبل از میلاد، یک شاخه از جنبش بزرگ مردم که همچنین شمال هند و بسیاری از اروپا جمعیت های مدرن خود را به ارمغان آورد. نام ایران از همین ریشه به نام "آریایی" است که تا زمانی که هیتلر آن را انحراف داد، فقط یک نام باستانی برای کسانی بود که وارد می شدند. فارس (زبان شناسی فارس) یک زبان هندو اروپایی است؛ فارسی باستانی به سانسکریت، یونان باستان و دیگران در آن خانواده مربوط است. ایرانیان قومی اصلی ایران هستند و 60 درصد جمعیت ایران را تشکیل می دهند.

 

عشایر

ایران یک کشور چند قومی و چند فرهنگی است. منطقه شمال غربی آذربایجان، عمدتا آذری های ایرانی زندگی می کند که یک مرز ترکیه است و نزدیک به مردم جمهوری آذربایجان و ترکیه است. استان کردستان که عمدتا کردهای ایرانی ساکن هستند. همچنین ارامنه، اعراب، لورس، ترکمن ها، گرجی ها، آشوری ها و آخرین و کم اهمیت ترین یهودیان هستند که سالها مسالمت آمیز زندگی می کنند.

 

در حالی که اسلام شیعه بدون شک مذهب غالب در ایران است، همچنین چندین اقلیت مذهبی نیز وجود دارد. اسلام سنی در ایران عمدتا توسط اقلیت های قومی مانند اعراب، کردها و ترکمن ها مورد استفاده قرار می گیرد. سایر ادیان غیر اسلامی نیز در تعداد کمتری وجود دارند که قابل توجه ترین آنها عبارتند از زرتشتیان، مسیحیت و یهودیت که هر سه از آنها به عنوان ادیان اقلیت توسط قانون اساسی ایران شناخته شده اند و هر یک از آنها نمایندگی در پارلمان ایران تضمین شده است (محلی به نام مجلس). اکثر مسیحیان ایرانی از ارتدوکس شرقی پیروی می کنند و از نژاد ارمنی یا گرجستان هستند. ایران همچنین بزرگترین جمعیت یهودیان در خاورمیانه را در خارج از اسرائیل دارد. در حالی که شمار قابل توجهی از بهائیان در ایران وجود دارد، آنها توسط قانون اساسی به رسمیت شناخته نشده اند و به جای آن به عنوان یونانیان اسلام نامگذاری شده اند، شناخته می شوند.

همچنین دو جوامع مهم از مردم تبار ایرانی در هندوستان و پاکستان وجود دارد - پارسی که بیش از 1000 سال بوده است و ایرانیانی که در قرن 19 و 20 وارد شدند - هر دو زرتشتیان هستند .

 

مقالات مرتبط

اجاره-خودرو-برای-مسافرت

مکان های دیدنی تهران با اجاره ون دربستی

ترانسفر تشریفاتی

دیدگاه شما