نمایشگاه های دبی، تقویم و آدرس نمایشگاه ها

نمایشگاه های دبی، تقویم و آدرس نمایشگاه ها

کشور امارات در سال‌های اخیر از نظر اقتصادی و تجاری پیشرفت‌های چشمگیری داشته که بیشترین تغییرات در شهر دبی بوده است، زیرا این شهر با توجه به مدیریت قوی و امکاناتی که دارد سرمایه‌ی زیادی به آن جذب شد و به نوعی می‌توان آن را پلی ارتباطی بین آسیا و اروپا دانست؛ به همین دلیل سالانه در دبی نمایشگاه‌های بسیاری برپا می‌شود و بازدیدکنندگان زیادی از سراسر دنیا برای شرکت در نمایشگاه دبی به آن سفر می‌کنند.

در این بخش از وب‌سایت سعادت رنت به لیستی از مهمترین نمایشگاه‌های دبی و تقویم نمایشگاه های دبی 2024 می‌پردازیم تا انتها همراه باشید، ما همواره پاسخگوی شما هستیم لطفا تا انتها همراه ما باشید.

نمایشگاه برق و انرژی خاورمیانه در دبی

نمایشگاه برق و انرژی در دبی به منظور ارائه‌ی آخرین پیشرفت‌ و دستاوردهای محصولات در جهان برگزار می‌شود و نمایشگاه برق خاورمیانه Middle East Energy از مهمترین نمایشگاه‌ها در این حوزه به شمار می‌رود. تاریخ برپایی نمایشگاه برق دبی ۱۶ تا ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ معادل ۲۸ تا ۳۰ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۳ خواهد بود. هدف اصلی نمایشگاه برق دبی کشف راه حلی برای ارائه‌ی انرژی پاک‌تر و تامین برق پایدار است.

مقاله پیشنهادی: همه چیز درباره کارت گردشگری دبی

این نمایشگاه محلی برای ارتباط بخش‌های دولتی و خصوصی به شمار می‌رود تا موضوعات مهم، تحولات کلیدی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و روندهای رو به رشد مرتبط با اکوسیستم انرژی را بررسی کنند. نمایشگاه برق خاورمیانه‌ی بعدی در تاریخ 16 تا 18 آوریل سال 2024 معادل 28 تا 30 فروردین سال 1403 برگزار خواهد شد. محل نمایشگاه برق دبی در مرکز تجارت جهانی دبی بود و نمایشگاه بعدی برق نیز در همین مکان برپا خواهد شد.

نمایشگاه برق دبی

نمایشگاه گلفود دبی  

از مهمترین رویدادهایی که در امارات برپا می‌شود، نمایشگاه غذا و نوشیدنی گلفود دبی Gulfood است که در آن صنایع غذایی، تولیدکنندگان و فعالان در حوزه‌ی غذا و نوشیدنی شرکت می‌کنند. در این نمایشگاه بیش از 4800 شرکت از سراسر جهان دور هم جمع می‌شوند. نمایشگاه گلفود دبی در تاریخ ۱۹ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۴ معادل ۳۰ بهمن تا ۴ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: غذاهای معروف دبی با دستور پخت غذاهای عربی

در نمایشگاه گلفود از متخصصان این صنعت از سراسر جهان دعوت می‎‌شود تا طی 5 روز، مواد اولیه‌ی غذایی و آخرین تکنولوژ‌ی‌هایی که در آینده برای غذا و نوشیدنی به کار می‌‎روند را به نمایش بگذارند. گلفود نیز در مرکز تجارت جهانی دبی برپا می‌شود.

نمایشگاه گلفود دبی

نمایشگاه دندانپزشکی دبی 

نمایشگاه دندانپزشکی دبی Aeedc به‌‌عنوان «بزرگ‌ترین نمایشگاه و کنفرانس علمی دندانپزشکی سالانه در جهان» شناخته می‌شود. در آن از افراد متخصص فعال در حوزه‌ی دندانپزشکی دعوت به عمل می‌آید تا شرکت‌کنندگان علم روز دنیا را در این صنعت بشناسند. در این نمایشگاه سمینار و کنفرانس‎های مختلفی نیز برگزار می‌شود تا تمام شرکت‌کنندگان اطلاعات کامل‌تری دریافت کنند. زمان برگزاری نمایشگاه دندانپزشکی دبی در تاریخ ۴ تا ۶ فوریه ۲۰۲۵ معادل ۱۶ تا ۱۸ بهمن ۱۴۰۳ خواهد بود.

نمایشگاه دندانپزشکی دبی 

نمایشگاه هلث یا سلامت دبی 

نمایشگاه عرب هلث Arab Health بزرگترین نمایشگاه در خاورمیانه و دومین نمایشگاه بزرگ پزشکی در جهان است که در زمینه‌ی مراقبت‌های بهداشتی و درمانی برگزار می‌شود. کمپانی‌های شرکت کننده در عرب هلث را بیش از ۴۰.۰۰۰ متخصص سراسر جهان تشکیل می‌دهند. آنها در این نمایشگاه گردهم می‌آیند تا فناوری‌های پزشکی، سلامت دیجیتال، داده‌های پزشکی و لوازم مصرفی پزشکی بروز در این صنعت را به نمایش بگذارند. زمان برگزاری این نمایشگاه در تاریخ ۲۷ تا ۲۹ ژانویه ۲۰۲۵ معادل ۸ تا ۱۰ بهمن ۱۴۰۳ خواهد بود.

نمایشگاه هلث دبی 

نمایشگاه دراما دبی

برترین و پرطرفدارترین نمایشگاه در خاورمیانه نمایشگاه درما دبی Dubai Derma است که در محیطی هشت هزار متر مربعی با حضور بالغ بر سیصد و هفتاد و پنج کمپانی فعال در زمینه‌ی مراقبت‌های پوست و زیبایی برگزار می‌شود. شاید جالب باشد، بدانید که طبق آمار بدست آمده بیشترین متقاضیان شرکت کننده در این نمایشگاه از ایران هستند. معمولا مسافران برای داشتن راحتی و آزادی عمل بیشتر، می‌توانند از خدمات اجاره خودرو در دبی استفاده کنند. این کار کمک می‌کند علاوه‌بر مزایای فوق، در هزینه‌ها نسبت به گرفتن تاکسی صرفه‌جویی شود.

بنر اجاره خودرو در دبی

در نمایشگاه دراما سخنرانی، کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های تخصصی پوست و زیبایی برپا می‌شود. نمایشگاه دبی در تاریخ ۵ تا ۷ مارس ۲۰۲۴ معادل ۱۵ تا ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ در نمایشگاه بین‌المللی دبی برگزار خواهد شد.

نمایشگاه دراما دبی

نمایشگاه بین المللی ایمنی و امنیت دبی

نمایشگاه بین المللی ایمنی و امنیت دبی Intersec یکی از مهمترین نمایشگاه های دبی است که پیشنهاد می‌کنیم حتما از آن بازدید کنید. این نمایشگاه با بیش از 1200 غرفه‌دار از 118 کشور جهان در خصوص ایمنی، امنیت جهانی و حفاظت از اطلاعات برپا می‌شود. محصولات و تجهیزاتی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود را می‌توان به دسته‌ی امنیت تجاری، امنیت اطلاعات، آتش نشانی و نجات، ایمنی و بهداشت، امنیت داخلی و پلیس تقسیم کرد.

مقاله پیشنهادی: دبی بهترین مقصد جهان

نمایشگاه بین المللی ایمنی و امنیت دبی 17 تا 19 ژانویه 2023 معادل 27 تا 29 دی ماه 1401 در نمایشگاه‌های بین المللی دبی برگزار شد. زمان بعدی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ایمنی و امنیت دبی در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۵ معادل ۲۶ تا ۲۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۳ خواهد بود.

نمایشگاه بین المللی ایمنی و امنیت دبی

نمایشگاه بین المللی تجهیزات آزمایشگاهی دبی

نمایشگاه بین المللی تجهیزات آزمایشگاهی دبی Medlab صنعت علوم آزمایشگاهی را پوشش می‌دهد. در این نمایشگاه کارشناسان و فعالان تجاری با بیش از 1000 غرفه دار از صنعت آزمایشگاهی کنار هم قرار می‌گیرند. بازدید از نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی دبی برای افراد حرفه‌ای آزاد است و ورود برای عموم و افراد زیر 16 سال امکان پذیر نیست. تاریخ برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات آزمایشگاهی دبی از ۳ تا ۶ فوریه ۲۰۲۵ معادل ۱۵ تا ۱۷ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۳ در سالن نمایشگاه بین‌المللی دبی است.

نمایشگاه بین المللی تجهیزات آزمایشگاهی دبی

نمایشگاه بین المللی قایق دبی

نمایشگاه بین المللی قایق دبی Dubai International Boat Show، بزرگترین نمایشگاه در منطقه منا Mena و تنها نمایشگاه اختصاصی در زمینه‌ی غواصی است که در دبی برگزار می‌گردد. این نمایشگاه در تاریخ ۲۸ فوریه تا ۳ مارس ۲۰۲۴ معادل ۹ تا ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۲ با حضور جمع کثیری از تولیدکنندگان، مالکان قایق‌ها برای فعالان و علاقه‌مندان این صنعت از کشورهای مختلف در بندر دبی برپا می‌شود. در نمایشگاه بین المللی قایق دبی با به‌روزترین‌ تکنولوژی‌های این صنعت، محصولات خلاقانه و دیگر لوازم مورد نیاز در حوزه‌ی قایق‌رانی به نمایش گذاشته می‌شود. 

نمایشگاه بین المللی قایق دبی

نمایشگاه بین المللی چرم دبی

نمایشگاه چرم دبی Leather World Middle East به نمایش صنعت چرم و مد می‌پردازد. در این نمایشگاه می‌توانید چرم خام، رنگ‌ها، مواد شیمیایی، دستگاه‌های مخصوص چرم‌سازی و ... را مشاهده کنید. این نمایشگاه در تاریخ 13 تا 15 مارس 2023 معادل 22 تا 24 اسفند ماه 1401 با حداقل 450 غرفه از 130 کشور جهان در ساختمان نمایشگاه بین المللی دبی برگزار شد و دیگر تا اطلاع ثانوی در دبی برگزار نمی‌شود. نمایشگاه چرم دبی موقعیتی است برای افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت چرم هستند.

نمایشگاه بین المللی چرم دبی

نمایشگاه بین المللی پوشاک و نساجی دبی 

نمایشگاه بین‌المللی پوشاک و نساجی (IATF) ۲۰ تا ۲۲ می ۲۰۲۴ معادل ۳۱ اردیبهشت تا ۲ خردادماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد که متخصصان این صنعت از سراسر جهان گرد هم می‌آیند تا مد، پیشرفت‌ها و فناوری اخیر در صنعت پوشاک و نساجی را به نمایش بگذارند. نمایشگاه IATF طیف گسترده‌ای از محصولات مانند لباس، تزئینات، جواهرات، کیف‌های دستی و لباس‌های مد روز را معرفی می‌کند.

بازدیدکنندگان ممکن است محصولات نساجی و پوشاک مانند نخ‌های سنتی، پوشاک جین، لباس‌های فعال، لباس‌های روزانه، لباس‌های رسمی و لباس‌های طراحان انحصاری را کشف کنند. این نمایشگاه تجاری دارای طراحان و برندهای لباس درجه یک است که به شما در یادگیری روند مد و کسب سود بیشتر در صنعت نساجی کمک می‌کنند.

نمایشگاه بین المللی پوشاک و نساجی دبی 

نمایش فرودگاه در دبی

نمایشگاه فرودگاه در دبی در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ می ۲۰۲۴ معادل ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد. این نمایشگاه بزرگ برای نمایش پیشرفت‌های اخیر در صنعت فرودگاهی است. این مکانی است که صدها غرفه‌دار خدمات خود را از کشورهای مختلف به نمایش می‌گذارند. شرکت‌کنندگان ممکن است در اینجا کالاها و خدمات مختلفی مانند نقشه‌ها و برنامه‌ریزی فرودگاه، خدمات ساخت و ساز فرودگاه، سیستم‌های فناوری اطلاعات، اقدامات امنیتی، سیستم‌های عامل و دستگاه‌های حمل و نقل زمینی را ببینند.

مقاله پیشنهادی: قوانین فرودگاه دبی و امارات، ضوابط ورود و خروج

نمایشگاه فرودگاه ممکن است یک عرصه‌ی عالی برای کسانی باشد که در صنعت هوانوردی مانند اپراتورهای فرودگاه، مدیریت فرودگاه، خدمه‌ی هوانوردی، مدیران زمینی، بازرگانان فرودگاه و سایر کارشناسان هوانوردی درگیر هستند. 

نمایش فرودگاه در دبی

 نمایشگاه بین المللی هنر دبی

 نمایشگاه بین المللی هنر دبی یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های دبی محسوب می‌شود و محل مناسبی برای تمام هنرمندان در تمامی رشته‌های هنری است. در این نمایشگاه همه‌ی هنرمندان جهان دور هم جمع و با یکدیگر همسو می‌شوند. در این نمایشگاه برنامه‌های مختلفی همچون کارگاه‌های آموزشی، همایش‌های مختلف هنری و سخنرانی‌های مختلف برای بازدیدکنندگان  تدارک دیده شده است. این نمایشگاه در تاریخ ۱ تا ۳ مارس ۲۰۲۴ معادل ۱۱ تا ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار خواهد شد.

 اتومکانیکا اکسپو دبی

اتومکانیکا دبی 2023 یک نمایشگاه بزرگ در صنعت پس از فروش خودرو است و طراحان مختلف فعال در این صنعت را از سراسر جهان به سوی خود جذب می‌کنند. این نمایشگاه در تاریخ ۱۰ تا ۱۲ دسامبر ۲۰۲۴ معادل ۲۰ تا ۲۲ آذرماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.
 غرفه‌داران نمایشگاه ماشین آلات دبی را تاجران، توزیع کنندگان و تامین کنندگان خودرو تشکیل می‌دهند. بازدیدکنندگان یا حضور در نمایشگاه اتومکانیکا با جدیدترین قطعات و لوازم جانبی خودرو، ابزار کارگاهی و خدمات عملیاتی برای بازار پس از فروش خودرو آشنا خواهند شد. 

 اتومکانیکا اکسپو دبی

نمایشگاه رسانه‌های دیجیتالی

نمایشگاه رسانه‌های دیجیتالی یک نمایشگاه تجاری پیشرو مرتبط با کانال پخش، رسانه‌های دیجیتال و صنایع ماهواره‌ای است که در تاریخ 21 تا 23 می 2024 معادل 1 تا 3 خرداد ماه 1403 برگزار خواهد شد. نمایشگاه Cabsat دبی مکانی است که در آن تولید کنندگان، فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات رسانه‌های دیجیتالی با یکدیگر ملاقات می کنند و آخرین پیشرفت‌های خود را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهند. بازدیدکنندگان این نمایشگاه، کارشناسانی مانند اپراتورهای ماهواره‌ای، پخش‌کننده‌ها، تولیدکنندگان محتوا، روزنامه‌نگاران رسانه‌ای و مدیران دولتی حضور خواهند بود.

نمایشگاه رسانه های دیجیتالی

نمایشگاه لباس عروس دبی 

نمایشگاه لباس عروس دبی the bride show برجسته ترین رویداد خاورمیانه در زمینه‌ی عروسی به حساب می آید. در این رویداد جدیدترین لباس شب و لباس‌های سنتی طراحی و به نمایش گذاشته می‌شوند. این نمایشگاه برای شما یک روز سرگرم کننده، تعاملی، پویا و هیجان انگیز در تاریخ 24 تا 25 فوریه 2024 معادل 5 تا 6 اسفند 1402 برگزار خواهد شد. 

برای حضور در نمایشگاه دبی بهترین راه استفاده از تور نمایشگاهی دبی است. لطفا توجه داشته باشید که در تورهای نمایشگاهی دبی علاوه بر هزینه‌ی هتل و پرواز، هزینه‌ی ترانسفر و کارت ورودی نمایشگاه دبی هم به هزینه‌های شما اضافه خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت آنلاین اقدام کرده یا به صورت حضوری به دفاتر فروش بلیط مراجعه کنید. پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد شرکت در نمایشگاه‌های دبی را دارید حتما برای سفر برنامه ریزی داشته باشید و دو هفته قبل از شروع نمایشگاه اقدامات لازم را انجام دهید. 

 سخن آخر

بازدید از نمایشگاه دبی شما را با بروزترین علوم دنیا آشنا می‌سازد و راه حل‌های ساده‌تری را برای برطرف سازی مشکلات به شما می‌آموزد. سعادت رنت نیز در این مسیر با ارائه‌ی خدمات اجاره خودرو دبی شما را همراهی خواهد کرد. برای اجاره خودرو با مشخص کردن زمان حضور در دبی و مدت زمان اقامت می‌توانید از سرویس‌های اجاره خودرو با راننده و بدون راننده سعادت رنت استفاده کنید. این دو خدمات بسته به ماشین مورد نظر و مدت زمان اقامت قیمت متفاوتی دارند. شما با هر بودجه‌ای می‌توانید از سعادت رنت خودرو کرایه کنید و هیجان انگیزترین تفریحات دبی را تجربه کنید.

سوالات متداول

در ادامه به چند سوال متداول درباره نمایشگاه های دبی می‌پردازیم.

ساختمان نمایشگاه دبی کجاست؟

در قلب شهر دبی در اتوبان شیخ زاید قرار دارد.

پرطرفدارترین نمایشگاه دبی کدام نمایشگاه است؟ 

نمایشگاه دراما که در زمینه‌ی صنعت پوست است.

شاخص‌ترین نمایشگاه‌های در دبی چه نوعی هستند؟

دبی میزبان نمایشگاه‌های متنوعی در زمینه‌های مختلف مانند فناوری، مد، معماری، هنر و صنایع خلاق است. معروف‌ترین نمایشگاه‌ها عبارتند از اکسپو 2020 دبی، نمایشگاه تجارت جهانی دبی (GITEX)، و نمایشگاه هنر دبی.

برای بازدید از نمایشگاه‌های دبی چه توصیه‌هایی وجود دارد؟

توصیه می‌شود قبل از سفر برنامه‌ریزی کنید، بلیط‌ها را از قبل تهیه کنید، و در مورد شرایط ورود و محدودیت‌های احتمالی اطلاعات کسب کنید. همچنین، توجه به آب و هوا و پوشش مناسب برای راحتی بیشتر در طول بازدید مهم است.

ویرایشگر: سهیلا دوست صفت
(5.00)
:
نظر خود را بنویسید
نظرات
نام کامل : آرمان | تاریخ : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ ۰۹:۱۰

کدوم نمایشگاه تو دبی تاریخش نزدیکه و تو اسفنده؟

نام کامل : پشیبانی سعادت رنت | تاریخ : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ ۰۷:۵۳

سلام. نمایشگاه بین المللی قایق دبی در تاریخ ۲۸ فوریه تا ۳ مارس ۲۰۲۴ معادل ۹ تا ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.