زیباترین جاده های ایران کدامند؟

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

ایران سرزمینی ۴ فصل که هر شهر آن دارای جاذبه‌های گردشگری است و بسیاری از آنها در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. این کشور پهناور به جز مکان‌های تاریخی، طبیعتی زیبا و منحصربه‌فردی دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست. برای دیدن مناظر چشمگیر ایران، بهترین راه سفر با خودروی شخصی از دل زیباترین جاده های ایران است. در این مقاله به معرفی رویایی ترین جاده های ایران پرداخته‌ایم که در فصل‌های مختلف می‌توانید برای سفر جاده‌ای خود برنامه‌ریزی کنید. ایران یک کشور ۴ فصل است و در هر فصلی شما می‌توانید سفری دل‌انگیز به زیباترین مناطق ایران داشته باشید و از دل عروس جاده های ایران عبور کنید.

زیباترین جاده های ایران در شمال

 • جاده چالوس 
 • جاده جنگل دوهزار
 • جاده رامسر به جواهرده
 • جاده عباس آباد به کلاردشت
 • جاده اردبیل به آستارا
 • جاده اسالم به خلخال
 • جاده سراوان به فومن
 • جاده ارس به جلفا
 • جاده هراز
 • جاده روستای فیلبند

جاده چالوس از رویایی ترین جاده های ایران

جاده چالوس در سال ۱۳۱۲ تکمیل و بهره‌برداری شد و جزو زیباترین جاده های ایران است که ۱۶۰ کیلومتر مسافت دارد. این جاده از مهم‌ترین جاده‌های شمال کشور است که در بیشتر روزهای سال شاهد تردد زیادی از مسافران است. از دیدنی‌های جاده چالوس می‌توان به سد و رودخانه کرج، روستاهای ارنگه و کندر اشاره کرد. کوه‌ها و دره‌های وسیع، درختان سر به فلک کشیده، آسمان آبی و سرسبزی فراوان این مسیر را به نسبت دیگر راه‌ها متمایز کرده است. جاده چالوس دارای پیچ‌وخم بسیاری است که به آن گردنه هزار چم گفته می‌شود، برای عبور از آن رانندگان باید دقت بالایی داشته باشند.

آدرس: استان البرز، کرج

جاده چالوس از رویایی ترین جاده های ایران

جاده جنگل دوهزار از زیباترین جاده های ایران

جاده جنگل دو هزار از زیباترین مسیرهای جنگلی شمال ایران و تنکابن به حساب می‌آید. زمانی که از این جاده عبور می‌کنید سرسبزی مناطق و صدای دریا، هوش از سر شما برده و شما را مجذوب خود می‌کند. این جاده از تنکابن آغاز و تا حوالی قزوین ادامه دارد. دلیل انتخاب این نام برای این جنگل و جاده، میزان ارتفاع این جنگل با سطح دریاست (۲۰۰۰ متر از سطح دریا). سراسر این جنگل را درختان هیرکانی پوشانده‌اند. جاده جنگلی دوهزار که عروس جاده های ایران است، آب‌وهوای معتدل و کوهستانی دارد که می‌توان از مکان‌های دیدنی مازندران در پاییز نام برد.

آدرس: استان مازندران، شهرستان تنکابن، جاده جنگلی دو هزار

جاده جنگل دوهزار از زیباترین جاده های ایران

جاده رامسر به جواهرده

برای رسیدن به روستای جواهرده از رامسر شما مسیری با مسافتی حدود ۲۸ کیلومتر را ظرف یک ساعت طی می‌کنید. این جاده پر پیچ و خم جزو اعجاب‌انگیزترین و زیباترین جاده های ایران است که با عبور از دل کوه البرز در مه می‌تواند شما را متعجب و شگفت‌زده کند. شما در طول مسیر چندین آبشار را خواهید دید که بر زیبایی این جاده می‌افزاید. برای صرف ناهار و استراحت می‌توانید مکان‌های مختلف از جمله پارک جنگلی صفارود را انتخاب کنید.

جاده رامسر به جواهرده

رویایی ترین جاده های ایران، جاده عباس آباد به کلاردشت

جاده عباس‌آباد به کلاردشت یکی از زیباترین جاده های ایران در شمال با مسافت تقریبی ۳۰ کیلومتر است که از میان جنگل‌های هیرکانی و در مسیری پر پیچ‌وخم از کوهستان می‌گذرد. این جاده جنگلی با وجود زیبایی‌های بی‌شمار و بکر بودن، امکانات رفاهی و خدماتی زیادی ندارد. اگر قصد عبور از این جاده از شهر عباس‌آباد دارید، در امتداد خیابان شهدا به جاده عباس‌آباد - کلاردشت وارد شوید، در این مسیر تلفن همراه شما آنتن ندارد و هیچ مرکز خدماتی را نخواهید دید؛ بنابراین قبل از حرکت از سالم بودن ماشین خود مطمئن شوید؛ همچنین درصورتی‌که در فصل سرما و بارانی در این جاده راهی می‌شوید به همراه داشتن لوازم ایمنی ضروری است.

رویایی ترین جاده های ایران، جاده عباس آباد به کلاردشت

گردنه حیران از زیباترین جاده های ایران

اگر دوست دارید بهشت را از نزدیک ببینید، پیشنهاد می‌کنم از جاده اردبیل به آستارا عبور کنید. در این مسیر سرسبز که ۸۰ کیلومتر است شما زیباترین گردنه جهان به نام گردنه حیران را مشاهده خواهید کرد که مدت‌زمان حضور در آن از عمرتان حساب نمی‌شود. شما در جاده‌ای مه‌آلود، در میان جنگل و رود رانندگی خواهید کرد.
پیشنهاد ما این است که در روزهای گرم تابستان دل به جاده بزنید؛ زیرا در فصل سرد سال به‌خصوص در مواقع بارش باران و برف تردد در این جاده میسر نیست و تنها به کمک زنجیرچرخ می‌توانید رانندگی کنید. از مکان‌های تفریحی این جاده می‌توان به پارک فندقلو که در ادامه این جاده قرار دارد، تله‌کابین حیران و پارک ملی هیرکان اشاره کرد.

آدرس: جاده اصلی اردبیل به آستارا، ابتدای تونل اردبیل تا 5 کیلومتری آستارا

گردنه حیران از زیباترین جاده های ایران

جاده اسالم به خلخال، عروس جاده های ایران

جاده اسالم به خلخال یکی دیگر از زیباترین جاده های ایران در استان‌های شمالی است که از استان گیلان آغاز می‌شود و تا جنوب استان اردبیل ادامه دارد. این جاده حتی در روزهای گرم تابستان نیز شاهد باران است. در نتیجه برای حضور در این جاده لباس اضافی به همراه داشته باشید.
ابتدای مسیر که از نزدیکی شهر اسالم شروع می‌شود شما شاهد جاده‌ای با پوشش انبوهی درختان زیبا خواهید بود و در ادامه به دشت‌های سرسبز که در دامنه کوه‌های پربرف واقع شده‌اند خواهید رسید. این جاده تا حدود بسیاری بکر است و گردنه الماس که در ۶۰ کیلومتری اسالم قرار دارد برجسته‌ترین جاذبه این جاده به حساب می‌آید. بهترین زمان سفر به جاده اسالم - خلخال اردیبهشت‌ماه است؛ زیرا دشت‌های مملو از گل‌های شقایق و درختان پر از شکوفه می‌شوند.

آدرس: استان گیلان و اردبیل

جاده اسالم به خلخال، عروس جاده های ایران

جاده سراوان به فومن

جاده سراوان - فومن از زیباترین جاده های ایران و گیلان است که با مسافتی ۴۵ کیلومتری توانسته دسترسی این دو شهر را به یکدیگر کوتاه کند. درصورتی‌که در ساعات اولیه صبح دل به این جاده بزنید با دیدن مه صبحگاهی و رنگ سبز درختان رویایی در بیداری را تجربه می‌کنید. در این جاده که یکی از رویایی ترین جاده های ایران است، می‌توانید از موزه میراث روستایی گیلان، دریاچه‌های سراوان و سقالکسار دیدن کنید. بهترین زمان برای سفر به جاده سراوان - فومن در بهار و اوایل تابستان است زیرا می‌توانید از سرسبزی و پر آبی رودخانه‌ها لذت ببرید.

جاده سراوان به فومن

جاده ارس به جلفا از زیباترین جاده های ایران

جاده ارس جلفا از مسیرهای مرزی و بین دو استان آذربایجان غربی و شرقی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی و بافت جنگلی، منظره فوق‌العاده و منحصربه‌فردی را در این منطقه ایجاد کرده است. این جاده در امتداد رود ارس و موازی جنگل‌های ارسباران قرار دارد. به دلیل نزدیکی این جاده به مرز ارمنستان امکان توقف در بسیاری از بخش‌های آن وجود ندارد. از جاذبه‌های جاده ارس - جلفا می‌توان به منطقه حفاظت‌شده ماراکان اشاره کرد. برای رفتن به جاده ارس - جلفا می‌توانید به شهر جلفا در آذربایجان شرقی بروید و به جاده مرزی موازی با رود ارس وارد شوید.

جاده ارس به جلفا از زیباترین جاده های ایران

رویایی ترین جاده های ایران، جاده هراز

جاده هراز که بعد از چالوس مشهورترین و زیباترین جاده های ایران در قسمت شمالی کشور محسوب می‌شود با مسافت حدود ۱۲۵ کیلومتر از مناطق سرسبز و ییلاقی همانند جاجرود، رودهن، آبعلی، امامزاده هاشم (ع)، پلور، گزنک و آمل عبور می‌کند. این جاده در روزهای تعطیل، بسیار پرتردد بوده و بهتر است قبل از حرکت، از وضعیت جاده مطلع شوید. دریاچه‌های تار و هویر پس از منطقه آبعلی یکی از زیباترین دیدنی‌های طبیعی در مسیر جاده هراز است؛ همچنین در مسیر می‌توانید به آبگرم‌های لاریجان و آویج نیز سر بزنید. برای رفتن به جاده هراز از تهران باید به خروجی‌های شرقی رفته و از جاده دماوند به سمت پردیس و دماوند حرکت کنید و سپس به جاده هراز وارد شوید.

رویایی ترین جاده های ایران، جاده هراز

زیباترین جاده های ایران، جاده روستای فیلبند

جاده روستای فیلبند در جاده هراز قرار دارد که باتوجه‌به مسیر کوهستانی آن حتی در روزهای گرم تابستان نیز هوای آن خنک است. هرچه بیشتر در این مسیر حرکت می‌کنید، دشت‌های سرسبز و با درخت‌های تنومند و بلندقامت توجه شما را جلب خواهند کرد. در اطراف این جاده چشمه‌های پر آب معروف به چشمه لار قرار دارند. در انتهای مسیر این جاده روستای فیلبند یا بام مازندران قرار دارد که اگر صبح زود به این منطقه بروید ابرها را در کنار خود حس خواهید کرد.
بهترین زمان سفر به جاده فیلبند از اواسط بهار تا پایان تابستان است. جنگل الیمستان، جنگل چلاو، روستای سنگچال و روستای پاشاکلا از زیباترین جاذبه‌های اطراف جاده فیلبند هستند.

آدرس: استان مازندران، جاده هراز، فرعی روستای فیلبند یا سنگ چال

زیباترین جاده های ایران، جاده روستای فیلبند

اجاره خودرو برای مسافرت

درصورتی‌که خودرویی مناسب برای سفر ندارید پیشنهاد می‌کنیم از خدمات اجاره خودرو سعادت رنت استفاده کنید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید. زیباترین جاده های ایران که به‌صورت پراکنده در شهرهای مختلف قرار دارند، در هر فصل می‌توانند تجربه متفاوتی را برای گردشگران رقم بزنند. با تردد در جاده‌های زیبای ایران می‌توانید مناظر طبیعی از جنگل‌های بکر گرفته تا کوه‌های پر مه، غروب خورشید لب ساحل و کویرهای پر ستاره را ببینید. بعضی از این جاده‌ها به قدری زیبا هستند که نمی‌توان به‌راحتی از آنها گذر کرد و به دلیل استقبال گردشگران به جاده‌های اصلی تبدیل شده‌اند. با ما همراه باشید تا با آنها آشنا شوید و به این جاده‌ها سر بزنید.

اجاره خودرو ارزان برای سفر

زیباترین جاده های ایران در جنوب

 • جاده بستانو
 • جاده چابهار به بریس 
 • جاده شیراز به کازرون
 • جاده سپیدان به نورآباد
 • جاده ساحلی بوشهر به خلیج گواتر
 •  جاده تنگ ابوالحیات

جاده بستانو از زیباترین جاده های ایران

جاده بستانو یا همان جاده پارسیان به بندر مقام یک جاده ساحلی در حاشیه خلیج‌فارس است که شما با ورد به این جاده در یک سمت دریا و از سمت دیگر کوه‌های صخره‌ای زیبا را خواهید دید. در ادامه این جاده به روستاهای «زیارت» و «مغدان» خواهید رسید که بازدید از جاذبه‌های آنها خالی از لطف نیست. در ادامه جاده بستانو به زیباترین ساحل جنوب به نام ساحل نیرم خواهید رسید که برای عکس‌برداری بسیار مناسب است و پس از آن به گردنه مقام یا عشاق می‌رسید که نشستن و تماشای غروب و طلوع خورشید از لابه‌لای صخره‌های این گردنه در میان مردم محلی متداول است. پس از این گردنه و پیش از رسیدن به بندر مقام، سواحل صخره‌ای مقام قرار دارند که برای بازدید از این ساحل زیبا می‌توان ساعت‌ها زمان صرف کرد و لذت برد. برای رفتن به جاده بستانو باید به بندر مقام یا شهر پارسیان در استان هرمزگان بروید.

جاده بستانو از زیباترین جاده های ایران

جاده شیراز به کازرون، عروس جاده های ایران

جاده شیراز به کازرون از زیباترین جاده های ایران در استان فارس است که طول آن به ۱۴۰ کیلومتر می‌رسد. دشت ارژن که در دامنه‌های رشته‌کوه زاگرس واقع شده است از زیباترین جاذبه‌های این جاده به حساب می‌آید. در این دشت آبشاری به نام آبشار چراب وجود دارد که در زمستان با یخ‌زدن آب آن کریستال‌های یخی منحصربه‌فردی درست می‌شود. از دیگر جاذبه‌های جاده شیراز - کازرون می‌توان دریاچه پریشان را نام برد که در نزدیکی کازرون قرار دارد. بهترین زمان سفر به جاده شیراز - کازرون در بهار و به‌خصوص در اردیبهشت‌ماه است؛ زیرا لاله‌های واژگون در این زمان سراسر دشت را می‌پوشانند. برای رفتن به این جاده زیبا می‌توانید به شهر شیراز بروید و از سمت غرب آن به سمت کازرون حرکت کنید.

جاده شیراز به کازرون، عروس جاده های ایران

جاده چابهار به بریس 

جاده چابهار بریس، یکی از تماشایی‌ترین و زیباترین جاده های ایران است که در میان شهر چابهار و روستای بریس قرار گرفته است. این جاده برای کسانی که علاقه‌مند رانندگی هستند بسیار هیجان انگیز خواهد بود زیرا با گذشتن از این جاده جاذبه‌های طبیعی متعددی نظیر سواحل صخره ای، موج فشان‌ها، تالاب لیپار، کوه‌های مریخی چابهار، درختان انجیر، معابد، فرش خزه را خواهند دید، همچنین تماشای سواحل روستاهای رمین می‌تواند زیبایی این جاده را چند برابر کند. مسیر این جاده رویایی در کنار دریای عمان امتداد می یابد و با عبور از روستای بریس به خلیج گواتر می‌رسد.

جاده چابهار به بریس 

زیباترین جاده های ایران، جاده سپیدان به نورآباد

جاده سپیدان - نورآباد با مسافت ۸۴ کیلومتری از جاده‌های زیبا و سرسبز جنوب ایران است. شما در این جاده زمین‌های کشاورزی، دشت سبزرنگ، کوه‌های برفی، درختانی همچون بلوط، بادام، انجیر، سپیدار و بوته‌های تمشک و بنه را خواهید دید که از لحاظ دارویی نیز خاصیت دارند. بهترین زمان حضور در این جاده فصل بهار و تابستان زیرا شاهد رودخانه و چشمه‌های پر آبی این جاده خواهید بود.

زیباترین جاده های ایران، جاده سپیدان به نورآباد

 جاده سمیرم به یاسوج از زیباترین جاده های ایران

جاده سمیرم به یاسوج از جنوب استان اصفهان شروع و تا مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به اتمام می‌رسد. این جاده کوهستانی و پر پیچ و خم دارای مسافت ۱۶۱ کیلومتر است که از گستره حفاظت‌شده دنا گذر می‌کند. شما در طول مسیر این جاده که از رویایی ترین جاده های ایران است، شاهد زیست‌بومی‌های تماشایی خواهید بود که مسافت راه در یک چشم به هم زدن پایان می‌پذیرد.

 جاده سمیرم به یاسوج از زیباترین جاده های ایران

جاده ساحلی بوشهر به خلیج گواتر

خلیج گواتر در نزدیکی مرز پاکستان یکی از مناطق مرزی ایران است که به دلیل برخورد آب با کوه ایجاد شده است. امروزه این منطقه بسیار پرطرفدار بوده و علاقه‌مندان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. جاده‌ی ساحلی بوشهر به گواتر مسافتی به طول ۱۰۰ کیلومتر دارد که در هر کیلومتر آن شاهد شگفتی و جاذبه‌هایی منحصربه‌فرد خواهید بود. شما در زمان حضور در این جاده شاهد کویر یکدست و بدون پستی‌وبلندی، کوه‌های مینیاتوری، تالاب لیپاز با آب صورتی رنگ خواهید بود.

جاده ساحلی بوشهر به خلیج گواتر

 جاده تنگ ابوالحیات از رویایی ترین جاده های ایران

تنگ ابوالحیات یکی از زیباترین جاده های ایران است. این جاده در مسیر شیراز به قائمه قرار دارد و به دلیل شکل ظاهری که در دل کوه‌های سر به فلک کشیده قرار گرفته همواره نظر هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. استان‌های بسیار زیادی همواره حول محور این جاده وجود دارد که از جمله مشهورترین آن‌ها می‌توان به مقاومت و جلوگیری آریو برزن، پهلوان ایرانی در مقابل حمله اسکندر مقدونی در این تنگه اشاره کرد.

 جاده تنگ ابوالحیات از رویایی ترین جاده های ایران

زیباترین جاده های ایران در غرب

 • جاده کرند بابا یادگار 
 • جاده هجیج به اورامان تخت
 • جاده شهرکرد به ایذه
 • جاده نوسود

جاده کرند بابا یادگار 

یکی از رویایی ترین جاده های ایران بابا یادگار از جاده کرند غرب به سرپل ذهاب است. این جاده‌ی کوهستانی استان کرمانشاه طبیعت متفاوتی را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. از دیدنی‌های این جاده می‌توان به زمانی که در حال حرکت هستید و در دو طرف جاده جنگل‌های زیبای بلوط و تپه‌های سبز و زرد را می‌بینید، دیواره‌های سنگی با ارتفاع بالا و آبشار گمنام اشاره کرد.

جاده کرند بابا یادگار 

جاده هجیج به اورامان تخت

جاده هجیج به ارومان تخت به دلیل عبور از کوه‌های زاگرس با مسیری پر پیچ و خم در لیست زیباترین جاده های ایران قرار گرفته است. این مسیر حدود ۴۰ کیلومتر است که دو روستای هجیج و اورامان تخت را به هم پیوند می‌دهد. بهترین زمان حضور در این جاده در فصل تابستان است. از مکان‌های دیدنی جاده هجیج به اورامان تخت می‌توان دشت‌های شقایق، غار قوری قلعه، شهر مرزی ژالانه، دره و مزار پیر شالیار و منظره پلکانی روستا را نام برد.

جاده هجیج به اورامان تخت

جاده شهرکرد به ایذه از زیباترین جاده های ایران

جاده شهرکرد به ایذه یکی از زیباترین جاده های ایران و مسیری مملو از باغ، دشت، کوه و چشمه است که می‌تواند سفر چندساعته شما را به بی‌نظیرترین سفر شما تبدیل کند. این جاده به دلیل کم شدن مسافت از بنادر جنوبی به استان‌های مرکز و غرب کشور از نظر اقتصادی اهمیت بسزایی دارد، به همین دلیل این مسیر را به‌عنوان شریان اصلی جابه‌جایی کالا نام می‌برند. بهترین زمان سفر در جاده شهرکرد ایذه فصل بهار است؛ زیرا در این زمان طبیعت منطقه غوغا می‌کند، به‌گونه‌ای که نظیر آن را در هیچ نقطه دیگری از کشور عزیزمان پیدا نخواهید کرد. از جاذبه‌های دیدنی جاده شهرکرد به ایذه می‌توان به چشمه وقت ساعت، دریاچه شلمزار، تالاب سولگان، تالاب چغاخور و دشت هلن اشاره کرد.

جاده شهرکرد به ایذه از زیباترین جاده های ایران

عروس جاده های ایران، جاده نوسود

یکی از زیباترین جاده های ایران جاده نوسود در استان کرمانشاه است. این جاده با مسافت ۱۵۸ کیلومتر از شهر پاوه شروع و از رشته‌کوه‌های زاگرس به‌صورت مرزی عبور می‌کند و در میان شهرهای مختلف استان ادامه دارد. جاده نوسود جاده‌ای پر پیچ‌وتاب است که از منطقه کوهستانی و جنگلی می‌گذرد و منظره زیبایی در ذهن مسافران به یادگار می‌گذارد؛ همچنین در زمان عبور از طول‌ها شاهد کنده‌کاری‌های جذابی در دیوارهای آن خواهید بود.

عروس جاده های ایران، جاده نوسود

زیباترین جاده های ایران

 • جاده شهداد تا نهبندان
 • جاده طبس به راور

مقاله پيشنهادی: هزینه سفر به ایران: راهنمای جامع محاسبه قیمت‌ها برای گردشگران

جاده شهداد تا نهبندان از رویایی ترین جاده های ایران

جاده شهداد - نهبندان با مسافت حدود ۲۹۵ کیلومتر در دل بزرگ‌ترین کویر جهان قرار گرفته است. این جاده مکانی مناسب برای پروژه‌های عکاسی محسوب می‌شود. از معروف‌ترین جاذبه این جاده می‌توان به "کلوت‌های شهداد" که آن را با عنوان قصرهای "جن و پری" می‌شناسند نام برد. زیباترین صحنه‌ای که در جاده‌ی شهداد به نهبندان خواهید دید تابیدن نور خورشید بروی شن‌های طلایی کویر و دیدن ستارگان در آسمان صاف کویر است.

جاده شهداد تا نهبندان از رویایی ترین جاده های ایران

جاده طبس به راور

جاده طبس به راور از دل دو کویر لوت و دشت کویر عبور می‌کند و مسافت آن ۳۷۸ کیلومتر است. این جاده از زیباترین جاده های ایران محسوب می‌شود که مملو از جاذبه‌های زمین‌شناسی است و از برترین آنها می‌توان به کوه‌های رنگی و کبود اشاره کرد که ارتفاع آنها چندین کیلومتر است. در این جاده شما شاهد تابلوهایی با مضمون زیستگاه یوزپلنگ آسیایی خواهید بود.

جاده طبس به راور

زیباترین جاده های پاییزی ایران

 • جاده چالوس و تماشای مسیر جاره های دو هزار
 • مسیر جاده اسالم به خلخال و دیدن گردنه الماس
 • جاده شیراز به کازرون و بازدید از دشت گل های نرگس‌ 
 • جاده شاهرود به گرگان و تماشای جنگل توسکستان 
 • از جاده سمیرم به یاسوج، در کوه دنا کهکیلویه و بویراحمدگردنه بیژن؛  از مرتفع ترین گردنه ایران
 •  مسیر روستای سروآباد به اورامان، مرز کردستان عراق گردنه ژالانه
 • جاده چابهار به بندر گواتر و بریس، به  سمت شرق در مرز پاکستان

زیباترین جاده های پاییزی ایران

زیباترین جاده های ایران در بهار

 • مسیر سراوان به فومن و تجربه رانندگی در مه 
 • جاده به سوی سرین اردبیل و تماشای گردنه حیران
 • جاده کلاردشت به سمت عباس آباد
 • جاده روستای فیلبند و تماشای جنگل ابر
 • جاده رامسر به جواهرده
 • مسیر جاده سپیدان به نورآباد
 • جاده هجیج به اورامان تخت در مسیر جاده و روستای پلکانی کردستان 

در آخر

در اینجا سعی کردیم زیباترین جاده های ایران را به شما معرفی کنیم تا بتوانید سفر رویایی را برای خود و خانواده‌تان بسازید. اجاره خودرو راحت‌ترین و ارزان‌ترین راه برای سفر است. زیرا شما دیگر نیاز به پرداخت هزینه اضافه همچون تسهیلات و بیمه نخواهید داشت و آزادانه از مسیر لذت می‌برید. سعادت رنت این امکان را به شما عزیزان می‌دهد تا در شهرهایی که نمایندگی دارد خودرو را تحویل گرفته و عودت دهید. در طول مسیر نیز نگران خدمات‌رسانی نباشید، همکاران ما در ۲۴ ساعت شبانه‌روز در خدمت شما خواهند بود و می‌توانید اب خیال اسوده در عروس جاده های ایران رانندگی کنید.

سوالات متداول

در ادامه به پاسخ چند سوال متداول درباره زیباترین جاده های ایران می‌پردازیم.

زیباترین جاده مازندران کجاست؟

یکی از زیباترین و محبوب‌ترین جاده‌های ایران، جاده چالوس است.

زیباترین جاده جنوب کشور کجاست؟

از محبوب‌ترین جاده های جنوب ایران، جاده چابهار به بریس است.

رویایی ترین جاده های ایران کدام است؟

از رویایی ترین جاده‌های ایران می‌توان به جاده اردبیل به آستارا، جاده چالوس، جاده اسالم به خلخال، جاده سیاهکل به دیلمان و... اشاره کرد.

عروس جاده های ایران کدام جاده است؟

به اعتقاد تعداد زیادی از افراد، جاده چالوس عروس جاده های ایران است.

ویرایشگر: سهیلا دوست صفت
(5.00)
:
نظر خود را بنویسید
نظرات
نام کامل : زینب | تاریخ : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ ۰۹:۱۰

زیباترین جاده‌های ایران تو کدوم استانه؟

نام کامل : پشتیبان | تاریخ : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ ۰۷:۵۳

سلام. تعداد زیادی از زیباترین جاده های ایران مانند جاده چالوس، گردنه حیران و... در استان های شمالی کشور مانند مازندران و گیلان قرار دارند.