فاصله تهران تا تبریز چقدر است؟

فاصله تهران تا تبریز

فاصله تهران تا تبریز

‌امروزه با توجه به گرم شدن هوای تهران، همه به دنبال مسافرت به شهرستان های خنک ایران هستند. تبریز با توجه به آب و هوای خنک و زیبایی مناظر متنوع توانسته گردشگران تهرانی بسیاری را به خود جذب نمایید. برای سفر از تهران به تبریز 630 کیلومتر را طی نمایید. شما می توانید برای سفر به تبریز از طریق هواپیما، قطار، خودروی شخصی، اتوبوس اقدام نمایید. در طول مسیر شما شهرهای دیدنی و زیبایی را می توانید مشاهده کنید و از در طول مسیر از مکان ها لذت ببرید.

فاصله تهران تا تبریز چند ساعت است؟

به روشی که انتخاب می کنید ساعت ها متفاوت است شما در زیر می توانید روش های سفر، ساعت و کیلومتر را مشاهده نمایید:

روش های سفر از تهران به تبریز

سفر با هواپیما از تهران به تبریز

در این مسیر شما از فرودگاه مهرآباد تهران حرکت می کنید و پس از گذشت 50 دقیقه به فرودگاه شهید مدنی تبریز خواهید رسید. مسیر هوایی تهران تبریز 528 کیلومتر است.

قطار

برای سفر از تهران به تبریز با قطار شما از ایستگاه راه آهن تهران و پس از گذشت 13 ساعت شما به ایستگاه راه آهن تبریز می رسید. مسیری که قطار از آن عبور می کند: کرج - قزوین - تاکستان - خرم دره - زنجان - میانه - خراسانک - مراغه - عجب شیر - آذر شهر می باشد.

خودرو شخصی

برای سفر از تهران به تبریز با خودروی شخصی شما 630 کیلومتر را طی 7 ساعت می بایست طی نمایید.
شهرهایی که مسیر از آنها عبور می کنید شامل: در مسیر: تهران - کرج - آبیک - قزوین - ابهر - زنجان – تبریز می باشد.

اتوبوس

برای سفر از تهران به تبریز با اتوبوس شما 633 کیلومتر مسیر خواهید داشت که طی 8 ساعت به مقصد خواهید رسید. پایانه هایی که برای می توانید مراجعه نمایید : پایانه غرب، جنوب، بیهقی می باشد که هر سه مورد به پایانه مرکزی تبریز می رسند.

بهترین مسیر تهران تا تبریز

بهترین مسیر برای رفتن تهران تا تبریز بسته به بودجه و زمان شما متفاوت است. در واقع در صورتی که زمان الویت شما باشد هواپیما بهترین مورد است. در صورتی که انتخاب این که مناسب‌ترین مسیر برای رفتن به تبریز سخت است. این انتخاب تا حدودی به زمان و بودجه شما بستگی دارد. ما در صورتی که بتوانید با خودرو شخصی سفر کنید می توانید و در طول مسیر به شهرهای همجوار نیز گذر کنید.

شهرهای بین تهران تا تبریز

برای رفتن از تهران به تبریز مسیرهای مختلفی وجود دارد. در نهایت شهرهای زیر را می بینید:

  • کرج
  • قزوین
  • زنجان
  • میانه
  • تبریز

جاذبه های دیدنی تبریز

در زیر به مکان های تاریخی و گردشگری تبریز می پردازید.

بازار بزرگ تبریز

بازار تبریز بزرگترین بازار سرپوشیده جهان به شمار می آید. در بازار مدرسه، مسجد و کاروان سراهای تاریخی زیادی وجود دارد که با نماهای آجری و گنبد ها و طاق های زیبا ساخته شده اند و بر جذابیت های آن افزوده اند.

مسجد کبود یا مسجد جهانشاه، از دیدنی‌ترین جاذبه های گردشگری تبریز

مسجد کبود در قرن نهم هجری بنا شد. شما می توانید روی کاشی های ایوان طرح های آبی از انواع خطاطی های زیبا و هنرمندانه را مشاهده نمایید.

ارگ تبریز (علیشاه)، از آثار تاریخی تبریز

بنای اصلی ارگ به قرن هشتم میلادی برمی گردد. هدف از احداث آن ساخت مسجد بود که با فرو ریختن سقف هنگام ساخت و مرگ علیشاه نیمه کاره رها شد.

ائل‌گلی

ائل گلی در جنوب شرقی تبریز قرار دارد که تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب می‌کند. وقت بازدید از ایل‌گلی یا «شاه گلی» می‌توانید از پیاده‌روی در میان درختان و گل‌ها لذت ببرید، روی دریاچه قایق‌سواری کنید، در رستوران‌ها و کافه‌های داخل و اطراف ایل‌گلی «کوفته تبریزی» و «کباب» بخورید، و به مجموعه‌ی «سورتمه‌سواری» تبریز در جنوب شاه‌گلی بروید.

مقبره‌ الشعرا

مقبره‌ الشعرا یکی از مناطق دیدنی تبریز با معماری مدرن است. این مکان در محله‌ی «سرخاب» تبریز قرار دارد و از آن با عنوان «گورستان‌های تاریخی» تبریز نام برده می شود.

موزه‌ی استاد شهریار

موزه‌ی استاد شهریار که محل زندگی «محمدحسین شهریار» بوده است که در محله‌ی «مقصودیه‌ی» تبریز قرار دارد. این خانه پس از فوت استاد به موزه‌ای برای بزرگداشتش تبدیل شده و شیفتگان شعر و ادب را به سوی خود می‌خواند.

در نظر داشته باشید که تبریز به شهر شیرینی نیز معروف است و دو شیرینی بسیار خوشمزه به نام باقلوا و نوقا به عنوان سوغاتی می توانید تهیه نمایید.

اجاره خودرو از تهران و تبریز

همانطور که گفته شد بهترین روش برای سفر به تبریز، خودروی شخصی می باشد. در صورتی که به هر دلیلی خودروی در اختیارتان نبود می توانید از مجموعه سعادت رنت خودروی مناسبی را اجاره نمایید. خودروهای سعادت رنت را می توانید به صورت با راننده و بدون راننده کرایه نمایید.

برای اجاره خودرو در تهران و اجاره خودرو در تبریز می بایست به سایت مجموعه مراجعه نمایید و با شرایط و مدارک را مطالعه کنید. در نظر داشته باشید در صورتی که قصد سفر گروهی را داشتید می توانید به اجاره ون و اتوبوس بپردازید.