سفر به خنک ترین شهرهای ایران در تابستان 

خنک ترین شهر ایران کجاست ؟ ایران به دلیل قرار گیری در منطقه خشک و نیمه خشک دارای تابستانی بسیار گرم می باشد. حتما شما ب...

خنک ترین شهر ایران کجاست ؟


ایران به دلیل قرار گیری در منطقه خشک و نیمه خشک دارای تابستانی بسیار گرم می باشد. حتما شما با آغاز فصل گرما آرزو می کنید که در جایی خنک و دلچسب نشسته و از نسیم خنکی که اطرافتان می وزد،  لذت ببرید.
با شروع فصل تابستان مسافرت به شهرهای خنک ایران بهترین راه حل برای فرار از گرمای طاقت فرسای این ماه می باشد. پس با ما همراه باشید برای سفر به خنک ترین شهرهای ایران در فصل تابستان. 

 

 بهترین مکان برای مسافرت در تابستان کجاست ؟


بهترین مکان برای مسافرت در فصل تابستان، شهرهای غربی و شمال غربی کشورمان است. زیرا این منطقه از کشور به دلیل قرار گیری در کمربند سبز و کوهستانی بودن دارایی هوایی بسیار خنک می باشد. مدت هاست که شهرهای شمالی مقصد اصلی برای گردشگری در کشورمان بوده است. اما امروزه مردم کم کم با مناطق دیگر کشور آشنا شده و شهرهای جنوبی و غربی کشور را نیز به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می کنند.

آیا گرمای تابستان باعث شده است که شما در بیشتر موارد خانه بمانید  حتی پای خود را از خانه بیرون نگذارید؟ ما در این مقاله برای شما شهرهای خنک ایران که در فصل تابستان بهترین مقصد برای سفر می باشد، معرفی کرده ایم.


بهشت گمشده 

 

تنگ بستانک

منطقه‌ ییلاقی بهشت گمشده یا تنگ بستانک در بخش کامفیروز شهرستان مرودشت استان فارس قرار گرفته

بهشت گمشده منطقه محافظت شده تنگ بستانک در فاصله 120 کیلومتری شهر شیراز و در منطقه کامفیروز واقع شده است. این منطقه دارای پوشش جنگلی و کوهستانی با ارتفاع 1700 تا 3700 متر می باشد که  دارای زمستانی بسیار سرد و تابستان های خشک است. 

 

 

تنگه واشی

تنگه واشی

تنگه واشی مکانی نزدیک به شهر تهران که می توانید برای فرار از گرمای تابستان به آنجا پناه ببرید

احتمالا اگر شما در شهر تهران ساکن هستید اسم تنگه واشی را بارها شنیده اید. منطقه خوش آب و هوای ییلاقی که به دلیل هوای خنک در تابستان می تواند مقصد مناسبی برای فرار از گرمای این ماه باشد. برای رفتن به تنگه واشی شما باید راهی جاده فیروز کوه شوید. قبل از رسیدن به فیروزکوه همین که به کیلومتر 2 رسیدید جاده ی فرعی را می بینید که باید راه خود را از آن مسیر ادامه دهید.
اگر در این مسیر ده کیلومتر رانندگی کنید به روستای جلیزجند خواهید رسید. برای رسیدن به تنگه واشی باید جاده را ادامه دهید. همین که 4 کیلومتر از روستا دور شدید باید از ماشین خود پیاده شده و ادامه راه را به سمت تنگه واشی پیاده حرکت کنید. بعد از رسیدن به این مکان شما دو تنگه را پیش روی خود خواهید دید. یکی از آنها تنگه واشی و دیگر تنگه سا است.

تنگه واشی برای ساکنان شهر تهران و شهرهای اطراف آن مکانی خوبی است که برای افرادی که به دنبال گشت و گذار در نواحی خوش آب و هوای اطراف هستند جای بسیار خوبی است. در سال های اخیر تورهای گردشگری یک روزه ای برای تنگه واشی برگذار می شود که توانسته این منطقه را سر زبان ها بی اندازد. گردشگران خارجی نیز پس از سفر به ایران با اجاره خودرو به تنگه واشی سفر می کنند تا از مناظر زیبای این منطقه دیدن کنند.

 

روستای کندوان 

روستای کندوان

کندوان تنها روستای مسکونی صخره ای دنیا

روستای کندوان یکی از عجیب ترین مکان هایی است که تا کنون دیده اید. کندوان در شهرستان اسکو از توابع  آذربایجان شرقی واقع شده است. این منطقه دارای آب و هوای سردی می باشد. مردمان این روستا  180 روز از سال را در شرایط سرد و ویخبندان می گذراند.
گفته ها حاکی از این است که نخستین افرادی که به کندوان پا گذاشته اند، مردم روستای حیله ور در 2 کیلومتری غرب کندوان بوده اند. اهالی این روستا برای در اما نماندن از حمله مغول‌ها به دشتی در مقابل کندوان مهاجرت کردند. پس از مستقر شدن در این مکان به تدریج درون کران‌ها را حفاری کرده و پناهگاهی امن برای خود ساختند.


معمولا کندوان در روزهای آخر هفته تعداد زیادی گردشگر به خود می بیند. پس اگر از گرمای تابستان خسته شده اید و حوصله شلوغی را ندارید و می خواهید از آرامش طبیعت لذت ببرید به این روستا سفر کنید. در دنیا سه روستای صخره ای وجود دارد که یکی از آنها در ترکیه و دیگری در آمریکا می باشد. اما تفاوت کندوان ایران با سازه های این دو کشور این است که این روستا تنها روستای صخره ای در دنیا می باشد که مسکونی بوده و در آن زندگی می کنند.


تبریز 

شهر تبریز

شهر تبریز پایتخت گردشگری کشور


تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی و سومین شهر بزرگ ایران می باشد. برای سفر به شهر تبریز از تهران باید 624 کیلومتر را پشت سر بگذارید. سرسبزی تبریز به خصوص در فصل بهار و تابستان جدا از بناهای تاریخی آن این شهر را به یکی از مقصدهای مهم سفر در فصل تابستان تبدیل کرده است. 
ماه مرداد که در بیشتر شهرهای ایران اوج گرماست تبریز دارای آب و هوای بهاری می باشد. مکان های دیدنی این شهر آنقدر زیاد است که حالا حالا دلتان نمیخواهد سفرتان تمام شود.

 

دهکده جهان نما 

دهکده جهان نما

روستای ییلاقی جهان نما  در دامنه کوه جهان نما


روستای خوش آب و هوای جهان نما در دامنه کوه جهان نما قرار دارد. نواحی اطراف این روستا یکی از مناطق مهم حیات وحش طبیعی ایران به شمار می روند. از تهران كه به سمت شمال شرقی راه بیفتید و از مرز استان گلستان عبور كنید، آنچه پیش روی شما است، تنها سرسبزی و درخت و رطوبت است. هنوز هم در بسیاری از مناطق ییلاقی استان گلستان می‌شود در كلبه‌های روستایی سکنی گزید، در كنار بخاری هیزمی نشست و  چشم‌انداز زیبای جنگل‌های نیمه انبوه و دشت‌های وسیع را نگاه كرد.

اجاره ماشین برای سفرهای تابستانی
 

سفر کردن با خودرو این امکان را به شما می دهد تا از طبیعت اطراف خود لذت ببرید و  هر زمان که خسته شدید برای استراحت در گوشه ای  توقف کنید. افراد دوست دارند در سفرهای تابستانه خود به مکان های سرسبز و یا پارک، دریاچه، آبشار، بازار و غیره برای تفریح و سرگرمی بروند. اما با قطار و هواپیما این امر ممکن نیست. امروزه خرج زندگی بسیار زیاد شده است به همین دلیل افراد توانایی خرید خودرو را ندارند. اما نباید نا امید شد و از سفر و گشت و  گذار دل برید.

افراد زیادی هستند که برای فرار از گرما دوست دارند که به شهرهای خنک سفر اما چون ماشین ندارند نمی توانند. شاید خودرو دارند اما به دلایل زیادی مانند نقص فنی خودرو و یا مشکلات دیگر امکان خروج خودرو از شهر را نداشته باشند. پس راه حل این مشکل چیست ؟ اجاره ماشین و یا اجاره ون برای این دسته از افراد بهترین انتخاب است. 

شما علاوه بر آنکه می توانید با خودروی شخصی خود سفر کنید با اجاره ماشین نیز می توانید سفر راحت تر و بی دغدغه ای داشته باشید. پس خود را آماده کنید برای چشیدن  لذت هوایی خنک با طعم تابستانی در ماجراجویی به شهرهای ایران. 

 

مطالب بیشتر : 

اجاره خودرو، با طعم دل انگیز فصل بهار

یک سفر تابستانه بی نظیر با اجاره خودرو

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 45 - 5