نکات مهمی که باید در زمان اجاره خودرو در نظر گرفت

نکات اجاره خودرو اجاره خودرو یکی از خدمات و کارهایی است که افراد زیادی آن را انجام می‌دهند و برای آن ارزش بالایی قائل ه...

نکات اجاره خودرو

اجاره خودرو یکی از خدمات و کارهایی است که افراد زیادی آن را انجام می‌دهند و برای آن ارزش بالایی قائل هستند. امروزه موسسات، شرکت و ارگان‌های زیادی هستند که در زمینه اجاره خودرو فعالیت می‌کنند که هر روز در حال گسترش هستند. بنابراین زمانی که یک فردی می‌خواهد خودرویی را اجاره کند باید از بین شرکت‌های زیادی که در زمینه شروع به کار کرده‌اند و فعالیت می‌کنند بهترین شرکتی را که خدمات اجاره خودرو با کیفیت و با بیمه‌های مناسب ارائه می‌دهند را در نظر بگیرند. به همین دلیل تحقیقات نشان داده بیشتر افراد زمانی که می‌خواهند خودرویی را اجاره کنند؛ مخصوصا افرادی که برای اولین بار از خدمات این شرکت‌ها استفاده می‌نمایند یا تجربه کمی در زمینه رنت خودرو ندارند دچار سردرگمی می‌شوند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود حتی اگر در زمینه اجاره خودرو اطلاعات کافی دارید. پیش از انتخاب شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو، بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید شرکتی مناسب انتخاب نمایید. این نکات به افراد کمک می‌کند تا در زمینه اجاره خودرو مانند یک فرد حرفه‌ایی عمل کنند. برای آشنایی با این نکات با ما همراه شوید.

 

چگونه می‌توان یک خودرو را اجاره کرد

برای اجاره خودرو باید مراحل مختلفی را طی کرد؛ اما با این وجود قوانین اجاره خودرو ممکن است در شرکت‌های رنت متفاوت باشد. اما به طور کلی مطابق با قوانین شرکت سعادت، مشتریان این شرکت ابتدا باید به صورت حضوری به شرکت مراجعه کرده و پس از انجام مراحل اجاره خودرو، می‌توانند با ارزیابی و صلاح دید کارشناسان شرکت، خودرو را اجاره نمایند. از طرفی این شرکت به رفاه بیشتر مشتریان خدمات دیگری را نیز در نظر گرفته است. مشتریان می‌توانند از طریق تماس تلفنی، ایمیل، واتس آپ و همین‌طور رزرو آنلاین خودرو مورد نظر خود را کرایه کنند و در زمان مشخص شده آن را تحویل بگیرند. 


مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو

به عنوان اولین نکته‌ای که باید در زمان اجاره خودرو در نظر بگیرید؛ مدارکی است که باید در زمان اجاره خودرو به عنوان ضمانت به شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو تحویل دهید. معمولا شرکت‌های رنت مدارکی از قبیل چک، اسناد رسمی، گواهینامه و ... به عنوان ضمانت در زمان عقد قرار داد دریافت می‌کنند که تهیه بعضی از این مدارک برای افراد کاری سخت و زمان بر است. از طرفی بعضی دیگر از شرکت‌ها وجود دارند که برای ارائه خدمات اجاره خودرو مدارک کمتر و راحت‌تری دریافت می‌کنند که اگر زمان کافی برای ارائه مدارک و اسناد رسمی به شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو ندارید؛ می‌توانید از خدمات شرکت‌هایی بهره بگیرید که تنها به مدارکی برای محل سکونت، گواهینامه و پرداخت بیعانه برای اجاره خودرو نیاز دارند. به همین دلیل برای کرایه اتومبیل بهتر است ابتدا درباره اجاره خودرو و شرایط بیمه آن اطلاعات کافی و لازم کسب نمایید و با آگاهی قبلی برای کرایه اتومبیل و اجاره ماشین عروس اقدام کنید. 

 

نکات اجاره خودرو

 

مدارک دیگر برای اجاره خودرو

ارائه فاکتور رسمی برای اجاره ماشین

یکی دیگر از نکاتی که باید در زمان اجاره اتومبیل مد نظر قرار دهید این است که آیا فاکتور رسمی برای کرایه اتومبیل به شما در زمان عقد قرار داد داده می‌شود یا خیر؟ یکی از مسائلی که باید در زمینه اجاره خودرو به منظور تشخیص شرکت‌های ارائه دهنده خدمات قانونی و غیر قانونی، صدور فاکتور معتبر در زمان دریافت نهایی خودرو است. شرکت‌های کرایه اتومبیل معمولا در هنگامی که خودرو را به مشتری تحویل می‌دهند فاکتور معتبر برای آن صادر می‌کنند و در صورتی که شرکت‌هایی که شعبات مختلفی داشته باشند معمولا این کار توسط شرکت و شعبه مرکزی انجام می‌گیرد؛ بنابراین پیش از انتخاب شرکت رنت مورد نظر از کارشناسان و مشاوران این شرکت‌ها درباره ارائه فاکتور رسمی و معتبر پرس و جو نمایید. این نکته را حتما مد نظر قراردهید که فاکتور رسمی و مبالغی که در آن ذکر می‌شود از نظر قانونی اهمیت بالایی دارد و زمانی شما می‌توانید در صورت وجود هر گونه مشکل آن را از نظر قانونی پیگیری کنید که فاکتور رسمی برای اجاره خودرو به همراه داشته باشید.


دپوزیت چه زمانی به مشتری بازگردانده می‌شود

برای اجاره خودرو یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار داده شود این است که دیپوزیت شرکت رنت خودرو چه قدر است و چه زمانی بازگردانده می‌شود. بسیاری از افراد با دیپوزیت و آشنایی کامل ندارند. در زمانی که شما می‌خواهید خودرویی را اجاره کنید؛ شرکت‌های رنت یا ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو مبلغی را به عنوان ودیعه ( ودیعه به مبلغی گفته می‌شود که به عنوان امانت نزد کسی دیگری گذاشته می‌شود) دریافت می‌کنند. این ودیعه متناسب با نوع خودرو، مدل آن و ارزشی که ماشین دارد دریافت می‌گردد. به عنوان مثال ودیعه اجاره خودروهای تشریفاتی و اجاره ماشین عروس تهران معمولا بسیار بیشتر از ارائه خدمات اجاره خودروهای ارزان قیمت است. زمانی که شما ودیعه را پرداخت کرده و خودرو را اجاره می‌نماید؛ پس از اتمام زمان قرارداد خودرو، شرکت رنت آن را به مشتریان باز می‌گردانند. از طرفی برای آگاهی از مبلغ دقیق دیپوزیت خودرو بهتر است با شرکت رنت مورد نظر تماس گرفته و یا حضورا به آن جا مراجعه کرده و اطلاعات دقیقی کسب کنید؛ هر اندازه درباره خدمات کرایه خودرو آگاهی بیشتری داشته باشید در این زمینه موفقیت آمیزتر عمل خواهید کرد. 


نحوه ملاقات مسئول تحویل خودرو در فرودگاه

 معمولا شرکتی که از آن خدمات اجاره خودرو دریافت کرده‌اید؛ برای کرایه اتومبیل برای ترانسفر فرودگاهی، درباره جزئیات سفر و زمان فرود شما به شهر اطلاعاتی دریافت می‌کنند. این شرکت‌ها معمولا پرسنل و مشاورانی دارند که جزئیات سفر شما را کاملا ثبت و ضبط کرده و سپس مطابق با آن خودرو را در محل مورد نظر به شما تحویل می‌دهند. به عنوان مثال شما از خدمات اجاره خودرو با راننده استفاده می‌کنید؛ فردی از شرکت ارائه دهنده خدمات، اطلاعات زمان نشست فرود هواپیما شما در هر شهری که خدمات را برای آن دریافت کردید؛ ثبت می‌کنند و مطابق با آن با راننده هماهنگ کرده و سپس خودرو را در زمان مد نظر و گفته شده در فرودگاه به شما تحویل می‌دهند. بنابراین درباره این موضوع که بسیاری از افراد درباره آن نگران هستند که پیش از دریافت خدمات با شرکت مورد نظر مشورت کرده و درباره زمان مد نظر خودتان مطئمن شوید و سپس خودرو را اجاره کنید. 

 

بروز نقص فنی در زمان اجاره خودرو 

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمان اجاره خودرو برای شما رخ دهد اختلالات و نقص فنی خودرو می‌باشد. نقص فنی ماشین ممکن است بر اثر تصادف، استفاده نامناسب از خودرو و موارد این چینی رخ دهد که معمولا بیشتر این نگرانی‌ها بی مورد است؛ چرا که شرکت‌های رنت برای پیشتبانی خودروهای خود خدمات با کیفیت و خوبی به مشتریان ارائه می‌کنند؛ اما در زمان بروز نقص فنی خودرو چه باید کرد؟ عموما خودروهایی که در شرکت‌های اجاره خودرو به افراد ارائه داده می‌شود؛ معمولا بر اساس مدل جدید و سال می‌باشند؛ اما با این وجود در صورت بروز هر گونه نقص فنی و مشکلات خودرو در اقصی نقاط ایران، شرکت‌ سعادت رنت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو، معمولا سرویس امداد رسانی رایگان به مشتریان خود دارد و در این زمان‌ها به مشتریان خود در عرض 24 ساعت خدمات امداد رسانی ارائه می‌کند. این خدمات شامل  بر طرف کردن مشکلات فنی خودرو و در مرحله آخر تعویض خودرو به صورت رایگان است. از طرفی باید به این نکته باید توجه کرد که زمانی شما به خودرو آسیب برسانید و باعث افت کیفیت و قیمت ماشین شوید؛ باید مطابق با قرارداد و مفادی که در آن ذکر شده و بیمه مد نظر، خسارات آن را به شرکت رنت پرداخت نمایید. اما نکته‌ای که قابل توجه است مشتریان در زمان بروز خسارت فنی با پیشتبانی و همکاری شبانه روزی شرکت‌های رنت همراه خواهند شد. 

 

مشاوره و پشتیبانی در زمان اجاره خودرو 

نکته‌ای که هر چند در نگاه اول بسیار مهم به نظر نرسد؛ اما در کیفیت خدمات اجاره خودرو از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ مشاوره و پشتیبانی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو است. اگر چه افراد زیادی هستند که در زمینه اجاره خودرو اطلاعات و دانش بالایی دارند؛ اما ممکن است در طول اجاره خودرو با مشکلاتی مواجه شوند و به مشاوره و پشتیبانی نیاز داشته باشند. بنابراین در زمان اجاره خودرو و قرارداد رسمی آن حتما درباره مشاوره و پیشتبانی شرکت رنت مد نظر پرس و جو کنید به خصوص در زمان و فصولی مانند زمستان که معمولا بیشترین آمار مشکلات و تصادفات در این مواقع است؛ مشاوره و پشتیبانی شرکت خودرو اهمیت بسزایی دارد. شرکت‌های رنت خودرو با کیفیت از افراد و پرسنل با تجربه‌ای بهره می‌گیرند تا به صورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل بتوانند به مشتریان خود درباره مشکلات و مسائلی که ممکن است با آن‌ها مواجه شوند مشاوره دهند و آن‌ها را راهنمایی کنند. 

شرکت های اجاره خودرو مشاورین زیادی برای پشتیبانی از خدمات و مشتریان دارند، می توانید از این مشاور ها استفاده کنید و راهنمایی کامل را دریافت کنید. 
 

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 42 + 24