هزینه تعمیر ماشین اجاره ای

هزینه تعمیر ماشین اجاره ای با کیست؟

نویسنده
225

-
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نویسنده
225

-
زمان مطالعه: 4 دقیقه
Author picture
نویسنده ویرایشگر
سعادت رنت
هیچ داده ای یافت نشد

هرچند ماشین‌های کرایه‌ای، زود هنگام و پس از اتمام هر قرارداد چک می‌شوند، اما با این حال، ماشین یک وسیله آسیب‌پذیر است و لازم است قبل از اجاره، به هزینه تعمیر ماشین اجاره ای هم فکر کرد. در این مقاله توضیح خواهیم داد که درصورت استفاده صحیح، هزینه تعمیر خودرو اجاره ای، برعهده مالک اصلی ماشین، یعنی شرکت اجاره‌دهنده است.

حالا سؤال اصلی این است که در صورت بروز عیب، «هزینه تعمیر خودرو اجاره‌ ای با کیست؟»

سرفصل های مقاله

پرداخت هزینه تعمیر ماشین کرایه‌ای بر عهده کیست؟

هزینه تعمیر ماشین اجاره ای در مسائل فنی، برعهده شرکت کرایه خودرو است.

سعادت رنت، در قبال هزینه لوازم مصرفی خودرو مثل تسمه و تعویض روغن خودرو، چکاب‌های دوره‌ای در صورت هزینه‌بر بودن و هر ایراد فنی مربوط به مکانیک ماشین، در کل مدت اجاره ماشین، مسئول و پشتیبان 24ساعته شرکت، در مدت قرارداد، برای پاسخگویی، راهنمایی و کمک به رفع مشکلات آماده است.

اگر آسیب‌های رخ داده، به دلیل استفاده ناصحیح از ماشین و یا تصادف باشد، طبیعتا لازم است تا خود مشتری هم پاسخگو باشد، اما جای نگرانی نیست و پشتیبان شرکت، راهنمایی‌هایی برای کاهش هزینه‌ها و سریعتر شدن تعمیرات خواهد داشت.

اجاره خودرو در تهران با راننده، سطح مسئولیت‌های شما را کاهش می‌دهد و در این صورت کلیه هزینه تعمیر خودرو اجاره ای، بر عهده راننده و شرکت سعادت رنت خواهد بود.

به طور کلی، احتمال لزوم دو حالت تعمیر ماشین اجاره‌ای وجود دارد:

 • تعمیر ایرادات فنی ماشین اجاره‌ای یا تعویض قطعات مصرفی
 • تعمیر ماشین اجاره‌ای بعد از سانحه یا تصادف
 

برای تعمیر خودرو اجاره‌ای چه کارهای انجام دهیم؟

 • در اولین مرحله با پشتیبانی فنی سعادت رنت تماس گرفته و شرکت را از ایراد یا خسارت پیش آمده مطلع کنید.
 • اگر خودرو ایراد فنی جزئی داشته باشد، راهنمایی‌های لازم برای رسیدن به نزدیکترین تعمیرگاه به شما داده می‌شود.
 • اگر امکان جابجایی وجود نداشته باشد، با هماهنگی پشتیبانی، امداد فنی در کمتر از 45دقیقه به شما می‌رسد.
 • بعد از هر گونه تعمیر، فاکتور هزینه‌ها را دریافت کنید.
 • در روز عودت خودرو، هزینه انجام شده به شما برگردانده خواهد شد.
 • اگر خسارت ایجاد شده به دلیل استفاده ناصحیح از ماشین یا تصادف پیش آمده باشد، هزینه تعمیر ماشین کرایه‌ای، برعهده مشتری خواهد بود.

اجاره خودرو بدون راننده در تهران

هزینه تعمیر ماشین اجاره‌ای بعد از تصادف

در صورت رخداد حادثه و تصادف، هزینه تعمیر ماشین اجاره‌ ای، تا سقف تعهداتی که در قرارداد قید شده، بر عهده مشتری است. مبلغ بیش از تعهد مشتری را شرکت پرداخت خواهد کرد.

2نکته مهم درباره هزینه تعمیر خودرو اجاره ای

 1. با توجه به نوع بیمه خریداری شده در هنگام اجاره ماشین، سقف خسارتی که مشتری نسبت به پرداخت آن متعهد شده است مشخص می‌شود. در صورت بروز خسارت مالی، شما ملزم به پرداخت هزینه‌های پیش آمده تا سقف تعهدات هستید و اگر هزینه بیشتری برای تعمیر ماشین کرایه‌ای لازم باشد، شرکت آن را تقبل خواهد کرد.
 2. اگر ماشین برای مدت زمانی بیشتر از زمان قرارداد در تعمیرگاه بماند(خواب ماشین)، ملزم به پرداخت هزینه اجاره روزانه آن خواهید بود.
 

بیمه برای تعمیر ماشین کرایه‌ای در سعادت رنت 

در سعادت رنت دو نوع بیمه برای پوشش خسارت‌های احتمالی وجود دارد که سقف تعهدات مالی مشتری در زمان بروز حادثه را کم می‌کند.

بیمه پایه

این بیمه به صورت رایگان، تعهد ایمنی سعادت رنت برای تمام ماشین‌های اجاره‌ای است. بیمه پایه، «امداد جاده‌ای گسترده»، «بیمه شخص ثالث» و «سرقت خودرو» را پوشش می‌دهد.

کافی است درصورت رخ‌داد سانحه، با پشتیبانی سعادت رنت تماس بگیرید تا کارشناس ما برای استفاده از این بیمه، شما را راهنمایی کند. این بیمه در قبال افت قیمت خودرو و آسیب‌های وارد بر بدنه مسئولیتی ندارد و به این منظور لازم است تا بیمه کامل را خریداری کنید.

بیمه کامل

استفاده از این بیمه، انتخاب شماست و با خرید آن در ازای پرداخت هزینه اندکی، در زمان نیاز به تعمیر خودرو اجاره ای، سقف تعهدات خود در قبال خسارت‌های بدنه، خسارت‌های جزئی شیشه، لاستیک و… و افت قیمت خودرو را کاهش دهید.

مشتری‌های سعادت رنت، با پرداخت هزینه‌ای معادل با تقریبا 35درصد اجاره بهای روزانه ماشین، بیمه کامل را خریداری می‌کنند. با این کار، درصورت بروز هر مشکلی، خسارت مالی‌ای که باید پرداخت شود، بسیار کمتر از ارزش جز آسیب دیده خواهد بود.

برای استفاده از بیمه کامل، لازم است ضمن ارسال مدارک لازم برای اجاره خودرو در تهران، تمایل خود برای خرید بیمه کامل سعادت رنت را به پشتیبان اطلاع دهید.

هزینه تعمیر ماشین اجاره ای
هزینه تعمیر ماشین اجاره ای درصورت تصادف تا سقف تعهد مالی برعهده مشتری است

تاکید بر چند نکته برای تعمیر ماشین اجاره‌ای 

 • هزینه تعمیر ماشین اجاره ای، در صورت بروز مشکلات فنی یا تعویض قطعات مصرفی، برعهده سعادت رنت است.
 • خسارت‌های تصادف بر عهده مشتری است.
 • بهتر است همزمان با اجاره خودرو، از بیمه‌های پایه و کامل مطلع باشید و بخصوص اگر ماشین لوکسی را برای مدتی اجاره می‌کنید، سقف تعهدات خود را با بیمه کامل پایین بیاورید.
 • هزینه مدت خواب ماشین در تعمیرگاه، برعهده مشتری است. 

برای استفاده از بیمه پایه یا بیمه کامل، احتیاج به گزارش پلیس هست؟

درصورت رخداد حوادث احتمالی، بهتر است با پشتیبان فنی و اگر لازم بود، با پلیس تماس بگیرید. با توجه به شدت حادثه، برای استفاده از بیمه پایه و کامل در تعمیر ماشین اجاره‌ای، لازم است راننده زیان دیده در حضور پلیس رضایت یا درخواست رسیدگی به خسارت‌هایش را ثبت کند.

اگر بعد از تعمیر ماشین اجاره‌ای، آسیب‌های ناشی از تصادف باقی باشد، مسئولیت با مشتری است؟

 • اگر از بیمه کامل استفاده کرده باشید، هزینه افت قیمت و خسارت‌ها تا سقف تعهد بر عهده شماست و مسئله دیگری وجود ندارد.
 • اگر از بیمه کامل استفاده نکنید، هزینه تعمیر ماشین اجاره ای و افت قیمت ماشین بعد از تصادف دریافت خواهد شد و یا از ودیعه نقدی کسر می‌شود و مسئولیت دیگری بر عهده مشتری نیست.

اگر بعد از عودت خودرو، ماشین آسیب فنی ببیند، هزینه تعمیر با مشتری است؟

اگر این آسیب ناشی از استفاده ناصحیح نباشد، برعهده شرکت است. اگر کارشناسان خودرو، آسیب را نشات گرفته از استفاده ناصحیح مشتری تشخیص دهند، با مشتری مطرح می‌شود و مبلغ خسارت از ودیعه نقدی جبران خواهد شد. ودیعه نقدی تا 20روز بعد از عودت خودرو، به مشتری برگردانده خواهد شد.

225
|
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا