اهمیت موضوع امنیت خودروهای کرایه ای

امنیت در اجاره خودرو رتبه بندی خودرو های داخلی در تست تصادف در اجاره خودرو امنیت یک خودرو و نکات فنی آن در کرایه ماشین...

امنیت در اجاره خودرو

رتبه بندی خودرو های داخلی در تست تصادف

در اجاره خودرو امنیت یک خودرو و نکات فنی آن در اجاره خودرو با راننده  بسیار مهم می باشد اکثر خودروهای دنیا در کشورهای آمریکا و اروپا تست تصادف شده‌اند که با مراجعه به این سایت‌ها می‌توان راحت‌ تر برای خرید و یا اجاره خودرو تصمیم گرفت. این تست‌ها توسط موسسه euroncap و انجمن ایمنی آمریکا و همچنین با توجه به بررسی فیلم تست‌های تصادف انجام شده در موسساتی مانند ما یرای انگلستان تنظیم شده است.در سایت بر اساس میزان ایمنی خودرو حین تصادف امتیاز داده شده است. تمام خودروهای تولید شده در کشور به غیر از چند مدل وطنی در اروپا یا آمریکا تست تصادف شده‌اند. در اینجا تعدادی از خودروهایی که بیشترین فروش را در کشور دارند، آورده‌ایم تا شما حداقل آگاه باشید پشت چه فرمانی می‌نشینید و در زمان کرایه خودرو بدون راننده کدام خودرو را با توجه به نیاز خود اجاره نمایید.

تست تصادف یعنی چه

تست‌های تصادف به این صورت انجام می‌گیرد که خودرو حین تصادف چه خسارت‌های جانی به همراه خواهد داشت. مثلا خودرویی که تصادف می‌کند برای سقف و ستون درب‌هایش چه اتفاقی می‌افتد و ممکن است به سرنشین‌های آن چه آسیبی برساند. میله فرمان، موتور و تجهیزات داخل کاپوت چقدر احتمال دارد در زمان تصادف وارد اتومبیل شده و به سرنشین‌های آن آسیب بزند. طبیعتا خودرویی که کمترین خسارت را وارد کند بیشترین نمره را خواهد گرفت که متاسفانه اتومبیل‌هایی که تولید داخل کشور هستند زیاد نتوانستند نمره قابل قبولی را در این آزمایش‌ها دریافت کنند.  

اجاره پژو 796 

از آن خودروهای جوان پسند است که خیلی طرفدار دارد و در تیپ‌های مختلف تولید می‌شود و خوشبختانه در آزمایش‌های صورت گرفته مشخص شده که ایمنی لازم را هم دارد. خودرو پژو 796 از نظر ایمنی چهار ستاره از پنج ستاره موسسه euroncap را گرفته است. این خودرو زمانی که دچار سانحه شود کاپوتش تخریب شده اما موتور مچاله شده‌اش به جای این که داخل اتومبیل شود و به راننده و سرنشین کنارش آسیب برساند به سمت زمین متمایل می‌شود و همین موضوع سطح ایمنی پژو 206 را افزایش داده است . شما مشتریان عزیز توجه داشته باشید برای سفر های درون شهری یک خودرو مناسب و کم مصرف می باشد و قیمت پایینی برای کرایه ماهانه آن وجود دارد.

اجاره ماشین ام وی ام

ناامن بودنش کمتر از پراید و همزادش ماتیز نیست و موسسه euroncap بیشتر از دو ستاره از پنج ستاره را به او اختصاص نداده. در تست صورت گرفته مشخص شده علاوه بر این که سقف ام وی ام خم می‌شود درهای آن هم باز شده و احتمال این که سرنشین‌ها به بیرون خودرو پرتاب شوند را بالا برده است. علاوه بر این، قطعات داخل جلوی خودرو صدمه شدیدی به سرنشین‌ها خواهد زد؛ به طوری که آسیب واردشده به آدمک تست در ناحیه سر، گردن و بالاتنه در حد قرمز است که نمی‌تواند وضعیت خوبی باشد البته کمپانی شرکت سعادت رنت در زمینه اجاره خودرو های چینی فعالیتی ندارد و هیچ گونه خودرو ای برای کرایه در اختیار مشتریان خود قرار نمی دهد.  

اجاره سمند

اما سمند کمی می‌تواند خیال‌مان را راحت کند که آن قدرها هم خودروهای وطنی خطرناک نیستند. تست تصادف سمند در شرکت ما یرای انگلستان انجام شده به خاطر این که دو خودرو داخلی تیبا و سمند به دلیل بومی بودن توسط موسسات معتبر اروپایی و آمریکایی مورد بررسی قرار نگرفته‌اند. با این حال در همان تستی که انجام شده کمی بهتر از سایر اتومبیل‌ها عمل کرده، به طوری که در این تست سمند سقفش تاخورده (خمیدگی به داخل اتاق) و نیز رکاب باعث شکستگی پای آدمک تست شده است. ایربگ آن به موقع کار کرده و خوشبختانه به خاطر این که وزن عقب و جلوی سمند متناسب است، حین تصادف عقب خودرو بلند نمی‌شود. سالم ماندن ستون‌ها، خرد شدن شیشه جلو موجب شده سمند از سوی شرکت انگلیسی مایر استانداردهای ایمنی را کسب کرده و از حیث ایمنی با برتری نسبت به پژو 495 شرایط کسب امتیاز این بخش را داشته باشد و اگر در موسسه یوروآن کپ این تست انجام می‌گرفت، می‌توانست سه ستاره را دریافت کند. خودرو سمند با ارتقای استانداردهای جهانی، موفق به گذراندن تست‌های اجباری استاندارد ایمنی کشورهای حوزه خلیج فارس (GSO) نیز شده و استانداردهای اجباری ایمنی تصادف را با موفقیت گذرانده است. دلیل نگرفتن 5 ستاره سمند بخاطر نبود کیسه هوا برای سرنیشنان عقب و جلو سمت شاگرد میباشد. اما باید در نظر داشت که می توان در اجاره خودرو سمند یک سفر آرام و مطمئن تری نسبت به خودرو پراید داشت.  

اجاره تندر 09

تندر 09 سه ستاره است و قطعات داخلی آن طوری طراحی شده که هنگام تصادف فشرده شود همچنین از آنجایی که مخزن سوخت در کف خودرو و به دور از کمک فنرها قرار گرفته برای همین اگر تصادف از عقب رخ بدهد کمترین احتمال برای سوراخ شدن آن توسط اجزای کمک فنر وجود دارد. وجود یک لایه عرضی در پشت صندلی عقب خطر ورود اشیا از صندوق عقب به کابین را محدود می‌کند. ساختار لانه زنبوری داشبورد که از پلی پرولین جاذب نیرو ساخته شده در اثر ضربه از جلو، خطر آسیب به زانو را کاهش می‌دهد. در اجاره خودرو ال نود که قیمت مناسبی هم دارد با اجاره ماشین تندر 90 می توانید با آرامش به سفر های درون شهری و برون شهری بپردازید.

اجاره پژو پارس

یکی از مهم‌ترین نقص‌هایی که خودرو پژو پارس دارد و می‌تواند راننده را مورد خطر جانی نیز قرار دهد، در صورت تصادف احتمال این که میل فرمان و پدال‌ها به داخل اتاق خودرو وارد شود و به سرنشین آسیب برساند بسیار بالاست. البته قسمت‌های زیرین خودرو مثل شاسی و قسمت زیرین کلاف بدنه مقاومت خوبی دارند ولی قسمت‌های بالایی بدنه چندان از استحکام بالایی برخوردار نبوده و می‌تواند هنگام واژگونی خودرو به سرنشینان آسیب وارد کند. همچنین این خودرو از نظر هندلینگ تعادل خوبی دارد. در اجاره خودرو پرشیا و یا همان اجاره پژو پارس آین شرکت مدل های 94 و 95 در اختیار شما قرار می دهد و می توانید با اجاره یک ماشین پرشیا بدون راننده از شرکت سعادت رنت یک سفر با هزینه مناسب داشته باشید.  

اجاره سوناتا با راننده

این ماشین توانسته از نظر سطح ایمنی چهار ستاره را از موسسه euroncap دریافت کند. سوناتا نیز مهم‌ترین امتیازش به خاطر کیسه‌های هوای تعبیه شده‌اش است. البته به شلرط آن که اصل باشد. سطح کلی نتیجه این آزمایش و همچنین ساختار خودرو خوب گزارش شده. احتمال آسیب ندیدن سر، گردن و سینه حین تصادف متوسط گزارش شده اما از نظر سطح ایمنی پا و زانو خوب است. با اجاره خودرو سوناتا می توانید یک خودرو تشریفاتی مناسب جهت انجام امور اداری خود داشته باشید      

گروه امنیت و پشتیبانی در اجاره خودرو سعادت رنت

نشریه فوربس، اسامی 13خودروی ایمن جهان برای سال 2013 را منتشر کرد. طبق گزارش این نشریه، مصرف سوخت پایین در سال های اخیر به یکی از معیارهای اصلی خریداران خودرو تبدیل شده است. با این حال، ایمنی خودروها، همچنان اصلی ترین معیار برای خریداران خودرو است. طبق یک نظر سنجی انجام شده توسط مرکز ملی تحقیقات گزارش های مصرف کننده، 65درصد از مردم شرکت کننده در این نظرسنجی، ایمنی را اصلی ترین گزینه در خرید خودرو می دانند. یکی از معیار های اصلی مشتریان در انتخاب خودرو های اجاره ای مصرف سوخت آن می باشد. به گزارش افکارنیوز، اکثر خودروسازان علاقه زیادی به جذب مشتری از طریق نشان دادن تست تصادفات در تبلیغات خود دارند. دولت فدرال ایمنی بزرگراه های آمریکا(NHTSA) و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها(IIHS)، مراحل تست خودروها را در این رتبه بندی تغییر دادند و پس از این تغییرات در سال گذشته مشخص شد که خودروهای لوکس فاقد این شرایط ایمنی هستند؛ شرایطی که در سال گذشته با تغییر آن، تصادفات از جلو و عقب خودروها نیز در نظر گرفته شد.(IIHS) این خودورها را بر اساس معیاری به نام " همپوشانی کوچک تصادفات " ایمن ترین خودروهای سال جاری میلادی می داند. از گزارش فوربس در مورد نحوه انتخاب این خودروهای که بگذریم، جالب است بدانید از 13مورد خودروی برتر معرفی شده تنها 2نمونه آن مجوز رسمی برای حضور در ایران دارند و حتی پای بعضی از این خودروها به ایران نرسیده است. در حالی که این خودروها جز خودروهای متوط و نه لوکس در سایر نقاط جهان به حساب می آیند که در ایران برای سوار شدن بر پشت فرمان خودروهای ایمن باید بیشتر از 140میلیون تومان هزینه کرد و ایمن های ارزان قیمت جهان جزء لوکس های ایران محسوب می شوند

اجاره اوپتیما با راننده

کیا اوپتیما از رسمی ترین خودروهای وارداتی به ایران است که در رده ایمن ترین های وارداتی قرار دارد. کیا اوپتیما نیز مانند دیگر ایمن های جهان، با موفقیت تمام تست های ایمنی خودرو را پشت سر گذاشته است. قیمت اصلی این خودرو 21هزار دلار است که در بازار آزاد خودروی ایران با قیمت 140میلیون تومان خرید و فروش می شود. قیمت اجاره خودرو اپتیما بسیار مناسب است و می توانید یک سفر مناسب با کرایه اپتیما بدون راننده داشته باشید.

کارشناسان مجموعه سعادت رنت با پشتیبانی 24 ساعته آماده ی مشاوره ی آنلاین و تلفنی به شما می باشند. در صورتی که در مورد انتخاب خوردو و استعلام قیمت نهایی هر سوالی دارید می توانید با تماس با کارشناسان ما، بهترین خودرو را به توجه به کاربرد مورد نظر شما و بوجه ای که در نظر گرفته اید، انتخاب نمایید. 

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 40 - 24