پنج دلیل برای اجاره ماشین در ایران

پنج دلیل برای اجاره ماشین در ایران

اجاره ماشین در ایران

افراد زیادی به جای خرید خودرو از خدمات اجاره ماشین استفاده می‌کنند. امروزه اجاره خودرو در بین افراد زیادی از محبوبیت روز افزونی برخوردار است؛ طوری که امروزه اشخاص زیادی علاقه به استفاده از خدمات اجاره خودرو دارند؛ چرا که مزایای زیادی به همراه دارد و تحقیقات نشان داده افرادی که از این خدمات استفاده می‌کنند اغلب تمایل دارند تا دوباره خودرویی را کرایه کنند. در واقع اجاره خودرو به یکی از کسب و کارهای پر رونق در سراسر جهان تبدیل شده که از جنبه‌های مختلفی در اقتصاد هر جامعه‌ای تاثیر می‌گذارد. کشورهای مانند ایران که قطب گردشگری بسیاری دارند همواره سعی بر این دارند تا خدمات اجاره خودروی با کیفیتی به تمام مردم ارائه دهند. از طرفی اجاره ماشینممکن است در هر شهر و کشوری متفاوت و شرایط خاصی داشته باشد؛ اما با این وجود اگر جزء کسانی که هستید که نیاز به خدمات اجاره ماشین در ایران دارید باید مراحلی را طی کنید که عبارتند از:

اولین قدم: دلایل اجاره ماشین در ایران

پیش از اجاره ماشین بهتر است دلایل خود برای اجاره خودرو را به خوبی بررسی کنید. افراد به دلایل مختلفی از خدمات اجاره ماشین در ایران استفاده می‌کنند. افت قیمت ماشین پس از خرید، استهلاک به روز خودرو، پرداخت مالیات برای خودروهای وارداتی، برخورداری از هزینه‌های مصرفی بالا و یکنواختی خودرو پس از مدتی از مشکلات و مهمترین دلایلی هستند که افراد سعی دارند تا به جای خرید خودرو به صورت شخصی از خدمات اجاره ماشین استفاده کنند. از طرفی افراد زیادی به تنوع دادن در خودروهایشان علاقه دارند؛ بنابراین خرید یک مدل خودرو برای این دست از افراد جذابیت خاصی ندارند بنابراین آن‌ها ترجیح می‌دهند تا خودرو کرایه کنند تا بتوانند در مدت زمانی کوتاه از خودروهای مختلف استفاده کنند. از طرفی یکی دیگر از دلایل افراد برای اجاره خودرو سفر به کشور و شهرهای مختلف است.

اجاره ماشین در ایران

هر چند افراد زیادی وجود دارند که از خودروهای شخصی شان استفاده می‌کنند؛ اما در بسیاری از سفرها آن‌ها نمی‌توانند با خودروهای خودشان رفت و آمد کنند بنابراین در این زمان‌ها از خدمات اجاره خودرو و اجاره ون استفاده می‌کنند؛ به عنوان مثال مسافری خارجی به ایران برای انجام کارهای اداری سفر می‌کنند و دسترسی به خودروی شخصی خود ندارد و در این زمان می‌تواند از خدمات اجاره ماشین در ایران استفاده کند. دلیل دیگری برای اجاره خودرو در ایران اجاره ماشین عروس است؛ یکی از خدماتی که شرکت‌های رنت برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند کرایه ماشین عروس است. جشن عروسی یکی از مهمترین روزها برای افراد زیادی است و آن‌ها ترجیح می‌دهند در این روز تمام تلاش شان را انجام دهند تا جشن عروسی شان به نحو احسن انجام دهند؛ به همین دلیل یکی از کارهایی که آن‌ها انجام می‌دهند اجاره ماشین عروس است. برای اجاره ماشین عروس، عروس و دامادها از خدمات اجاره ماشین‌های لوکس استفاده می‌کنند. به این ترتیب اولین قدم برای اجاره خودرو بررسی کردن دلیل خود برای کرایه ماشین است؛ چرا که در میزان هزینه، نوع خودرو و مدت زمان اجاره آن تاثیر زیادی می‌‌گذارد.

دومین قدم: بهره گیری از شرکت‌های با کیفیت برای اجاره ماشین در ایران

دومین مرحله ای که برای اجاره ماشین در ایران باید انجام دهید؛ بهره گیری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو با کیفیت است. امروزه شرکت‌های زیادی در زمینه اجاره ماشین در ایران فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها با استفاده از جدید ترین خودروهای روز دنیا سعی بر این دارند تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند. به همین دلیل ایران جزء کشورهایی است که در زمینه شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو جزء بهترین‌های دنیا قرار دارد؛ به همین دلیل در زمان اجاره خودرو باید شرکت ارائه دهنده خدماتی را در نظر بگیرید که خودرویی متناسب با نیاز شما داشته باشد؛ همچنین بعضی از شرکت‌ها خدمات متفاوتی علاوه بر اجاره خودرو مانند cip فرودگاه امام خمینی را نیز انجام می‌دهند.

اجاره خودرو در ایران

خدمات سی آی پی به خدمات تشریفاتی گفته می‌شود که در آن به فردی که این خدمات را برای مدت زمانی که در فرودگاه برای رفت و آمد خود حضور دارد؛ خدمات ارزنده‌ ای ارائه می‌کنند به عنوان مثال دریافت کارت پرواز، ارائه اتاق ویژه برای استراحت، بهره گیری از کانکس مجزا برای رفت و آمد در فروگاه ... از جمله خدماتی هستند که در خدمات سی آی پی ارائه می‌شوند. بهره گیری از خدمات سی آی پی یکی از تجربیات منحصر به فرد برای هر کسی خواهد بود؛ چون که همانطور که می‌دانید سفرهای هوایی  یکی از پر استرس ترین سفرها هستند که افراد زیادی برای سوار شدن به هواپیما باید مدت زمان زیادی در فرودگاه سپری کنند. به عبارتی دیگر خدمات سی آی پی یکی از تخصصی ترین خدمات است که معمولا افرادی از آن استفاده می‌کنند که توان مالی بالایی دارند. همچنین شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات برای تکمیل پکیج خدماتی خود، خودرویی مناسب برای رفت و آمد مسافران از فرودگاه به محل اقامت و بالعکس نیز در نظر می‌گیرند.  

سومین قدم برای اجاره ماشین در ایران

یکی دیگر از نکاتی که باید برای اجاره ماشین در ایران به آن توجه کنید؛ ترانسفر فرودگاهی است. اگر مسافری هستید که به ایران می‌آید و یا ایرانی هستید و می‌خواهید از کشور خارج شوید خدمات ترانسفر فرودگاهی مخصوص شماست. در این خدمات حمل و نقل مسافران از فرودگاه به هتل و بالعکس از هتل به فرودگاه با استفاده از خودرویی مناسب و بهره گیری از راننده ای با تجربه ارائه می‌شود. استفاده از خدمات ترانسفر فرودگاهی یکی از اغلب کارهایی است که افرادی که می‌خواهند به ایران وارد و یا از آن خارج شوند انجام می‌دهند؛ چرا که ترانسفر فرودگاهی باعث رفاه مسافران و کاهش استرس آن‌ها برای کمبود زمان و نرسیدن به موقع به پرواز می‌شود. خدمات ترانسفر فرودگاهی ممکن است از نظر میزان هزینه و شرایط اجاره با دیگر خدمات متفاوت باشد؛ بنابراین در زمینه نیز باید با شرکت رنت مورد نظر خود مشورت نمایید.

اجاره ماشین در ایران

 چهارمین قدم: ارائه مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین

برای انجام قرارداد رسمی با شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو باید مدارکی را به این شرکت ارائه دهید تا بتوانید بقیه مراحل اجاره خودرو را بگذرانید. مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو ممکن است با توجه به نوع خودرو متفاوت باشند؛ اما برای اجاره خودرو در ایران باید گواهینامه معتبر داشته باشید و همین طور سن شما کمتر از 20 سال نباشد و بتوانید مدرکی برای احراز هویت و محل سکونت تان به این شرکت ارائه دهید. همچنین بسیاری از افراد ممکن است با این سوال مواجه شوند ارائه مدرک برای اتباع خارجی به چه صورت خواهد بود؛ اتباع خارجی با توجه به شرایط خدمات اجاره خودرو باید از شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو پرس و جو کنند؛ اما معمولا با داشتن کپی از پاسپورت شان می‌توانند به راحتی خودروی مورد نظرتان را اجاره نمایید.

پنجمین قدم برای اجاره ماشین در ایران

همان طور که می‌دانید خودرویی که اجاره می‌کنید برای همیشه در اختیارتان نخواهد بود شما باید در مدت زمانی که در قرارداد گفته شده است از خودرویی که اجاره کرده اید استفاده کنید و آن را در زمان مقرر شده به شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو تحویل دهید و در صورتی که نیاز به خودرو داشتید می‌توانید مدت زمان اجاره خودرو را تمدید کرده و یا از خودرویی دیگر استفاده نمایید و در صورت تحویل ندادن خودرو طبق قرارداد باید خساراتی بپردازید. از طرفی زمانی که می‌خواهید از خدمات اجاره ماشین در ایران استفاده کنید مسلما باید چهار قدم گفته شده را در انجام دهید به آخرین قدم یعنی حداقل زمان برای اجاره خودرو برسید. بسیاری از مشتریان زمانی که به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو مراجعه می‌کنند می‌‎پرسند که حداقل زمان اجاره خودرو چقدر است؟

پاسخ به این سوال به چندین فاکتور بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اجاره خودرو با راننده و اجاره خودرو بدون راننده اشاره کرد. اگر می‌خواهید از خدمات اجاره خودرو بدون راننده استفاده کنید بهتر است بدانید حداقل زمان برای اجاره اتومبیل‌های بدون راننده سه روز است و اگر تمایل دارید خودرویی را با راننده کرایه کنید حداقل زمان اجاره آن ده ساعت است. از طرفی ممکن است مدت زمان اجاره خودرو با توجه به قوانین هر شرکت متفاوت باشد. ضمنا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو، اتوبوس و ون را نیز اجاره می‌دهند که شرایط زمانی اجاره آن‌ها ممکن است تفاوت زیادی با بقیه خودروها داشته باشد به همین دلیل یکی از مهمترین کارهایی که باید برای پنجمین قدم در نظر بگیرید مشورت با پرسنل شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین به منظور بررسی شرایط آن‌هاست.

بیشتر بخوانیم:

اجاره ماشین

برنامه ریزی برای سفر های تابستان با اجاره خودرو

اجاره پژو پارس

اجاره خودرو با خودرو پژو پارس و بررسی آن