رعایت موارد فنی برای افزایش طول عمر خودرو

توجه به نکات زیر طول عمر خودرو شما را افزایش می دهد عبور از دست انداز با فشار به پدال ترمزاین کار فشار زیادی را به سیست...

توجه به نکات زیر طول عمر خودرو شما را افزایش می دهد

عبور از دست انداز با فشار به پدال ترمزاین کار فشار زیادی را به سیستم فنربندی خودرو،اکسل و سیستم ترمز اتومبیل وارد میکند ،نحوه صحیح عبور از دست انداز به این صورت می باشد که باید طوری برنامه ریزی کنیم که تا قبل از رسیدن به دست انداز سرعت را کم کرده کرده و در هنگام عبور از دست انداز ترمز به هیچ عنوان نباید درگیر باشد.

بالا کشیدن ترمز دستی بدون نگاه داشتن دکمه آنکشیدن ترمز دستی بدون نگه داشتن کلید آن باعث خرابی چرخ دنده های آن و وارد آمدن فشار بیش از حد به سیم ترمز دستی میشود. که می بایست در اجاره خودرو ایرانی به این نکته توجه نمایید زیرا از ماشین های اجاره ای خارجی و شاسی بلد کمک فنر های ضعیف تری دارند.

تعویض به موقع روغن گیربکس واسکازین نیز مانند روغن های دیگر نیاز به تعویض دارد که تعویض به موقع آن باعث روان کارکردن گیربکس وسلامت گیربکس و غیره میشود کیلومتر تعویض آن بستگی به نوع روغن و گیربکس اتومبیل و شرایط کارکرد آن دارد.

زمانبندی تعویض فیلتر روغن گاهی دیده شده که افراد فیلتر روغن را یک بار در میان تعویض میکنند و اکثرا همین افراد از فیلتر های با کیفیت پایین استفاده میکنند این کار باعث میشود فیلترعمل تصویه را صورت کامل انجام دهد و منجر به آسیب های جدی به موتور اتومبیل میشود که بعدا متوجه میشویم اگر هربار فیلتر را عوض میکردیم و فیلتر مناسب جایگزین می‌کردیم چقدر از هزینه تعمیر موتور و صرف وقت جلوگیری می نمایید.

درجا گرم کردن موتور خودرو به مدت طولانیاین کار نه تنها مفید نیست بلکه ضرر زیادی هم به موتور خودروهای ایرانی و اتومبیل های خارجی وارد می‌آورد .درجا کارکردن بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز میشود و این گرما به موتور خودرو منتقل میشود که به نوبه خود برای موتور ضرر دارد. در زمستان بهتر است نهایتا یک دقیقه ماشین درجا کارکند سپس چند کیلومتر اولیه تا گرم شدن ماشین در حد مطلوب را با سرعت پایین طی کرد.

استفاده از کولر در اتوبان بهتر از پایین آوردن شیشه خودرو است.این تحقیق در انگلستان انجام شد و نشاد داد اگر یک اتومبیل در اتوبان کولرروشن حرکت کند و روی درجه یک فن روشن باشد مصرف سوختش از ماشینی که شیشه راننده آن باز است 40 درصد مصرف سوخت آن کمتر است.

خلاص کردن دنده خودرو پشت چراغ قرمز و ترافیک سنگیناین کار باعث وارد آمدن فشار مضاعف روی دوشاخه کلاچ و گیربکس و غیره میشود.

نگاه داشتن همزمان ترمز و کلاج برای توقف خودرواین کار خود باعث این میشود که متراژبرای توقف خودروافزایش پیدا کند زیرا زمانی که کلاچ درگیر است از نیروی ترمزی موتورماشین نیز استفاده میشود و زمانی که کلاچ و ترمز باهم فشار داده میشود خود باعث دیرتر ایستادن خودرو میشود بهترین کار این است که ترمز را فشار داده وقبل از اینکه خودرو به لرزش بی افتد کلاچ را بگیریم.

البته خودرو های کرایه ای خارجی معمولا گیربکس اتوماتیک دارند و همچین مشکلی پیش نمی ایید.

حرکت با سرعت پایین در لاین سبقتبسیار دیده شده که رانندگانی با سرعت های بسیار پایین در لاین سرعت حرکت میکنند و در عوض رانندگانی با سرعت های زیاد در لاین های کناری حرکت میکنند که هر دو باعث ایجاد خطرات جبرا ن نا پذیری میشوند.

ریختن آب شهری در رادیاتور خودرواین کار باعث به وجود آمدن رسوبات فراوان در رادیاتور، واتر پمپ و موتور میشود و بسیار دیده شده که حتی باعث سوختن واشر سر سیلندر هم شده. بهترین کار این است که آب را جوشانده و بگزاریم تا سرد شود و دوباره آن را بجوشانیم هرچه دفعات سرد شدن وجوشاندن بیشتر شود آب سالم تر میشود فقط دقت کنید که بعد از سرد شدن رسوبات در ته ظرف است پس از ریخت ته آب به داخل رادیاتور خود داری کنید البته مایع های آماده هم در بازار هست که البته روش اول قابل اطمینان تر است.

ریختن آب شهری در منبع شیشه شوراین کار باعث به وجود آمدن رسوبات فراوان در منبع ، شلنگ ها، نازل و پمپ آب آن میشود برای تامین این آب هم می‌توان از روش بالا استفاده کرد البته مایع های آماده هم در بازارموجود می باشد.

سنگین شدن بیش از حد مجاز خودروپر کردن صندوق عقب با وسایلی که به آن احتیاجی نیست باعث بالا رفتن مصرف سوخت میشود حدالامکان باید خودرو خود را سبک کنیم و نصب باربند در مواقعی که به آن نیازی نداریم. مشتریان عزیز زمانی که می دانند بار آن ها بسیار زیاد است می بایست یک خودروی شاسی بلند کرایه نماییند تا راحت بتوانند به سفر خود ادامه دهند. باربند را فقط باید زمانی ببندیم که به آن احتیاج داریم زیرا وجود باربند باعث بالا رفت مصرف سوخت حداقل به میزان زیادی افزایش می دهد.

نشاندن کودک روی پای سرنشین خودروی دارای ایربگاین کار بارها دیده شده که بسیار هم خطرناک می باشد و در یک تصادف کوچک اگر ایربگ باز شود حتما کودک خفه خواهد شد بهتر است همیشه کودک روی صندلی مخصوص در ردیف عقب بشیند. شرکت کرایه اتومبیل سعادت رنت صندلی کودک و کریر مخصوص کودک در اختیار مشتریان خود در صورت لزوم قرار می دهد.

استفاده از نور بالا در مه غلیظ در شرایط مه آلود استفاده از نور بالا دید راننده را کمتر میکند در این شرایط نور خودرو باید روی نور پایین باشد و اگر خودرو مه شکن دارد باید آن را روشن کرد. شرکت سعادت رنت این تضمین را به شما مشتریان عزیز می دهد که تمامی ناوگان این کمپانی در بالاترین سطح کیفیت فنی می باشد و همچنین شرکت در فصل های برفی و بارانی زنجیر چرخ در اختیار مشتریان قرار می دهد.

خاموش نکردن خودرو بهد از مسافت طولانیاین کار برای ماشین های گازوییلی است مثل بعضی از خودرو های بنز این شرکت نه برای حودرو های بنزینی. بیشتر دیده شده رانندگان صبر میکندد تا فن خودرو خاموش شود سپس موتور را خاموش میکنند این کار ضرر جدی به موتور وارد میکند کارکردن بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز میشود و این گرما به موتور منتقل میشد که به نوبه خود برای موتور ضرر دارد اگر خودرو بیش از اندازه گرم باشد زمانی که اتومبیل را خاموش کنیم سیستم فن اتوماتیک روشن میماند و نیازی به روشن گذاشتن ماشین نیست.

تکیه گاه کردن کلاج برای پا بسیار دیده شده رانندگانی که وقتی با دنده پنج در اتوبان حرکت می کنند پای خود را روی کلاچ تکیه میدهند و کلاچ کورس کامل خلاصی را طی میکند و این کار باعث فشار آمدن به گیربکس میشود. که این در مورد ماشین های ایرانی به دلیل گیربکس دنده ای بیشتر دیده می شود.

جلو آوردن بیش از حد صندلی خودرو فکر میکنند هرچه صندلی جلو تر باشد تسلط راننده بیشتر میشود که البته در رانندگی خانم ها بیشتر دیده می شود. البته که این کار اشتباه است زیرا در تصادفات بسیار خطرناک می باشد.

گاز دادن قبل از خاموش کردن موتور اتومبیل این کار قبلا در خودرو های کاربراتوری برای بهتر روشن شدن خودرو انجام میشد ولی در خودرو های انژکتوری این کار مضر است زیرا زمانی که شما گاز میدهید وسپس سویچ را میبندید مقداری بنزین نسوخته باقی میماند که خود باعث خرابی سوزن انژکتور و بد کار کردن خودرو در هنگام استارت زدن میشود.

.گاز دادن قبل از روشن کردن موتور ماشین این کار قبلا در خودرو های کاربراتوری برای بهتر روشن شدن خودرو انجام میشد ولی در خودرو های انژکتوری این کار بی فایده است.

پارک خودرو خلاف جهت خیابان زمانی که شما خودروی خود را مثلا در سمت راست خیابان به صورت عکس پارک کنید اگر خودرویی با شما برخورد کند شما مقصر حادثه شناخته میشوید. لازم به ذکر است خودرو های اجاره ای ایرانی و خارجی این شرکت دارای بیمه بدنه و ثالث کامل می باشد اما لازم است شما مشتریان غزیز در این مسائل بیش تر دقت نمایید تا مشکلی به وجود نیاید.

.خاموش شدن اتومبیل به دلیل نداشتن سوخت کافی این کار در بعضی اوقات باعث سوختن پمپ بنزین میشود و اصولا نباید گذاشت چراغ بنزین روشن شود زیرا رسوبات و ناخالصی های ته باک وارد مسیر سوخت میشود و باعث اختلال در کار پمپ بنزین، فیلتر بنزین و نهایتا انژکتور میشود.  

چند نکته جالب در مورد خودرو های مدل جدید

مشخصاتی در خودروهای مدرن امروزی هستند که بدون اینکه خبر داشته باشید هزینه های زیادی روی دست شرکت کرایه خودرو می گزارد. که البته در خرید خودرو می بایست به آن ها توجه کرد. داشتن ماشین شخصی مخارج و هزینه های بالایی همچون بنزین، سرویس، مکانیکی وغیره دارد اما خریدهای هوشمندانه این هزینه ها را تا حد امکان کاهش می دهد و به همین دلیل است که اجاره خودرو در بسیاری موارد توجیح اقتصادی دارد. رینگ و لاستیک های بزرگ تر از استاندارد: خیلی سال خودروسازها از تایرهای 20 اینچ و بزرگ تر برای محصولات خود استفاده می کردند اما خیلی زود این اندازه به خصوص در بخش لاکچری رایج و همه گیرش این رینگ های بزرگ باعث زیبایی زیاد خودرو می شوند اما لاستیک برای آنها خریداری کنید هزینه بالایی دارن بعلاوه، اگر فقط یکی از این تایرها نیاز به تعویض داشته باشد، باید دوباره هزینه بیشتری را متقبل می شوید راه خلاصی از این هزینه بهتر است از رینگ و لاستیک های استاندارد خودرو استفاده کنید این کار باعث می شود هزینه های تعمیر و تعویض آنها نیز ارزان تر تمام شود. وانت و ماشین های شاسی بلند ماشین هایی دو دیفرانسیل هستند که هر چهار چرخ آنها مستقیما از موتور نیرو می گیرند. این فناوری بسیار گسترده شده است و خودروهای بسیاری در این فرمت ساخته می شوند. این سیستم بسیار پیچیده است و قطعات متحرک بسیاری هم دارد.. به همین دلیل، اگر قطعه ای از آن آسیب ببیند، هزینه تعمیر آن بالا است. بعلاوه، وزن به غیر روزهای برفی، بالا رفتن از تپه ها یا در راه مسافرت نیازی نیست از ماشین شاسی بلند اجاره نمایید داخل شهرها می توانید با ماشین های معمولی به کار های خود برسید.

قطعات فعال در کنار قیمت متغیر بنزین و سوخت، این قطعات اجرایی اتومبیل ها است که برای فروشنده های اتومبیل و لوازم آنها درآمد با توجه به قیمت این قطعات، متوجه می شوید که فقط هزینه سوخت موتور نیست به نفع شما می باشد. با اینکه هنگام اجاره اتومبیل جدید چند تومان بیشتر هزینه می کنید تا امکانات بیشتر دریافت کنید، اما باید بدانید برخی از آنها پس از مدت کوتاهی ارزش خود را از دست می دهند. به طور مثال، باید به سیسیم رهیاب داخلی اشاره کرد که هرساله مدل های جدید با امکانات و ویژگی های نوتر به بازار می آیند.. استفاده از رهیاب های خارجی ایده بسیار بهتری است و هزینه پایین تری هم دارد که شرکت کرایه اتومبیل بدون راننده سعادت رنت در اختیار شما مشتریان قرار می دهد. اگر قرار است فقط از خانه تا محل کار بروید و ماشین خود را گوشه خیابان پارک کنید سعی کنید از این هزینه های اضافه پرهیز کنید. درهای برقی و بالارونده استفاده از درهای برقی چیزی نیست که بتوان گفت سیستم های غیرلازمی هستند به ویژه در مینی ون ها این سیستم همچنین هنگامی که دست های شما پر است نیز بسیار کاربرد دارد. البته اگر موتور یکی از آنها بسوزد تازه اول مشکلات است طور مثال، هزینه تعویض درهای برقی تویوتا سی ینا 2013 حدود 1181 دلار هزینه دارد.

درهای برقی وقتی خوب کار می کنند بسیار هم خوب هستند اما هزینه تعویض و تعمیر آنها زیاد است. باربند باربند برای قرار دادن اسکی یادوچرخه بسیار گزینه خوبی است که البته شرکت در صورت لزوا در اختیر مشتریان قرار می دهد اما اگر قرار است از آن برای قرار دادن بار اضافه و سنگین استفاده کنید به هیچ وجه خوب نیست چون باعث افزایش مصرف سوخت خودرو می شوند خودرو سازان زمان بسیاری برای میزان کردن ایرودینامیک ماشین ها صرف می کنند تا درست و بی اشکال در جاده حرکت کند، آن وقت کاربر با قرار دادن بار اضافه در سقف آن همه این زحمت ها سعی کنید تا حد امکان بار و وسایل خود را داخل صندوق عقب و اتاق ماشین جای دهید.

با در نظر گرفتن این نکات فنی می توانید با خیال آسوده خودروی مورد نظر را کرایه کرده و از بابت اخذ سفته و مدارک و خسارات احتمالی نگرانی نداشته باشید. کارشناسان شرکت سعادت رنت همواره در تلاشند تا با پشتیبانی فنی مشتریان، به صورت 24 ساعته و آنلاین، تلفنی و حضوری به تمام سوالات فنی آن ها در مورد خودروی کرایه شده پاسخ دهند.

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 35 + 28