راهنمای اجاره خودرو در دبی از شرکت سعادت رنت

راهنمای اجاره خودرو در دبی از شرکت سعادت رنت

مدارک خودرو 

در زمان تحویل خودرو یک برگ قرارداد با اطلاعات درج‌شده کامل به شما تحویل داده می‌شود که این برگه حکم مدارک خودرو را دارد و در صورت نیاز برای ارائه به پلیس این برگه کافی است. حتماً همیشه آن  را همراه خود داشته باشید.


هزینه تحویل خودرو

تحویل و عودت خودرو بنا به درخواست شما در هرمکانی از دبی انجام خواهد شد و هزینه ترانسفر به عهده شما می‌باشد.
در صورت تحویل یا عودت خودرو در شعبه JVC   هزینه ترانسفر رایگان می‌باشد.

هزینه سالک:

دوربین های موجود در بزرگراه شیخ زاید به ازای هر بار تردد، 5 درهم هزینه سالک را برای شما ثبت می کند. سعادت رنت این هزینه را از مبلغ دیپوزیت مشتری کسر می کند. این دوربین ها در دیگر اتوبان ها و بزرگراه های دبی نیز هزینه سالک را ثبت می کند. 

 

شرایط تحویل خودرو در دبی


بنزین خودرو :

خودرو با باک بنزین از نصف به بالا به شما تحویل داده می‌شود. در زمان بازگشت خودرو در صورت داشتن کسری بنزین هزینه تفاوت  آن از شما دریافت خواهد شد.
 

 

بنزین در دبیکیلومتر مازاد:

شما می‌توانید با ماشین‌های اجاره‌ای به ازای هرروز  250 کیلومتر رانندگی کنید. به‌صورت مثال اگر 5 روز خودرو را اجاره کرده‌اید درمجموع 1000 کیلومتر می‌توانید رانندگی کنید. در صورت اینکه بخواهید در روز بیش از 250 کیلومتر با خودروها رانندگی کنید هزینه کیلومتر مازاد در زمان تحویل خودرو از شما دریافت خواهد شد. اما به دلیل کوچک بودن شهر دبی معمولاً همین مقدار برای شما کافی می‌باشد و نیاز به کیلومتر مازاد نخواهید داشت. 
 

دیپوزیت یا ودیعه ضمانت:

شما می‌توانید دیپوزیت یا همان ودیعه نقدی را در ایران یا در امارات به‌صورت ریال یا درهم پرداخت نمایید. کلیه این مبلغ بعد از 25 روز با کسر سالک و جریمه (در صورت داشتن جریمه و سالک ) عودت داده میشود.


کارواش:

تمامی خودروها در زمان تحویل به‌صورت کامل شستشو و ضدعفونی شده‌اند. در زمان عودت خودرو مبلغ 25 درهم بابت هزینه کارواش از ودیعه ضمانت شما کسر خواهد شد.
 

 

کارواش


استعمال دخانیات:

درصورتی که قصد استعمال دخانیات در ماشین را دارید میتوانید هزینه 150 درهم را پرداخت نمایید و درتمام سفرخود استفاده کنید اما درصورتی که اعلام نکرده باشید هزینه 200 درهم کارواش کامل برای شما لحاظ میشود.

تحویل و عودت خودرو در فرودگاه:

طبق قوانین دبی تحویل و عودت تمامی خودروهای اجاره‌ای می‌بایست در پارکینگ فرودگاه که مخصوص خودروهای اجاره‌ای است باید انجام شود. ورود خودروهای اجاره‌ای به لاین اصلی پروازهای ورودی و خروجی شامل 5 هزار درهم جریمه است که از سمت پلیس دبی خواهد بود.درنتیجه حتماً خودرو را در پارکینگ به متصدی شرکت تحویل داده و هزینه پارکینگ تحویل و عودت خودرو به عهده شما می‌باشد.

 

تحویل و عودت در فرودگاه دبی

تحویل و عودت در فرودگاه


شرایط بیمه خودرو : 

تمامی خودروهای اجاره ای تحت کامل‌ترین پوشش بیمه هستند و در صورت نیاز به استفاده از بیمه برای هرگونه حادثه با هراندازه خسارت نیاز به تیکت پلیس می‌باشد.

در صورت عدم دریافت تیکت پلیس، امکان استفاده از بیمه خودرو نمی‌باشد و تمامی هزینه‌ها را شما می‌بایست پرداخت نمایید. به همین دلیل برای دریافت خسارت از بیمه باید در زمان تصادف حتماً با پلیس تماس گرفته تا درصحنه تصادف حضور یابد و به شما تیکت بدهد.در صورت عدم دریافت تیکت پلیس امکان استفاده از بیمه خودرو نمیباشد و تمامی هزینه ها را شما میبایست پرداخت نمایید

شرایط بیمه


پارکینگ:

بعضی از خیابان‌های دبی شامل هزینه پارکینگ هستند، که برای پرداخت این هزینه می‌بایست شماره پلاک خودرو + شماره تابلو پارکینگ را به شماره 7275 پیامک بزنید.این هزینه از شارژ سیم‌کارت شما کسر می‌شود . حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در همان ابتدای  پارک خودرو، باید هزینه را پرداخت کنید، در غیر این صورت از سمت دولت دبی 120 درهم جریمه خواهید شد.
 

پارکینگ

ُسیم کارت در دبی


سیم‌کارت :

یکی از مواردی که در هنگام سفر و اجاره خودرو در دبی با آن مواجه خواهید شد سیم کات است. در بعضی موارد فرودگاه دبی به شما سیم‌کارتی می‌دهد که این سیم‌کارت 2 گیگ اینترنت و به مدت 1 روز اعتبار دارد و بعد از آن می‌بایست سیم‌کارت را شارژ نمایید.
پیشنهاد ما به شما این است که از نمایندگی‌های اتصالات ( برند سیم‌کارت ) یک سیم‌کارت 4G به ارزش  75 درهم خریداری نمایید تا هم از اینترنت  و هم برای پرداخت هزینه پارکینگ از آن استفاده کنید. 
 

سیم کارت


مصرف مشروبات الکلی در خودرو:

نوشیدن مشروبات الکلی و یا حالت مستی در رانندگی مجازات زندان و جریمه نقدی دارد. به همین دلیل حتماً این موضوع را رعایت نمایید و اگر درجایی نوشیدنی الکلی مصرف کردید می‌توانید از آن‌ها  درخواست راننده نمایید تا شما را با ماشین خودتان به محل موردنظر برسانند و به هیچ عنوان با حالت مستی رانندگی نکنید.
 

متصدی و راهنمای فارسی زبان:

در صورت درخواست شما، یک متصدی فارسی زبان خودرو را به شما تحویل خواهد داد. این فرد تا پایان اقامت شما در دبی به صورت 24 ساعته و بدون نیاز به هیچ هزینه ای پاسخگو و راهنمای شما خواهد بود.
 

متصدی فارسی زبان در دبی