اجاره خودرو بدون نیاز به ضمانت و سند رسمی

اجاره ماشین بدون ضمانت اجاره ماشین از جمله خدماتی است که در طول سال توسط افراد بسیاری به منظور و اهداف مختلف استفاده می...

اجاره ماشین بدون ضمانت

اجاره ماشین از جمله خدماتی است که در طول سال توسط افراد بسیاری به منظور و اهداف مختلف استفاده می‌شود. این افراد تقریبا بیش از نیمی از فعالیت‌های خود را با استفاده از خدمات اجاره ماشین انجام می‌دهند و در واقع این کار در زندگی شخصی، اجتماعی و کاری آنان تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. افرادی هستند که اصرار دارند برای رفت و آمد روزانه خود نیز از خدمات اجاره ماشین استفاده کنند و اتومبیل شخصی خریداری نکنند؛ چرا که خرید و تهیه اتومبیل‌های شخصی با توجه به نوسان بازار و قیمت لوازم یدکی و قطعات مورد مصرفی خودرو و مشکلاتی که خودروهای شخصی به دنبال دارند؛ ترجیح می‌دهند که از خودروهای اجاره‌ای و خدماتی مانند اجاره ماشین بهره بگیرند.

 

مراحل مورد نیاز برای اجاره ماشین

از آن‌جایی که اجاره خودرو تنها قراردادی موقتی است و در مدت زمانی خاص شما مالک و صاحب خودرو محسوب می‌شوید؛ اما وقتی که قرارداد اجاره خود به اتمام برسد و آن را تمدید نکنید؛ باید خودرو را به شرکت ارائه دهنده خدمات کرایه اتومبیل تحویل دهید؛ برای اجاره ماشین باید مراحل مختلفی را طی کرد تا بتوان خودرویی مناسب اجاره نمود.

 

رزرو خودرو برای اجاره ماشین

رزرو خودرو به صورت حضوری یا آنلاین (در صورتی که شرکت اجاره ماشین مورد نظر خدمات رزرو آنلاین برای اجاره خودرو را به مشتریان خود ارائه دهند)، پرداخت ودیعه به شرکت اجاره ماشین، بررسی خودرو، اجاره خودرو در اختیار یا بدون راننده، امضای قرار داد رسمی، تحویل مدارک و اسناد رسمی به شرکت اجاره ماشین به عنوان ضمانت از جمله کارهایی است یک نفر باید انجام دهد تا بتواند خودروی مورد نظر خود را اجاره نماید.

اجاره خودرو بدون ضمانت

از طرفی تمامی مراحل ذکر شده به صورت کلی هستند که بیشتر شرکت‌های اجاره ماشین برای ارائه خدمات خود، از آن پیروی می‌کنند؛ در حالی که بعضی از شرکت‌ها با توجه به خودروهایی که اجاره می‌دهند، بیمه‌نامه‌هایی که دارند. هم چنین ممکن است از شرایط دیگری نیز برای اجاره ماشین برخوردار باشند؛ بنابراین برای بررسی بیشتر شرایط اجاره خودرو و بیمه آن در شرکت اجاره ماشین سعادت رنت می توانید به این مقاله مراجعه کنید: اجاره خودرو و شرایط بیمه

اجاره ماشین بدون نیاز به ضمانت، سند و سپردن اصل مدارک شخصی

اجاره ماشین برای افرادی که از خودروهای شخصی استفاده نمی‌کنند و یا شرایط و زمان کافی برای بهره گیری از خدمات رفت و آمد وسایل حمل و نقل عمومی را ندارند، مزایا و فواید زیادی به دنبال دارد.

شما زمانی که خودرو ای را اجاره می‌کنید؛ اتومبیل مانند ماشین شخصی در اختیار شماست و می‌توانید با آن به هر محلی که می‌خواهید در مدت زمانی که خودرو را کرایه کرده‌اید، رفت و آمد کنید و همین طور در مخارجی که باید برای نگهداری خودروهای شخصی هزینه کنید، صرفه جویی نمایید.

 

احراز محل شغلی

یکی از مسائلی که افراد در زمان اجاره ماشین تصور می کنند که با آن مواجه خواهند شد؛ اجاره خودرو همراه با تحویل مدارک رسمی، سند، چک، ضمانت نامه رسمی است. امروزه اسناد رسمی، مدارک اصل شخصی و چک یکی از مهمترین مدارک افراد به خصوص کسانی که کسب و کارهای بزرگ و کوچک دارند که در زندگی شغلی و کاری آنان اهمیت زیادی دارد و هر لحظه ممکن است به آن نیاز داشته باشند و باید از آن‌ها استفاده کنند؛ به همین دلیل با توجه به شرایطی که دارند نمی‌توانند مدارک اصل و اسناد خودرو را به شرکت یا موسسه‌ای به عنوان ضمانت ارائه دهند.

*این در حالی است که شرکت های اجاره ماشین، از مشتریان خود مدارک شخصی مشتریان ار دریافت نمی کنند و حتی در خدماتی چون اجاره ماشین در اختیار خدمات خود را به صورت اجاره خودرو بدون چک به متقاضیان خود ارائه می دهند.*

در این شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین، معمولا مراحل کمتری برای اجاره خودرو وجود دارد و برای رفاه بیشتر مشتریان و کسانی که در خارج از کشور قرار دارند، یا می‌خواهند برای سفر توریستی خودرو اجاره کنند، اصل مدارک شخصی مشتریان را دریافت نمی‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو

با توجه به نکات گفته شده بسیاری از افراد ممکن است با بپرسند که این شرکت‌ها با توجه به این که مدارک رسمی، چک بانکی، ضمانت و سند برای ارائه خدمات اجاره ماشین، اجاره اتوبوس و ون دریافت نمی‌کنند؛ چه مدارکی برای کرایه اتومبیل مد نظر قرار می‌دهند؟

شما می توانید با مراجعه به این صفحه اطلاعات مورد نیاز خود در این زمینه را دریافت نمایید: مدارک لازم برای اجاره خودرو

بیشتر بخوانید:

     نکات طلایی برای اجاره ماشین       اجاره خودرو و تحویل و عودت ماشین     اجاره خودرو و قرارداد رسمی

     اجاره ماشین            عودت ماشین            قرارداد رسمی اجاره خودرو

 

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 43 - 6