همه‌ی آنچه که باید درباره اجاره ماشین عروس بدانید

همه چیز درباره اجاره ماشین عروس

اجاره ماشین عروس یکی از خدمات تخصصی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو است که معمولا برای برگزاری مراسم عروسی ارائه می‌شود. روز عروسی یکی از بهترین روزها برای زندگی هر عروس و دامادی به شمار می‌آیند که دوست دارند تمام مراحل این روز به خوبی انجام شود. برگزاری مراسم عروسی مراحل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها انتخاب ماشین عروس است؛ بسیاری از عروس و دامادها به دلیل تشریفاتی بودن این روز علاقه دارند تا از خودروهای لوکس برای برگزاری مراسم عروسی شان بهره بگیرند تا بتوانند برای خدمات عکاسی و فیلمبرداری‌ای که در روز عروسی انجام می‌شود نیز از آن استفاده کنند.

قبل از هر چیزی; اجاره ماشین عروسی چیست؟

هر چند اجاره ماشین عروسی شاید یکی از معروف ترین خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های رنت باشد؛ اما با این حال شاید بعضی از افراد هنوز با مفهوم آن به صورت کامل آشنایی نداشته باشند؛ به همین دلیل بهتر است نگاهی به آن داشته باشیم. اجاره ماشین عروس خدماتی است که توسط شرکت‌های رنت به افرادی که می‌خواهند به مدت یک الی دو شب خودرویی به عنوان ماشین عروس کرایه کنند ارائه داده می‌شود. شرکت‌های رنت عموما برای اجاره ماشین عروس خودروهای لوکس روز را در نظر می‌گیرند؛ اما با این وجود بعضی از آن‌ها برای افرادی که می‌خواهند از خدمات اجاره خودروهای ارزان نیز استفاده کنند نیز خودروهای ارزان قیمت تری در نظر دارند. اجاره ماشین عروس مانند هر کرایه هر ماشین دیگری مراحلی دارد که باید آن‌ها را انجام داد.

اجاره ماشین عروس پورشه

چهار مرحله برای اجاره ماشین عروس

اجاره ماشین عروس کاری بسیار آسان است؛ اما باید برای اینکه بتوانید ماشین عروس مناسبی اجاره کنید باید چندین نکته را در این رابطه در نظر داشته باشد. همانطور که گفته شد برای اجاره ماشین عروس مانند هر ماشین دیگری باید چندین مرحله را طی کنید تا بتواند خودروی مورد نظر خود در اختیار داشته باشید در این مقاله به چهار قدم کلی برای اجاره ماشین عروس اشاره خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

مرحله اول: بهره‌گیری از مشاوری باتجربه برای اجاره ماشین عروس

بیشتر عروس و دامادها ممکن است برای اجاره ماشین عروس با کمی استرس مواجه شوند؛ اگر جزء این دسته از افراد هستید و مراسم عروسی در پیش دارید و اطلاعات کمی نیز درباره اجاره خودرو دارید؛ بهتر است برای کرایه ماشین عروس از مشاوره افرادی با تجربه بهره بگیرید؛ راهنمایی افراد به شما کمک می‌کند تا بتوانید با توجه به بودجه ای که در نظر دارید هزینه کنید؛ خودرویی مناسب را کرایه کنید. اگر فردی در اطراف شما تجربه زیادی برای اجاره ماشین عروس ندارد؛ می‌توانید از کارشناسان شرکت ارائه دهنده خدمات خودرو بهره بگیرید. در این شرکت‌ها افرادی حضور دارند که به مشتریان صفر تا صد مراحل اجاره خودرو را توضیح دهند و به آن‌ها کمک کنند تا خودرویی مناسب را برای ماشین عروس کرایه نمایند؛ به همین دلیل اولین مرحله برای اجاره ماشین عروس، بهره گیری از افراد با تجربه است این کار باعث می‌شود تا بتوانید در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید و همین طور بتوانید اطلاعات خوبی درباره اجاره خودرو کسب کنید.

اجاره ماشین عروس لوکس

دومین مرحله: اجاره ماشین عروس با راننده یا بدون آن

پس از آن که خودروی مورد نظر خود را با کمک مشاورین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو انتخاب کردید؛ بهتر است سراغ مرحله بعدی بروید. مرحله بعدی که باید برای اجاره ماشین عروس در نظر داشته باشید؛ انتخاب اجاره خودرو با راننده یا بدون آن است. شرکت‌‌های رنت برای ارائه خدمات اجاره ماشین عروس دو خدمات متفاوت به مشتریان را ارائه می‌دهند؛ اولین خدمات این است که مشتریان می‌توانند ماشین رعروس را همراه با راننده اجاره کنند و دومین خدمات، اجاره ماشین عروس بدون راننده است. اجاره ماشین عروس با راننده مزایایی را به همراه دارد. زمانی که شما خودرویی را با راننده اجاره می‌کنید دیگر نیازی به ارائه مدارک سفت و سختی برای اجاره ماشین عروس نخواهید داشت؛ چرا که تمام مسئولیت‌ها به عهده راننده است. اجاره ماشین عروس با راننده برای عروس و دامادها بسیار گزینه مناسبی است؛ چرا که لباس داماد در این روز ممکن است بر اثر رانندگی دچار مشکل شود؛ اما زمانی که شما رانندگی را به دست فرد دیگری می‌سپارید می‌توانید با خیال راحت در خودرو قرار گرفته و به محل برگزاری مراسم عروسی بروید.  از طرفی ماشین عروس را می‌توانید بدون راننده نیز کرایه کنید. اجاره خودرو بدون راننده نیز مزایایی به دنبال خواهد داشت؛ زمانی که خودرویی را بدون راننده اجاره می‌کنید می‌توانید خودتان رانندگی کرده و لذت ببرید؛ اما باید بدانید زمانی که ماشین عروس را بدون راننده کرایه می‌کنید باید مدارکی به شرکت ارائه دهنده خدمات آن تحویل دهید و مسئولیت تمام خودرو را برعهده بگیرید؛ برای اطلاعات از جزئیات شرایط اجاره ماشین عروس با راننده یا بدون آن بهتر است با شرکت مورد نظر خود تماس بگیرید.

ماشین عروس مدرن مشکی

سومین مرحله: مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو

زمانی که می‌خواهید خودرویی رابه عنوان ماشین عروس کرایه کنید باید مدارک و مبالغی را برای اجاره آن پرداخت کنید. شرایط پرداخت مبلغ برای خدمات ماشین عروس ممکن است با دیگر خودروها کمی متفاوت باشند. به عنوان مثال اگر می‌خواهید خودرویی را ساعتی اجاره کنید؛ ماشین عروس معمولا از ساعت 9 الی 12 شب در اختیار شما قرار خواهید گرفت و کسانی که تمایل دارند برای ساعات بیشتری ماشین عروس را در اختیار داشته باشند باید مبلغ بیشتری به شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو بپردازند. از طرفی بسیاری از عروس و دامادها مراسم عروسی خود را در خارج از شهر برگزار می‌کنند تا بتوانند خدمات فیلمبرداری و عکاسی را نیز انجام داده و در زمانشان صرفه جویی کنند؛ به همین دلیل اگر از این دست از افرادی هستید که می‌خواهید ماشین عروسی برای خارج از شهر کرایه کنید باید مبلغ جداگانه‌ای را با توجه به نوع و مدل خودرو به شرکت مد نظر بپردازید. از طرفی باید بدانید ممکن است شرایط اجاره هر شرکتی با دیگری تفاوت داشته باشد به همین دلیل بهتر است محض احتیاط مدارک شناسایی معتبر، مدرکی برای احراز محل سکونت و گواهینامه معتبر با حداقل زمان اعتبار به مدت شش ماه با خود به همراه داشته باشید و همین طور مبلغی را به عنوان دپوزیت برای ضمانت به شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو بپردازید و پس از اتمام زمان اجاره خودرو با تحویل ماشینی که کرایه کرده‌اید هزینه خود را پس بگیرید.

ماشین عروس با گل آرایی

چهارمین مرحله: رزرو نهایی ماشین عروس

پس از انجام سه مرحله گفته شده حالا نوبت آن است که ماشین عروس مورد نظرتان را رزرو نهایی کنید. همانطور که می‌دانید تهیه تدارکات عروسی یکی از وقت گیر ترین کارهاست؛ بنابراین ممکن است عروس و داماد برای برنامه ریزی زمانی خود با کمبود مواجه شده و نتوانند به خوبی برای تمامی مراحل زمانی کافی داشته باشند؛ به همین دلیل برای رزرو ماشین عروس یکی از خدماتی که ارائه می‌شود و از محبوبیت خاصی نیز برخوردار شده است؛ خدمات رزرو آنلاین است؛ عروس و دامادها برای انجام این کار تنها لازم است به سایت شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو مورد نظر مراجعه کنند و سپس با وارد کردن مشخصات، اطلاعات مبدا و مقصد خودروی مورد نظر خود را کرایه کرده و برای انجام سایر مراحل و قرارداد به شرکت ارائه دهنده خدمات مورد نظر مراجعه کنند. از طرفی بسیاری از عروس و دامادها برای اجاره ماشین عروس حساسیت زیادی به خرج می‌دهند به همین دلیل تمایل دارند تا کلیه مراحل اجاره خودرو را به صورت حضوری انجام دهند و خدمات را با جزئیات بررسی کنند این افراد بهتر است از خدمات حضوری استفاده نمایند تا بتوانند تمام نکات را در نظر بگیرند.

ماشین عروس بی ام و

از طرفی یکی دیگر از نکاتی که باید در چهارمین مرحله برای اجاره ماشین عروس در نظر داشته باشید؛ نوع تزئینات ماشین عروس است. هر چند گل آرایی ماشین عروس یکی از خدمات جزئی محسوب می‌شود اما در کیفیت فیلمبرداری و زیبایی ظاهری ماشین نقش مهمی دارد. برای زیبایی هر چه بیشتر ماشین عروس بهتر است از تزئینات و گل‌های زیادی برای ماشین عروسی تان استفاده کنید. همچنین بیشتر افراد برای اجاره ماشین عروس و تزئینات آن، اتومبیل روز عروسی را با گل آرایی کرایه می‌کنند؛ چرا که گل به کار گرفته شده در تزئین خودرو باید متناسب با نوع و مدل آن باشد تا به بدنه آن نیز آسیبی نرساند؛ به همین دلیل گل آرایی باید توسط فردی انجام شود که به نوع گل و خدمات گل آرایی تسلط کافی داشته بنابراین بهتر است شما تنها نوع گل را انتخاب کرده و باقی مراحل را به پرسنل شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو مد نظر بسپارید و از آن‌ها بخواهید تا راهنمایی تان کنند.

بیشتر بخوانیم:

اجاره ماشین عروس

خودروهای مناسب برای اجاره ماشین عروس در تهران

اجاره ماشین عروس کلاسیک

چرا باید به فکر اجاره ماشین عروس باشیم؟