کاربرد خودرو های تشریفاتی در ایران چیست ؟

کاربرد خودرو های تشریفاتی در ایران

اجاره خودرو های تشریفاتی در ایران چه کاربردی دارد؟

کاربرد خودرو های تشریفاتی زیاد و متفاوت است. این خودرو ها اکثرا در مواقع خاص و برای افراد خاص به کار می روند. در دنیای مدرن و به روز امروز، افراد مهم و سران کشور ها برای به رخ کشیدن قدرت سیاسی و اقتصادی خود و کشورشان مقابل یک دیگر، با این خودرو های تشریفاتی جا به جا می شوند.

در اغلب مواقع موارد خودروهای تشریفاتی به دلیل شرایط نسبت به سایر خودرو ها از امنیت بسیار بیشتری برخوردار هستند، خودرو های تشریفاتی دارای شیشه های ضد گلوله و بدنه های مستحکم هستند و از لحاظ سیستم داخلی بسیار قابل اعتماد و باکیفیت هستند. خودروهای تشریفاتی به شما این فرصت را می دهد تا پرقدرت از خیابان ها عبور کنید.

در این میان، سران و مقامات بعضی از کشور ها از ماشین های تولیدات داخلی خود برای جا به جایی استفاده می کنند اما برخی دیگر ماشین های خارجی را برای خود بر می گزینند.

تاریخچه کرایه اتومبیل

اولین نمونه شناخته شده ازکرایه اتومبیل بدون راننده برای تاریخ های سال 1904 وارائه یک شرکت آلمانی به نام SixT در سال 1912 با سه خودرو برای اجاره تاسیس شد و شرکت سعادت رنت که به تاریخ تاسیس 1352 با شروع به فعالیت در زمینه ترانزیت و حمل و نقل جاده ای داخلی و بین المللی آغاز گردید است. جو ساندرس از اوماها، نبراسکا ابتدا با قرض یک مدل T فورد در سال 1916 آغاز شد اما در سال 1917، اما اوبا افزایش ناوگان خود از کمپانی فورد 18 مدل TS و با اجاره 10 سنت در هر مایل نام شرکت ساندرز سیستم درایو را به ثبت رساند. و سپس تا سال 1926، ساندرز به 56 شهرستانها گسترش یافته بود شرکت ساندرز توسط آویس در سال 1955 خریداری شد. در شیکاگو اجاره ماشین بدون راننده درسال 1918 با دوازده فورد مدل T باز شد ، این شرکت در سال 1923 توسط جان هرتز خریداری شد. در بریتانیا، اجاره اتومبیل با گادفری دیویس آغاز شد وتاسیس در سال 1920، و با EUROPCAR در سال 1981 خریداری شده است. بخش سرعت در ایالات متحده گسترش یافته است ودر سال 1926، انجمن Driveurself آمریکا بیش از 1200 نماینده در شیکاگو دارد. رشد در سفر پس از جنگ جهانی دوم منجر به ایجاد چند شرکت بین المللی شناخته شده گردید از جمله کرایه ماشین ملی 1947 EUROPCAR (1949)، شرکت Enterprise Rent-A-Car محصولات (1957)، و کرایه خودرو صرفه جو در سال 1985 و بودجه اجاره ماشین 1958

خودرو های تشریفاتی ایران

در ایران از خودرو های تشریفاتی قدیمی تر ساخت کشور های اروپایی مانند انواع مدل های پژو، مرسدس بنز یا مدل های مختلف بی ام و به خصوص سری پنج و هفت برای حمل و نقل رئیس جمهور و دیگر اشخاص مهم کشور استفاده می شود.

البته امروزه دیگر کاربرد خودرو های تشریفاتی مختص مقامات مهم کشوری نیست و کمی نسبت به قبل عمومیت بیشتری یافته است.به طور سالانه در کلان شهر های ایران جلسات مهمی با حضور مقامات کشور های مختلف برگزار می شود از این رو اجاره ماشین تشریفاتی در تهران و دیگر شهر ها جهت ترانسفر فرودگاهی مسافران خارجی و جابجایی آن ها از محل اقامت به محل برگزاری اجلاس از اهمیت بسیار بالایی برخودار می باشند.

برای استقبال افراد مهم از فرودگاه یا شرکت آن ها برای جلسات هم از خودرو های تشریفاتی استفاده می شود. اما از آن جایی که خرید این ماشین ها هزینه های گزافی دارند بهتر است میزبانان این دسته افراد به جای خرید خودرو های تشریفاتی که شاید چند بار در سال بخواهند از آن ها استفاده کنند، به اجاره خودرو های تشریفاتی روی آورند که بسیار به صرفه تر است.

با اجاره خودرو های تشریفاتی شما به یک راننده هم احتیاج خواهید داشت، پس حتما در نظر داشته باشید که اگر می خواهید ماشین تشریفاتی اجاره کنید، باید به اجاره خودرو به راننده فکر کنید.

ما در ادامه ی این مقاله  برای شما چند مورد مهم از کاربرد خودرو های تشریفاتی را برای شما شرح می دهیم پس با ما همراه باشید.

چه کسانی مشتریان اجاره خودروهای تشریفاتی و لوکس هستند ؟

اجاره خودروهای تشریفاتی برای مواقعیبه کار گرفته می شود که بخواهید  یک مهمان خاص و مهم  را بدرقه کنید. در بعضی مواقع نیز از خودروهای تشریفاتی برای رفتن به قرارهای مهم کاری مورد استفاده قرار گرفته می شود. در واقع افرادی مشتریان اجاره خودروهای تشریفاتی هستند که پول کافی برای خرید خودرو لوکس نداشته اما قرارهای مهم کاری دارند. به همین دلیل از موسسات اجاره خودرو، ماشین کرایه می کنند.

شرایط اجاره ماشین تشریفاتی برای اجلاس

اگر می خواهید جلسات مهم کاری برگزار کنید و از سران و مقامات کشور های مختلف دعوت به عمل بیاورید جهت اجاره خودرو های تشریفاتی می بایست از چند روز قبل از رسیدن مهمان ها به شرکت های اجاره ماشین مراجعه کنید و با انتخاب خودرو و پرداخت وجه، در تاریخ مدنظرتان ماشین را دریافت کنید.لازم به ذکر است بدانید از آن جایی که اجاره ماشین های تشریفاتی معمولا به صورت با راننده انجام می شود، از سوی فرد حقیق یا حقوقی متقاضی نیاز به ارائه هیچ گونه مدارکی نخواهد بود و تمامی مسئولیت های مرتبط به خودرو بر عهده شخص راننده اختصاصی می باشد.  

ترانسفر فرودگاهی

یکی از کاربرد خودرو های تشریفاتی ترانسفر فرودگاهی است. برای استقبال مسافران مهمی که برایتان می آیند که می توانند مقامات مهم سیاسی یا اجتماعی و یا شرکای کاری مهمی که از شهر ها و یا کشور های دیگر سفر می کنند، می توانید با اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی به استقبال و خوشامد گویی آن ها بپردازید.

علاوه بر این، برای پیشواز این مسافران و رساندن آن ها به فرودگاه هم می توانید از این خدمات استفاده کنید.

فرض کنید که شما دارای یک کسب و کار هستید و قرار است یک قرارداد مهم با یک شرکت ببندید و با انجام این کار تجارت شما رونق زیادی خواهد یافت.  حال نماینده این شرکت برای عقد قرارداد با شما، به شهر و یا حتی کشور شما سفر کرده است و شما یقینا می خواهید که از همان ابتدا تاثیر خوبی بر این فرد بگذارید.

جدا از فراهم کردن یک اقامت راحت و لوکس برای ایشان، شما می توانید با اجاره خودرو تشریفاتی، یک خوش آمد گویی رسمی و یا صمیمانه در همان فرودگاه از آن شخص خاص کرده و تاثیر بسیار زیادی بر آن ها و دیدگاه و نظر آن ها نسبت به خود بگذارید. اگر هم نگران هزینه ی آن هستید، بسیاری از شرکت های معتبر مربوطه با خدمات اجاره خودرو ارزان شما را یاری خواهند کرد.

ون ترانسفر

علاوه بر خودرو های تشریفاتی، اگر مسافران شما تعدادشان بیشتر باشد می توانید با ون های VIP به استقبال آن ها بروید . برای اجاره ون هم باید با راننده آن ها را کرایه کنید.

اجلاس ها و همایش ها

از مهم ترین کاربرد خودرو های تشریفاتی، ترانسفر و بردن و رساندن افراد مهم و تأثیر گذار به محل برگزاری همایشات و یا اجلاس ها و جلسات سران و افراد مهم آن شهر یا کشور است که میزبانان این مراسم های مهم هم بهتر است به فکر اجاره خودرو تشریفاتی باشند.در ایران هر ساله همایش های بین المللی زیادی در شهر های مهم کشور از جمله تهران، برگزار می شوند. این همایش ها ممکن است در سطح ملی و یا حتی بین المللی برگزار شوند و هر ساله مخاطبان زیادی را از سراسر ایران و یا حتی کشور های دیگر به خود جذب می کنند. این همایش ها در تمامی زمینه ها مانند فناوری، صنایع، مواد و معدن و ... برگزار می شوند و از جمله مهم ترین آن ها می توان به نمایشگاه بین المللی گردشگری و یا نمایشگاه بین المللی پزشکی اشاره کرد که جز پر بازدید ترین نمایشگاه هایی هستند که در شهر تهران برگزار می شوند.

چرا اجاره ماشین تشریفاتی برای همایش های بین المللی

افرادی که در همایش ها و نمایشگاه های بین المللی شرکت می کنند می توانند افراد عادی باشند که صرفا برای بازدید از نمایشگاه و یا کسب اطلاعات عمومی در این نمایشگاه ها شرکت کرده اند. این افراد می توانند با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و یا خودروی شخصی خود به محل برگزاری این همایش ها بیایند و یا به صورت بازدید گروهی از طرف مدارس، دانشگاه ها در این همایش ها شرکت کنند. برای این بازدید ها اجاره اتوبوس یا ون، بنا بر تعداد افراد گزینه بسیار خوبی می تواند باشد.

قرار های کاری

از دیگر کاربرد خودرو های تشریفاتی همان طور که اشاره کردیم برای جا به جایی افراد و شرکای مهمی که با آن ها قرار کاری دارید و برای مثال می خواهید با آن ها یک قرارداد مهم امضا کنید، برای این که بیشترین تأثیر گذاری را بر آن ها داشته باشید و میزبان خوبی برایشان باشید، علاوه بر فراهم کردن یک اقامت و پذیرایی خوب می توانید با اجاره خودرو تشریفاتی، رفت و آمد راحتی را هم برای آن ها رقم بزنید.

نظرات

نظر خود را بنویسید