خودروهایی که قلبشان با باطری کار می کند

خودروهایی که قلبشان با باطری کار می کند

همه چیز درباره خودروهای هیبریدی که باید بدانید

خودروهای برقی در راه بازار جهانی هستند. تویوتا به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه تولید خودرو، نسل جدیدی از خودروهای برقی را روانه بازار کرده است. این خودروساز ژاپنی اعلام کرده است به سایر شرکت های خودروساز اجازه استفاده 24000 هزار پنتت مربوط به تکنولوژی اتومبیل های برقی خود را می دهد. تویوتا مجوز استفاده از این اختراعات را تا سال 2030 بدون حق امتیاز در دسترس دیگر خودروسازان قرار داده است و به آنها خدمات مشاوره نیز ارائه می دهد.
شرکت تویوتا قبلا مجوز استفاده از این فناوری را برای سازندگان خودرو نیسان، مزدا و سوبارو داده بود. این شرکت مهمترین سازنده و فروشنده خودروهای هیبریدی در جهان می باشد که حدود 80 درصد از بازار خودروهای برقی دنیا را در دست دارد. برای اولین بار سال 1997 بعد از مدت زمان طولانی تحقیقات و آزمایش ها اولین فناوری در زمینه ساخت خودروهای هیبریدی در ژاپن عرضه شد و در سال 2000 این دانش در سراسر جهان گسترش یافت . از آن روز به بعد شرکت تویوتا 13میلیون دستگاه خودرو هیبریدی تولید و روانه بازار جهانی کرده است و در حال حاضر نسخه های ترکیبی در هفت مدل از جمله   Prius را عرضه می کند. خودروسازان در سراسر جهان درطی چند سال گذشته در حال تلاش برای ارتقا دانش ساخت خودروهای هیبریدی بوده اند و البته پیشرفت چشم گیری داشته اند.

هر آنچه که باید درباره خودرو هیبریدی بدانیم

شارژ خودروهای برقی


خودرو هیبریدی نوعی خودرو است که برای حرکت کردن، از ترکیب دو یا چند منبع مجزای قدرت استفاده می‌کند. در بیشتر موارد از این نام برای اشاره به خودرو برقی دوگانه استفاده می‌شود که در سیستم پیشرانه آن‌ها یک موتور احتراق داخلی در کنار یک یا چند موتور الکتریکی قرار دارد و خودرو این قابلیت را دارد که فقط از یکی از این منابع انرژی یا هر دو آن‌ها در کنار یکدیگر استفاده کند.
صنعت خودرو برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای و حفظ پاکیزگی محیط زیست مقررات سخت گیرانه ای قرار داده است. مسئله بزرگ این است که شرکت های خودروساز با معرفی خودروهای برقی خود پاسخی مثبت به این امر داده اند. این خودروها با تاثیر کار آمد به روی ایمنی و حفظ پاکیزگی محیط زیست ساخته شده اند. 
خودروهای برقی هر دو موتور الکتریکی و موتور بنزینی را در اختیار دارند. اغلب موارد ماشین های هیبریدی به روی موتور بنزینی اجرا می شوند اما زمان هایی وجود دارد که موتور برقی جایگزین آن شده و مورد استفاده قرار میگیرد. از موتورهای الکتریکی در زمان هایی که به قدرت اضافی برای شتاب و یا حتی صعود به تپه مورد نیاز است استفاده می شود. علاوه بر آن موتور الکتریکی می تواند مقدار مورد نیاز انرژی را در زمانی که خودرو هیبریدی با سرعت کم عمل می کند نیز تامین کند. این یک مزیت رانندگی داخل شهری خودرو برقی است زیرا در رانندگی داخل شهری به دلیل شرایط ترافیکی و سایر شرایط خودرو باید با سرعت کم  هدایت شود.

مزیت خودروهای برقی برای محیط زیست 


وقت آن شده است که مردم به فکر محیط زیست و روش های مختلف برای ذخیره انرژی های موجود در روی زمین باشند. عوامل متعددی تاثیر گذار به روی محیط زیست می باشد. وسایل نقیله یکی از نقش های مهم در این زمینه است. گازهای مضر مانند دی اکسید کربن، مونواکسید، گاز نیتروژن به واسطه استفاده از وسایل نقلیه بنزینی تولید می شوند. بنابراین استفاده از ماشین های هیبریدی برای کنترل و تغییر آلودگی های زیستی، کار آمدترین راه در این حوزه است.

به طور طبیعی مهم ترین مزیت یک خودروی هیبریدی، مصرف سوخت پایین و آلایندگی کمتر آن نسبت به خودروهای معمولی است. خودروها به ویژه در ترافیک های شهری بخش عمده ای از زمان کارکرد خودرو را در حالت ساکن و خلاص می گذرانند و این به معنای آن است که بنزین بدون آنکه حرکتی ایجاد شود می سوزد.

برای اطلاع بیشتر در مورد خودروهای هیبریدی ادامه مطلب را بخوانید 
 

اجاره خودرو برقی پریوس 

اجاره خودرو پریوس

 تویوتا پریوس محصول موفق شرکت نام آشنای تویوتا می باشد که در مراکز اجاره خودرو به عنوان یکی از خودروهای اجاره ای پرکاربرد مورد استفاده قرار می گیرد. پریوس یک ماشین هیبریدی است که از سال 95 وارد بازار فروش و اجاره خودرو شده است. تویوتا پریوس اولین خودرو هیبردی جهان و ایران می باشد که روانه بازار خودرو شده و با ورود به جاده های کشور  تحولی شگرف را ایجاد کرده است.
کمپانی ژاپنی تویوتا، پس از کسب افتخار در زمینه ساخت خودرو  با ساخت برندهایی چون لکسوس، پا از این فراتر نهاده و با ساخت "پریوس" کلکسیون افتخاراتش را تکمیل کرده است. تویوتا پریوس به طور ناگهانی به جایگاهی که امروزه در بازار خودرو دارد نرسیده بلکه خودرو تویوتا پریوس دارنده تاریخچه و پیشینه ای طولانی می باشد. امروزه که صنعت رنت ماشین و اجاره خودرو به جایگاه بالایی رسیده است استفاده از اتومبیل هایی که صرفه اقتصادی و دارای استاندارد آلایندگی بالایی باشند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اجاره تویوتاپریوس یکی از این خودروهای می باشد که با دارا بودن تمام آپشن های یک خودرو ایمن و با کیفیت می تواند آرامش را برای سر نشینان خود به ارمغان آورد. تویوتا پریوس هیبریدی که به دلیل کاهش مصرف سوخت، کمک شایانی به جیب مشتریان اجاره خودرو کرده است. این خودرو حدوداً 2 دهه پیش متولد شد و از آغاز تاکنون در بازار فروش روندی مثبت و صعودی داشت تا جایی که فروش آخرین نسل آن در سال 2016 از مرز 3.5 میلیون دستگاه گذشت و رکوردی بی نظیر برای تویوتا به ارمغان آورد.

مهمترین مزیت خودروهای برقی مصرف سوخت پایین و در نتیجه آلایندگی کمتر می باشد. بی شک برخی از خودروهای لوکسی که در جاده های ایران به هنگام سفر می بینید اجاره ای هستند . شما نیز می توانید ماشین مورد نیازتان را به صورت اجاره خودرو دربستی ، اجاره خودرو با راننده از این موسسه تهیه نمایید. 


بناربراین نقش مهم ماشین های هیبریدی درکاهش سموم و آلاینده های مضر از هیج کس پوشیده نیست قبل از خرید خود باید اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات مربوط اتومبیل هیبریدی را دارید. خرید خوردوهای برقی بهترین و کارآمد ترین راه برای کاهش گرم شدن کره رمین است.
 

 

مطالب مربوط :

نیسان و اوپل دوتا از غول های خودروسازی در ژاپن

ده خودرو ی برتر جهان در صنعت اجاره ماشین